Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Полиране на фаровете на Опел Вектра с паста за зъби

kolo снимка kolo 01 юли 2013 - 14:19

След доста четене по темата и консултация с познати стигнах до извода, че мога да си полирам фаровете с най-евтината паста за зъби в магазина.Ето и резултата:
единия фар - http://prikachi.com/...98/6281798Y.jpg

двата фара - http://prikachi.com/...38/6281838Y.jpg
Извод: Понякога най-евтиното решение е по добро от скъпото.Това ми отне 2 часа и под 1 лев за пастата за зъби.Успех на всички, които ще се пробват!
Мнението беше редактирано от kolo: 01 юли 2013 - 14:21
Отговори

Dimas снимка Dimas 01 юли 2013 - 14:29

 kolo, на 01 юли 2013 - 14:19, каза:

След доста четене по темата и консултация с познати стигнах до извода, че мога да си полирам фаровете с най-евтината паста за зъби в магазина.Ето и резултата:
единия фар - http://prikachi.com/...98/6281798Y.jpg

двата фара - http://prikachi.com/...38/6281838Y.jpg
Извод: Понякога най-евтиното решение е по добро от скъпото.Това ми отне 2 часа и под 1 лев за пастата за зъби.Успех на всички, които ще се пробват!


Има разлика, но ако се решиш да си вземеш малко водна шкурка и една пастичка за пластмаси ще бъде по-добре. "Инвестицията" ще ти стъпи около 15лв и ще имаш възможност да си лъскаш фаровете много пъти. Мойте съм минал до сега 3 пъти, давах на приятел и не съм изхарчил и половината паста.
Отговори

kolo снимка kolo 01 юли 2013 - 15:25

И моята паста е наполовина и сега си мия зъбите с нея, да не се развали.
Отговори

Dimas снимка Dimas 01 юли 2013 - 15:44

Ти си знаеш.
Отговори

Houston Rocket снимка Houston Rocket 09 юли 2013 - 12:42

 kolo, на 01 юли 2013 - 15:25, каза:

И моята паста е наполовина и сега си мия зъбите с нея, да не се развали.




ахахаха тоя пост го чета всеки ден и всеки ден се смея!!!
Отговори

titan22 снимка titan22 09 юли 2013 - 20:21

Какво смешно има,това е много стар номер с пастата-все пак съдържа абразивни частици и с нея можеш примерно да си полираш екрана на GSM-а и други подобни.
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 10 юли 2013 - 22:12

Коя марка паста?С вълнен парцал ли се търка?Щото моите са леко надрани,ао успея...ще черпяна Зборо.
Отговори

Dimas снимка Dimas 11 юли 2013 - 08:26

 Eltoro, на 10 юли 2013 - 22:12, каза:

Коя марка паста?С вълнен парцал ли се търка?Щото моите са леко надрани,ао успея...ще черпяна Зборо.


Колега, драсни едно ЛС. Мога да ти дам паста (ама не за зъби) да си свършиш работа. Само трябва да минеш да си вземеш водна шкурка (ще видя, каква имам останала от мойте фарове).
Мнението беше редактирано от Dimas: 11 юли 2013 - 08:27
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 11 юли 2013 - 21:57

 Dimas, на 11 юли 2013 - 08:26, каза:

Колега, драсни едно ЛС. Мога да ти дам паста (ама не за зъби) да си свършиш работа. Само трябва да минеш да си вземеш водна шкурка (ще видя, каква имам останала от мойте фарове).

Благодаря,колега.Само да смогна да намеря време,че съм по 12 часа дежурен тези дни.Един път гръмне,и ни събори за 2 седмици,деВа :sad-smiley-046:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 12 юли 2013 - 08:22

Това пастиране, което се прави "набързо" с една или най-много 2-вида шкурки и 1-паста (дори била тя и от професионалните).. си е чисто аматьорско изпълнение. И не правите нищо повече от това, да сваляте слой от пластмасата на 'стъклото' на фара, а ефекта, който постигате (по "пестеливия" начин), е едва.. да кажем едни ~30% от това, което се получава при малко по-упорита занимавка и без изпълнения през ръка.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 12 юли 2013 - 09:26

 DALGONSKi, на 12 юли 2013 - 08:22, каза:

Това пастиране, което се прави "набързо" с една или най-много 2-вида шкурки и 1-паста (дори била тя и от професионалните).. си е чисто аматьорско изпълнение. И не правите нищо повече от това, да сваляте слой от пластмасата на 'стъклото' на фара, а ефекта, който постигате (по "пестеливия" начин), е едва.. да кажем едни ~30% от това, което се получава при малко по-упорита занимавка и без изпълнения през ръка.

Това значи ли че ако процедурата се прави от ,,ПРОФЕСИОНАЛИСТ", с материали достатъчно ,,БОГАТИ" на брой ще имаме 100% ефект? Според мен не значи!
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 12 юли 2013 - 09:49

 bojo06, на 12 юли 2013 - 09:26, каза:

Това значи ли че ако процедурата се прави от ,,ПРОФЕСИОНАЛИСТ", с материали достатъчно ,,БОГАТИ" на брой ще имаме 100% ефект? Според мен не значи!


-Естествено! Но дори това горното vs. четка и паста за зъби.. мисля сам се досещаш за разликите.. :biggrin:
Отговори

kolo снимка kolo 22 юли 2013 - 08:36

Момчета, идеята ми беше с подръчни средства да си оправим фаровете.Дали са 30% или повече това не е толкова важно.Важното е че ефекта е осезаем. И
ако трябва да дадем едни 15 лева за нещо, което не можем да измерим не си струва.Иначе пастата за зъби е абразив с 40 000 единици според моите познати от бранша, което означава, че трябва да се почне с абразиви с по малко число.Всичко зависи от конкретния фар.
Отговори

немо снимка немо 24 юли 2013 - 19:47

 kolo, на 01 юли 2013 - 14:19, каза:

След доста четене по темата и консултация с познати стигнах до извода, че мога да си полирам фаровете с най-евтината паста за зъби в магазина.Ето и резултата:
единия фар - http://prikachi.com/...ар/6281798Y.jpg

Ако изходната ти позиция е фар като левия на снимката....да,резултатът е доста добър!!
Но.....ако не знаеш какво е добре полиран фар как ще разбереш дали един фар е добре полиран??
Отговори

kolo снимка kolo 29 юли 2013 - 16:13

Всеки има право на избор-паста за лев или шкурки и пасти за 15 лв и съответното качество.
Мнението беше редактирано от kolo: 29 юли 2013 - 16:14
Отговори

ГостMladen40_* 24 септември 2013 - 23:49

Здравейте,искам да питам дали има паста която да заличава и по дълбоки надрасквания като ужулване ?
Отговори

kolo снимка kolo 03 октомври 2013 - 14:47

За ужулване според мене трябва да се започне с шкурка и едва след това с паста.Номера на шкурката зависи от дълбочината на ужулването.
Отговори

Dimas снимка Dimas 03 октомври 2013 - 15:01

 Mladen40, на 24 септември 2013 - 23:49, каза:

Здравейте,искам да питам дали има паста която да заличава и по дълбоки надрасквания като ужулване ?


Колега, с паста за зъби резултата няма да е много убедителен. Идеята е, че с шкурката ще нравиш дълбоките надрасвания плитки или незабележими и тогава се действа с полиращата паста.

Ако надрасванията са много сериозни не очаквай чудо от пастата.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 03 октомври 2013 - 15:04

 Dimas, на 03 октомври 2013 - 15:01, каза:

Ако надрасванията са много сериозни не очаквай чудо от пастата.


-Честно казано, аз пък обичам колкото е възможно повече одрасквания, и колкото се може по-захабени и пожълтели фарове.. тогава ефекта "преди-след" е най-осезаем! :mhihi:
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg