Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Тракане в скоростите Астра 2.0 ДТИ

maxuel82 снимка maxuel82 15 януари 2016 - 00:24

Имам странно тракане в скоростите когато колата е студена и оборотите паднат на около 800 ! На моменти даже се появява много силно и отчетливо "лупуркане" все едно съм пуснал камък при съединителя , двигателя се разтриса и оборотите падат още ! След като двигателя загрее ,такането пак си го има, но не е чак толкова плашещо ! Има го и при натиснат и отпуснат съединител ! Забелязах ,че когато натисна и задържа педала на съединитепя около средното положение ,пак се появява тракане ,но с по ясно изразен метален звук ! Колата е Астра Y20DTH 2002г. ! Някакви предположения откъде идва това досадно тракане :confused:
Мнението беше редактирано от maxuel82: 26 януари 2016 - 21:43
Отговори

kalin09 снимка kalin09 15 януари 2016 - 10:23

,,,
Мнението беше редактирано от kalin09: 06 юни 2017 - 22:36
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 15 януари 2016 - 18:54

То и аз така си помислих ама като гледам нов маховика струва http://www.mister-au...OL-F011036.html :blink: Има ли риск ако я карам с този маховик докато събера пари за нов ! Предполагам ще трябва и съединител комплект ,така и така ще се свалят скоростите ! А сега нямам свободни 1000лв за такъв ремонт??? По принцип тропа и трака когато мотора е студен ,зато загрее тропането почти го няма !
Мнението беше редактирано от maxuel82: 15 януари 2016 - 19:00
Отговори

sathv снимка sathv 15 януари 2016 - 23:57

Ти пък от толкоз комплекти как се хвана за тва китайско менте или ще продавш колата? Не е желателно да караш колата щото маховика мпже да излезе през тавана при високи обороти.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 16 януари 2016 - 22:12

Показвам го за пример ! Не ,няма да продавам колата ,едва преди 4 месеца я купих ,колата ми харесва и искам да си я карам ! Как така може да излезе през тавана :blink:
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 18 януари 2016 - 16:58

По принцип този демпферен маховик неможе ли да се смени с обикновен ! :confused: Хем по-здраво ,хем по-евтино :devil-smiley-019:
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 18 януари 2016 - 18:18

Да може.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 19 януари 2016 - 07:42

Ясно ! А може ли малко повече информация - продава ли се специално за модела маховик който не е демпферен или с се купува маховик за друг модел ? Какви са недостатъците след смяната на демпферния маховик с обикновен ? :confused: Каква е по принцип "ролята" на демпферния маховик т.е. защо завода е сложил такъв , а не обикновен ? Иначе , доколкото разбвах това е устройството на демпферния маховик Публикувано изображение
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 26 януари 2016 - 21:53

След консултация с Вас , майстори и приятели се насочвам към смяна на демферния маховик ! Доколкото четох из форума може и да се сложи "твърд "маховик ,но доколкото ми стана ясно не е за предпочитане заради вибрацийте ,които ще се появят след като сложа твърдия маховик ! Поразпитах и най-нискта цена за комплект съединител и маховик на LUK която ми дадоха е 1180лв. Вижда ми се доста - в Ebay има комплекти който са на половината цена http://www.ebay.co.u...eUAAOSw-nZTpEdO ,но незнам дали са достатъчно надеждни ! Какво ще ме посъветвате ??? :confused:
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 26 януари 2016 - 22:11

Че то ние дето сме с по стария с няколко месеца комплект съединител дето е с твърд маховик и феродов диск с пружини дане би да се разпадаме всеки който прави тунинг на мотора сменя демпфера за твърд че издържа повече на бой.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 03 февруари 2016 - 06:05

Ясно ! А трябвали да се правят някакви преработки или просто се сваля демпферния и се слага плътния маховик и всичко е ОК ! Естествено мисля да сменя и съединител (феродов и притискателен) и лагер помпата ! Намерих компелт на VALEO с плътен маховик за 650лв. мисля ,че цената е добра ?
Отговори

sathv снимка sathv 03 февруари 2016 - 09:36

Никакви преработки не се правят. Сваляш стария и слагаш нов комплект пак с демпферен маховик. Той не е поставен случайно. Не, че не можеш да сложиш двигател от муууусквич. Той е с плътен маховик.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 03 февруари 2016 - 11:20

 sathv, на 03 февруари 2016 - 09:36, каза:

Никакви преработки не се правят. Сваляш стария и слагаш нов комплект пак с демпферен маховик. Той не е поставен случайно. Не, че не можеш да сложиш двигател от муууусквич. Той е с плътен маховик.

Поставен е там за кинти а ми кажи за колко развалени кутии Ф-23 знаеš ти ние дето имаме навъртяно близо 500000км с орг. съединител с твърд маховик и не е сменян нямаме проблеми пък демпфера се сипва за 100000км или по малко ако се кара градско.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 13 февруари 2016 - 19:19

А трудно ли се сваля кутията ,защото мисля сам да си го сменя ? Гледах клипче и видях ,че трябва да се свали "магарето" и ще трябва греда за да хвана двигателя да не падне в канала ! https://www.youtube....h?v=x6ulVQsiknY тук ползват някакви инструменти дето ги има сигурно само по специализираните сервизи на Опел, но мисля, че и без тях ще се справя !
Отговори

k opel e снимка k opel e 13 февруари 2016 - 19:38

Аз ползвам четири шпилки по една педя M12 на 1.5. Гайки ползвам от макферсоните към главината. Слагам ги една по една на мястото на болтовете на магарето, подпирам мотора с нещо като дръвник и го пускам с развиването на гайките надолу.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 14 февруари 2016 - 21:45

 k opel e, на 13 февруари 2016 - 19:38, каза:

Аз ползвам четири шпилки по една педя M12 на 1.5. Гайки ползвам от макферсоните към главината. Слагам ги една по една на мястото на болтовете на магарето, подпирам мотора с нещо като дръвник и го пускам с развиването на гайките надолу.

Бавно "загрявам" - та дали съм разбрал правилно , значи - развивам единия болт ,който държи "магарето " навивам едната шпилка и навивам гайката докато стигне до края т.е. до "магарето" , после развивам другия болт и пак навивам шилка и гайка и така 2 шпилки отпред и 2 отзад ! След това подпирам на картера ( няма ли опасност да се спука картера) и почвам да развивам гайките ,мотора почва леко полеко да слиза , докато не подпре на опората и после свалям "магарето" ! Закачането , по обратния ред !
Отговори

k opel e снимка k opel e 14 февруари 2016 - 22:00

Разбрал си ме правилно. Картера е много здрав. Под него можеш да сложиш дъска или някаква плоскост. Не забравяй да откачиш карето на волана и механизма за включване на скоростите. Вадиш полуоските. Пускаш, докъдето позволяват кабелите и маркучите. След като задният край на кутията мине под рога, откачаш от мотора, завърташ леко по оста и вадиш. От към кутията пускаш магарето да провисне малко повече.
Мнението беше редактирано от k opel e: 15 февруари 2016 - 07:16
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 15 февруари 2016 - 22:04

Днес видях комплекта с твърд маховик, но ми се струва, че ще има проблем ,тъй като демпферния е повече от два пъти по широк от твърдия и не ми е ясно кое ще компенсира тази ширина (дебелина) тъй като лагер помпата е захваната към кутията т.е няма как да се премести по-напред ! :confused: а иначе предполагам това е усилието и начина на затягане на болтовете които държат маховика към вала Публикувано изображение
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 22 февруари 2016 - 22:29

Дали това са размерите на инзтрумента за центроване на феродовия диск и при дизеловите мотори с демпферен маховик ,че в тази книга няма инфо за дезелаците ??? Публикувано изображение
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 06 март 2016 - 18:24

Дали си заслужава да се купи маховик втора употреба ? Има ли начин да се провери дали е здрав ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg