Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Оборотите!АСТРА ф

mitakahristov снимка mitakahristov 20 март 2007 - 12:17

проблем.по рано по-рядко сега доста често и .Като запаля се форсира сама колата до 3000,4000,2500 колкото си иска оборота и имам автомати4ен ключ на гас.обръща си и се успокоява,някои пат го прави и ненадеино форсирането не само при палене.от 2 месеца имам газ.сложи я най-добрия маистор в пловдив(така казват).и не знам с какво е сварзан проблема.И на свободна ми се губят често обороите-падат кам 550.500.някой път дори изгасва.супер е количката.ама това откаде дойде.ще ходя на елкон скоро ама не се знае и там кво е....та ако някои знае за какво става дума може да ме насочи .....мерси

елкона:моторчето за празен ход.проблема от газовата уредба.-почистено
Аз:всичко е оригинално ново ЛОВАТО и най добрия майстор....

вече не се форсира при палене а задържа обороти при празен ход или ги смаква-тресе мотора
газадйията-моторчето-ново,сега карам с изолирано и е добре

ДА купувам ли моторче
Отговори

kabby снимка kabby 20 март 2007 - 13:56

Колега, най-добре погледни в ТЪРСЕНЕ

Напиши: моторче and празен and ход

Ще намериш много теми по въпроса
Отговори

mitakahristov снимка mitakahristov 20 март 2007 - 16:48

ходих на елкон-каза ми моторчето за празния ход.незнам какво барна и сега ще я наблюдавам.но пак ми паднаха на 500 оборота
Отговори

цеко снимка цеко 20 март 2007 - 21:25

Здравейте кажете все пак къде се намира това моторче че и аз от няколко месеца карам астра на газ все ми прави некви проблеми
Отговори

mitakahristov снимка mitakahristov 21 март 2007 - 16:50

пак го направи веднъж до 2000 но го направи
Отговори

mandata снимка mandata 21 март 2007 - 20:52

100 % от настройката на изпарителя :3:
Дави мотора и затова ти пада на 500 об. на газ и като е обърнеш на бензин се форсира. НЕ ПИПАЙ МОТОРЧЕТО ЗА ПРАЗЕН ХОД.
Отивай на газ анализатор. Аз го имах проблема, но майстора беше зает и си врътнах сам винта на изпарителя. Вече повече от година не съм имал проблем.

:3: Мога да ти кажа и кога ти се явава проблема - като е оставиш да работи на празен ход на газ няколко минути :nau:
Отговори

mitakahristov снимка mitakahristov 22 март 2007 - 02:50

ходих на анализатор предния ден.и тогава запона да го прави всеки пат при палене.сега се позакрепи.днес само веднъж се форсира до 2000.ще я наблюдавам и ще пиша.а какво тоно е Празен ход-когато варви на свободна ли е?.нов сам в тези неща,не ме е срам да питам.
Отговори

mandata снимка mandata 22 март 2007 - 21:15

празен ход - двигателя работи, а колата е на свободна скорост, може и без да се движи.
Не съм сигурен, че точната настройка на газоанализатора премахва проблема. Трябва да кажеш на майстора, че го имаш този проблем. Може да трябва да е малко в отклонение на настройките.
Пробвай да оставиш колата да работи на едно място - до 5 мин. предполагам, че трябва да вземе да тапърка на 500 об. и тогава като обърнеш на бензин ще се форсира яко и ще си влезе в нормалните обороти. Ако имаш тази "болка" драсни с един фолмастер в какво положение е винта на изпарителя за оборотите и после го завърти на някъде половин оборот - ако двигателя работи добре на свободна и ускорява прилично пробвай пак да го оставиш за 5 мин. Ако пък неработи добре - завърти винта на изпарителя половин оборот в обратна посока и виж, може пък да се оправиш сам. :nau:
Отговори

mitakahristov снимка mitakahristov 23 март 2007 - 13:41

2 дни карах без проблем.беше супер,мислех че сам се оправил.днес на 3 пати задаржа на 2000об.за малко.пак ходих на елконаджията.почисти ми мотор4ето за празния ход.сега ще наблюдавам.мерси на мандата.сще пробвам и така да видим.сега не губи обороти.абе тоя анализатор да не е пунта мара.? разход 13/100 градско пловдив.ужас...
Отговори

mandata снимка mandata 24 март 2007 - 18:16

Мисля, че форсирането при палене се получава, защото е гасиш на газ, насища се сместа в смукателните тръби и после като е врътнеш тя пали на бензин. Нали си с автоматичен ключ? ( не ги знам точно на какъв принцип са, но ако имат ръчен режим пробвай да е гасиш на бензин)
Отговори

mitakahristov снимка mitakahristov 24 март 2007 - 19:56

вече не се форсира при палене,покарам и по някое време ми задържа обороти кам 1500 или 2000.по веднъж на ден го прави.видях такава тема в газовите уредби.през пози пат минавам и аз....
Отговори

mitakahristov снимка mitakahristov 27 март 2007 - 16:58

помагайте

новото.:газаджията ми изолира моторчето за празния ход махна 1 букса и каза лятото да карам без него,карах 2 дни и е добре.не задаржа обороти и не ги сваля.ОТ МОТОРЧЕТО БИЛО

Дали да си взема ново моторче за 100 -ина лева- и дали 100% е от него.четох за колега който взел ново и проблема останал.
Отговори

stepo3 снимка stepo3 29 март 2007 - 13:43

Как така изолира моторчето на празния ход :25:
Отговори

AML снимка AML 29 март 2007 - 14:24

Не вярвам, че е от моторчето. При мен се получи същото в деня в който монтираха газовата уредба, но оборотите на празен ход колебаят от 700 до 1100 само като я запаля и е на бензин. Мина ли на газ всичко е ОК. Има нещо друго :25:
Отговори

mitakahristov снимка mitakahristov 30 март 2007 - 01:32

ми махна наякакжа букса която е под него и карах така 3 дни.нямяше пеоблем.днес я закачих пак за проба и наблюдавам.засега да чукна на дърво ама да видим
Отговори

Phoenix снимка Phoenix 30 март 2007 - 07:22

Колега на газ ли ти прави проблемите или на бензин или и на двете. Каква ти е АГУ-то (Италианска, Турска....), нова ли е или втора ръка? Ако ти го прави само на газ не оставяи майстора на мира докато не ти я направи да работи като хората. Ако го прави на бензин и на газ Пак при майстора докато не си оправи бакиите (в случей че ти се е появил проблема след монтажа на АГУ). Имай в предвид че ако уредбата е турска и ти дава проблеми само на газ не се колебай да си смениш изпаритела поне. Препоръчвам ти Стартгаз или Ловато да си сложиш.
Отговори

mitakahristov снимка mitakahristov 30 март 2007 - 16:38

писах че всичко е Ловато с гарантиран произход.засега не ми прави проблеми.незнам какво става.3-4 дни ме чака дълък път и ще видим
Отговори

mitakahristov снимка mitakahristov 07 април 2007 - 02:57

покарах я.значи преди да загрее ги прави тези номера с оборотите и рядко,задаржа ми на 1500-1800.май така ще си карам.ако някой знае решението на проблема да пише.
разход: градско--- 14
изван градско---10(90-110км/ч)
множко е ама варви
Отговори

mitakahristov снимка mitakahristov 11 април 2007 - 01:43

падна ми разхода-ура
8 извънградско(само за веднъж)

обаче пак ми задържа шибаните обороти,особено когато е студена.и при спиране по кръстовища ----после си падат след 5,6 сек.
Отговори

deforse снимка deforse 12 април 2007 - 14:59

Аз го имам този проблем също от време не време. За сега от 1 месец не ми е правила номера, но...... Аз я опрявям като я угася и после пак запаля. Тъпо, ама върши работа. По отношение на разхода 7.8 - 8,3 извънградско и 11 градско. Газовата уредбами е Ландеренцо.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg