Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Стартер...?

tazmetal снимка tazmetal 24 март 2009 - 23:30

Astra F 1,7 TD немски мотор 1997г. При запалване се чува странен стържещ звук???? Прави го 5 пъти от 10 запалвания...приблизително . Иначе винаги пали от веднъж, с шума и без него. Дали е стартер...и ако е снема ли се лесно и как става? Благодаря предварително за съветите !
Отговори

presledvach снимка presledvach 24 март 2009 - 23:35

 tazmetal, на 24 Mar 2009, 11:30 PM, каза:

Astra F 1,7 TD немски мотор 1997г. При запалване се чува странен стържещ звук???? Прави го 5 пъти от 10 запалвания...приблизително . Иначе винаги пали от веднъж, с шума и без него. Дали е стартер...и ако е снема ли се лесно и как става? Благодаря предварително за съветите !

Колега правилно си се ориентирал за проблема, обикновенно се дължи на това че като изхвърли бендикса не се връща навреме а задържа замалко и затова се чува стържещия звук. За съжаление обаче на Астрата незнам за колко време става, моят опит е само с Омега, успех.
Отговори

токабс снимка токабс 20 април 2009 - 17:38

КОЛЕГА СПОДЕЛИ КАК ГО ОПРАВИ ТОЯ ПРОБЛЕМ 4Е ОТ ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ И НА МЕН ГО ПРАВИ ВИЕ КАТО УМРЯЛА КУ4КА ЯВНО ЗАДЪРЖА/ЗАЛЕПЯ/.4ИСТИ ЛИ СЕ СМЕНЯ ЛИ СЕ :knee: :knee: <_< :knee:
Отговори

deforse снимка deforse 27 април 2009 - 09:26

Живо ме интересува и мен тоя проблем, че и аз го имам
Отговори

Opel Astra TDLS снимка Opel Astra TDLS 27 април 2009 - 09:30

 o.kamenov, на 27 Apr 2009, 09:26 AM, каза:

Живо ме интересува и мен тоя проблем, че и аз го имам


Включвате на 2-ра и пускате колата по наклон с мн малка скорост но не трябва да я палите на скорост и да не е на контакт колата  не трябва да запали просто трябва да прехварли 1-2 зъба на бендикса!Пробвайте Винаги има резултат
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 27 април 2009 - 10:05

 Opel Astra TDLS, на 27 Apr 2009, 10:30 AM, каза:

Включвате на 2-ра и пускате колата по наклон с мн малка скорост но не трябва да я палите на скорост и да не е на контакт колата  не трябва да запали просто трябва да прехварли 1-2 зъба на бендикса!Пробвайте Винаги има резултат

Значи на изгасен двигател включваме 2ра скорост и се пуска по лек наклон?
Някакво щракване ли се чува при прехвърлянето на зъбите, как да познаем,
че е готово?
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 27 април 2009 - 10:24

Колегата сигурно иска да премести положението на маховика, визирайки факта, че двигателя спира винаги само в две положения на коляновия вал и съответно се износват зъбите на зъбния венец само в две зони. Следващото твърдение, обаче, за бендикса навежда на мисълта, че просто е чул-недочул (бендикса е на стартера и дори да пуснеш Петрохан на скорост, няма да помръдне). Обаче колегите споделят, че звука не е при всяко палене, така че тази теза издиша.
Отговори

berba4a снимка berba4a 27 април 2009 - 11:34

Колеги имах подобен проблем,стържещ звук от стартера при палене не всеки път правеше този проблем,тъй като аз не разбирам много много отидох до майстор и ми каза ,че е от втулките на стартера ,че били за смяна но не било фатално нямало да остана на пътя,тъй като нямах време да ги сменя защото ме чакаше 3100 км. път на другата сутрин ,не ги смених след този преход спря стържещия звук и вече трета година не се е появил този проблем. :icon_razz2:
Отговори

fagaldi снимка fagaldi 27 април 2009 - 19:53

При мен също го имаше този проблем.Правеше го предимно когато е студено,на загрят мотор нямаше проблем.Тъй като ми писна, с едно приятелче свалихме стартера и го разглобихме.Изпадна една доста солидна купчинка мърсотия, предимно феродов прах от съединителя.След това почистване с коресилин и мазане със силиконова смазка.От тогава (около половин година) не се е обадил, дори при минус 15 градуса зимата.
Успех!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg