Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Мигане на крушки при бас..

astra_sl снимка astra_sl 18 февруари 2007 - 15:37

Ако свържа 1.5 волтови крушки последователно преди колоната ще се получи ли желаният ефект :unsure:
Отговори

bugatti снимка bugatti 18 февруари 2007 - 15:50

Eдинственото което ще се получи е че ще ти изгори крайното стъпало и нищо повече
Отговори

astra_sl снимка astra_sl 18 февруари 2007 - 15:57

И кво да направя при тоя случай, за да не изгори?
Отговори

Flucke снимка Flucke 18 февруари 2007 - 16:39

Един приятел си "набочка" некви диоди преди колоната ама с некви съпротивления и стана много яко.Кат шибне баса и вътре колата посинява (от диодите).Обаче идея си нямам как става номера.Знам само че диодите са некви големи.Дебели са колкото малкия пръст на ръката (горе долу тва ми дойде на ум).
Отговори

Veso_K снимка Veso_K 18 февруари 2007 - 17:26

bugatti, на Feb 18 2007, 03:50 PM, каза:

Eдинственото което ще се получи е че ще ти изгори крайното стъпало и нищо повече
 



Как пък измисли тва за крайното стъпало. :unsure: :unsure:

Зачети малко литература и ще разбереш че доста от защитите в тонколоните са реализирани на този принцип- а именно последователно свързана лампа. :unsure:
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 18 февруари 2007 - 17:48

Veso_K - така е но в случая се получава този ефект
astra_sl - купи си китче на неомонтана с диодчета
Отговори

Veso_K снимка Veso_K 18 февруари 2007 - 17:56

jelqzkov, на Feb 18 2007, 05:48 PM, каза:

Veso_K - така е но в случая се получава този ефект
astra_sl - купи си китче на неомонтана с диодчета
 


Получава се този ефект, в смисъл че изгаря стъпалото? :unsure:

Не ми се е случвало до сега..

Работил съм една година като монтажник на caraudio и още три години в DYNACORD като съм направил доста дискотеки и барове и не ми се е случвало такова нещо.

От електрическа гледна точка ако е последоварено вързана лампата най-много да изгори тя, защото колегата говореше за 1,5 волтови. Лампата както и говорителя са си чист товар за усилвателя, нищо повече. Ако става за въпрос при неправилно изчислен филтър за срязване на ниските честоти ( говоря за филтър от втори ред - бобина- кондензатор) при неправилен избор на кондензатора усилвателя се товари доста повече. Все пак кондензатора се връзва паралелно на говорителя и ако е по-голям се явява за определени честоти чисто късо за усилвателя.
Отговори

Veso_K снимка Veso_K 18 февруари 2007 - 17:59

jelqzkov, на Feb 18 2007, 05:48 PM, каза:

Veso_K - така е но в случая се получава този ефект
astra_sl - купи си китче на неомонтана с диодчета
 


Но иначе Jelqzkov е прав най лесно става с готово китче. Е все пак ако искаш да даправиш нещо сам за колата си , а не на готово .....давай. :unsure: :unsure: :unsure:


Винаги е по-гот сам да го измислиш и направиш.... :b010:
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 18 февруари 2007 - 18:01

Veso_K, на Feb 18 2007, 05:56 PM, каза:

jelqzkov, на Feb 18 2007, 05:48 PM, каза:

Veso_K - така е но в случая се получава този ефект
astra_sl - купи си китче на неомонтана с диодчета
 


Получава се този ефект, в смисъл че изгаря стъпалото? :unsure:

Не ми се е случвало до сега..

Работил съм една година като монтажник на caraudio и още три години в DYNACORD като съм направил доста дискотеки и барове и не ми се е случвало такова нещо.

От електрическа гледна точка ако е последоварено вързана лампата най-много да изгори тя, защото колегата говореше за 1,5 волтови. Лампата както и говорителя са си чист товар за усилвателя, нищо повече. Ако става за въпрос при неправилно изчислен филтър за срязване на ниските честоти ( говоря за филтър от втори ред - бобина- кондензатор) при неправилен избор на кондензатора усилвателя се товари доста повече. Все пак кондензатора се връзва паралелно на говорителя и ако е по-голям се явява за определени честоти чисто късо за усилвателя.
 

Изгаря стъпалото - защо
Момчето 100% говори за обикновенни светодиоди - които за да светят и да не изгарят им е нужно съпротивление от няколко ХХХ ома и когато това съпротивление бъде вързано паралелно на говорителя по закона на ОМ съпротивлението в тази верига ства по малко от най малкото в случая по малко от 4 ома което автоматично означава че крайното стъпало започва да работи в режим близък до късо съединение и последствията са от прегряване до изгаряне на крайното стъпало
Отговори

Veso_K снимка Veso_K 18 февруари 2007 - 18:12

jelqzkov, на Feb 18 2007, 06:01 PM, каза:

Veso_K, на Feb 18 2007, 05:56 PM, каза:

jelqzkov, на Feb 18 2007, 05:48 PM, каза:

Veso_K - така е но в случая се получава този ефект
astra_sl - купи си китче на неомонтана с диодчета
 


Получава се този ефект, в смисъл че изгаря стъпалото? :unsure:

Не ми се е случвало до сега..

Работил съм една година като монтажник на caraudio и още три години в DYNACORD като съм направил доста дискотеки и барове и не ми се е случвало такова нещо.

От електрическа гледна точка ако е последоварено вързана лампата най-много да изгори тя, защото колегата говореше за 1,5 волтови. Лампата както и говорителя са си чист товар за усилвателя, нищо повече. Ако става за въпрос при неправилно изчислен филтър за срязване на ниските честоти ( говоря за филтър от втори ред - бобина- кондензатор) при неправилен избор на кондензатора усилвателя се товари доста повече. Все пак кондензатора се връзва паралелно на говорителя и ако е по-голям се явява за определени честоти чисто късо за усилвателя.
 

Изгаря стъпалото - защо
Момчето 100% говори за обикновенни светодиоди - които за да светят и да не изгарят им е нужно съпротивление от няколко ХХХ ома и когато това съпротивление бъде вързано паралелно на говорителя по закона на ОМ съпротивлението в тази верига ства по малко от най малкото в случая по малко от 4 ома което автоматично означава че крайното стъпало започва да работи в режим близък до късо съединение и последствията са от прегряване до изгаряне на крайното стъпало
 



Той питаше какво ще стане ако ги върже последователно. Мисля че прави разлика :unsure: между двата типа връзване.

Аз и ти просто сме говорили за различни неща. :unsure: :unsure:

Аз имах предвид ако свърже най-обикновени лампи с нажежаема жичка няма да има проблем.Само да подбере правилното работно напрежение.

Абе ако не разбира да купува готови китове и тва е.
Отговори

bugatti снимка bugatti 18 февруари 2007 - 18:16

A съпротивлението на всяка една крушка какво го правиме....като вържеме 20 такива какво става .......абе аз се чуда защо ли въобще писах в тая тема.....още повече че този вид цветомузика за кола се базира обикновенно на системка с микрофон и тн.....
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 18 февруари 2007 - 18:19

Veso_K, на Feb 18 2007, 06:12 PM, каза:

jelqzkov, на Feb 18 2007, 06:01 PM, каза:

Veso_K, на Feb 18 2007, 05:56 PM, каза:

jelqzkov, на Feb 18 2007, 05:48 PM, каза:

Veso_K - така е но в случая се получава този ефект
astra_sl - купи си китче на неомонтана с диодчета
 


Получава се този ефект, в смисъл че изгаря стъпалото? :unsure:

Не ми се е случвало до сега..

Работил съм една година като монтажник на caraudio и още три години в DYNACORD като съм направил доста дискотеки и барове и не ми се е случвало такова нещо.

От електрическа гледна точка ако е последоварено вързана лампата най-много да изгори тя, защото колегата говореше за 1,5 волтови. Лампата както и говорителя са си чист товар за усилвателя, нищо повече. Ако става за въпрос при неправилно изчислен филтър за срязване на ниските честоти ( говоря за филтър от втори ред - бобина- кондензатор) при неправилен избор на кондензатора усилвателя се товари доста повече. Все пак кондензатора се връзва паралелно на говорителя и ако е по-голям се явява за определени честоти чисто късо за усилвателя.
 

Изгаря стъпалото - защо
Момчето 100% говори за обикновенни светодиоди - които за да светят и да не изгарят им е нужно съпротивление от няколко ХХХ ома и когато това съпротивление бъде вързано паралелно на говорителя по закона на ОМ съпротивлението в тази верига ства по малко от най малкото в случая по малко от 4 ома което автоматично означава че крайното стъпало започва да работи в режим близък до късо съединение и последствията са от прегряване до изгаряне на крайното стъпало
 



Той питаше какво ще стане ако ги върже последователно. Мисля че прави разлика :unsure: между двата типа връзване.

Аз и ти просто сме говорили за различни неща. :unsure: :unsure:

Аз имах предвид ако свърже най-обикновени лампи с нажежаема жичка няма да има проблем.Само да подбере правилното работно напрежение.

Абе ако не разбира да купува готови китове и тва е.
 

моя грешка
иначе за лампата с нажежаема жичка съм съглсен
bugatti - така е
Отговори

Veso_K снимка Veso_K 18 февруари 2007 - 18:20

bugatti, на Feb 18 2007, 06:16 PM, каза:

A съпротивлението на всяка една крушка какво го правиме....като вържеме 20 такива какво става .......абе аз се чуда защо ли въобще писах в тая тема.....още повече че този вид цветомузика за кола се базира обикновенно на системка с микрофон и тн.....
 



Аз още в началото писах че така свързани се използват и за защита. Много ясно че има пад на напрежение в тях. :unsure: :unsure:

Абе стига сме дискутирали тия неща. Няма да открием топлата вода.
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 19 февруари 2007 - 09:47

jelqzkov, на Feb 18 2007, 07:01 PM, каза:

когато това съпротивление бъде вързано паралелно на говорителя по закона на ОМ съпротивлението в тази верига ства по малко от най малкото в случая по малко от 4 ома което автоматично означава че крайното стъпало започва да работи в режим близък до късо съединение и последствията са от прегряване до изгаряне на крайното стъпало
 

Ей това червеното при сравнение на стойности като 4 ома и 600ома няма никакво значение.

bugatti, на Feb 18 2007, 07:16 PM, каза:

...още повече че този вид цветомузика за кола се базира обикновенно на системка с микрофон и тн.....
 

Или с подходящи филтри и след тях светодиоди.
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 19 февруари 2007 - 09:53

Колеги мене ми се струва "Детска радост - шарени бонбонки" ..... Закакво ти е да ти мига като блъска баса? Тва е кола , не дискотека ....

:unsure: :unsure:
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 19 февруари 2007 - 12:36

slavyoo, на Feb 19 2007, 10:53 AM, каза:

Колеги мене ми се струва "Детска радост - шарени бонбонки" .....  Закакво ти е да ти мига като блъска баса? Тва е кола , не дискотека ....

  :unsure: :unsure:
 

Трябва да те повозя в моята кола, за да си смениш мнението :) Още повече и блиц мам на StreetGlow, само че ще го монтирам на новата колица :)

Иначе 200 вата като ти пусне усилвателя не знам какво трявба да сложиш, за да не изгорят тия диоди...предполагам съпротивления както казват колегите, но как ще се отрази това на звука и на говорителя като цяло?!?

ето лампата
Публикувано изображение
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 19 февруари 2007 - 12:49

Секи с вкуса си .. Аз примерно не бих си сложил синя луминисцентна лампа в колата . :unsure:
Отговори

astra_sl снимка astra_sl 20 февруари 2007 - 19:48

slavyoo, на Feb 19 2007, 10:53 AM, каза:

.....  Закакво ти е да ти мига като блъска баса? Тва е кола , не дискотека ....


Нещо средно.

jelqzkov, на Feb 18 2007, 05:48 PM, каза:

astra_sl - купи си китче на неомонтана с диодчета
 


Дай малко инфо.



jelqzkov, на Feb 18 2007, 06:12 PM, каза:

Той питаше какво ще стане ако ги върже последователно. Мисля че прави разлика :kuku: между двата типа връзване.

Аз и ти просто сме говорили за различни неща. :kuku:  :16V:

Аз имах предвид ако свърже най-обикновени лампи с нажежаема жичка няма да има проблем.Само да подбере правилното работно напрежение.

Абе ако не разбира да купува готови китове и тва е.
 


Ами правя разлика, да :icon1_smile: .



И сега в крайна сметка какво бихте ме посъветвали?
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 21 февруари 2007 - 10:02

astra_sl, на Feb 20 2007, 08:48 PM, каза:

jelqzkov, на Feb 18 2007, 05:48 PM, каза:

astra_sl - купи си китче на неомонтана с диодчета
 


Дай малко инфо.

 


Неомонтана - LED индикатори
Отговори

astra_sl снимка astra_sl 21 февруари 2007 - 20:21

Аз имам един стар касетофон, със точно такива диодчета, утре ще го снимна и ще ви го покажа да ми кажете дали става :admin4:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg