Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

C14nz

cyberia снимка cyberia 13 март 2006 - 13:26

здравейте
астрата C14NZ ми харчи 15 градско и на д 10 извън градско
с вакумен изпарител сам на Ловато!не е с плочка а е разпробивана(така си я взех)!
Отговори

g3rgi снимка g3rgi 15 март 2006 - 11:44

cyberia, на Mar 13 2006, 01:26 PM, каза:

здравейте
астрата  C14NZ ми харчи 15 градско и на д 10 извън градско
с вакумен изпарител сам на Ловато!не е с плочка а е разпробивана(така си я взех)!
 

Ами вероятни причини колкото искаш..... заведи я на газаджия да я погледне пък после ще кометираме :icon_eek2:
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 15 март 2006 - 12:00

Проблемите по харчовете на газовото са най често:

1 Кабели/свещи/токовете
2 Честя смяна на филтрите
3 Проблем в изпарителя (запушване,смяна на мембрани)

Също трябва да се има предвид водата в ауспуха и запушването на дюзите.
Въздушния поток също трябва да се има в предвид.
Отговори

cyberia снимка cyberia 15 март 2006 - 13:34

Juvigy, на Mar 15 2006, 12:00 PM, каза:

Проблемите по харчовете на газовото са най често:

1 Кабели/свещи/токовете
2 Честя смяна на филтрите
3 Проблем в изпарителя (запушване,смяна на мембрани)

Също трябва да се има предвид водата в ауспуха и запушването на дюзите.
Въздушния поток също трябва да се има в предвид.
 


Ходих на газаджия каза да сменя кабели и свещи
сменихме ги,настроия и после още по голям харч кам 15 :2angry1:
филтара си го сменям на 5хил. мембраните са на не повече от 8хил.
сутрин я паля на бензин!
кажете ми някой свестен газаджия,моля!
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 15 март 2006 - 13:40

Абе ти хубаво си сменил ама въпроса е какви си сложил. Да не си турил некви ментаци? За свещите виж има една моя тема намери я със търсачката там има адреса на фирма дето внася едни готини свещи за газ и са по 5лв едната

А и провери ли всичките маркучи и тръбички да не изпуска от някъде?
Отговори

cyberia снимка cyberia 15 март 2006 - 13:43

Juvigy, на Mar 15 2006, 01:40 PM, каза:

Абе ти хубаво си сменил ама въпроса е какви си сложил. Да не си турил некви ментаци? За свещите виж има една моя тема намери я със търсачката там има адреса на фирма дето внася едни готини свещи за газ и са по 5лв едната

А и провери ли всичките маркучи и тръбички да не изпуска от някъде?
 

маркучите и тях смених че се бяхя нацепили! клапана ми казаха че е добре и не изпуска!сега ще погледна за свещите (темата)!мерси!
ако сложа плочка дали ще е по-добре?
Отговори

denzel снимка denzel 15 март 2006 - 21:02

Брато,моята астра е същия модел.Градско ми гори м/у10.5 и 13.Извън града не съм я засичал.С нова газова съм OMVL,наскоро си смених свещите -сложих BRISK-silver.Откъм разход същата работа,но двигателя работи значително по- добре.Чудя се за тоя Jet spark,дали да го купя и него,но така или иначе във форума никъде не прочетох за разход около 10 градско газ............. :icon_eek2:
Отговори

cyberia снимка cyberia 16 март 2006 - 09:56

denzel, на Mar 15 2006, 09:02 PM, каза:

Брато,моята астра е същия модел.Градско ми гори м/у10.5 и 13.Извън града не съм я засичал.С нова газова съм OMVL,наскоро си смених свещите -сложих BRISK-silver.Откъм разход същата работа,но двигателя работи значително по- добре.Чудя се за тоя Jet spark,дали да го купя и него,но така или иначе във форума никъде не прочетох за разход около 10 градско газ............. :icon_eek2:
 

аз като чувам големите двигатели че харчат по-малко от тея то тогава по добре да си взема някоя 2.0 астра :)
Сега сериозно имах кадет с същият двигател и даваше под 10 в града а навън до 7 на 100 :)
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 16 март 2006 - 11:37

Пичове разхода на тоя двигател на газ през зимата се върти около 10л градско и 7извън.Вервайте ми че на 2.0 е повече !!!
Отговори

astra18nz снимка astra18nz 16 март 2006 - 13:23

1.4 моно не ма нужда от jetspark завъртете делкото.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 16 март 2006 - 13:48

cyberia, на Mar 13 2006, 01:26 PM, каза:

здравейте
астрата  C14NZ ми харчи 15 градско и на д 10 извън градско
с вакумен изпарител сам на Ловато!не е с плочка а е разпробивана(така си я взех)!
 


Колега изпарителя ти като марка е идеален за опел нищо че е вакумен, обаче не трябва да е разпробита инжекцията :dance: , а трябва да си със плочка. :icon_eek2:
За C14NZ и C16NZ вътрешния диаметър на отвора за въздуха на плочката трябва да е 36мм за да може да се получи оптимална смес. Предполагам че това се крие в основата на твоя проблем. Ако питаш мен запушвай дупката и слагай плочка.

Успех.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 16 март 2006 - 13:50

astra18nz, на Mar 16 2006, 01:23 PM, каза:

1.4 моно не ма нужда от jetspark завъртете делкото.
 


А ако искаш да покараш на бензин пак ли ще го въртиш ??? :icon_eek2:
Отговори

cyberia снимка cyberia 16 март 2006 - 18:16

Shmortz, на Mar 16 2006, 01:50 PM, каза:

astra18nz, на Mar 16 2006, 01:23 PM, каза:

1.4 моно не ма нужда от jetspark завъртете делкото.
 


А ако искаш да покараш на бензин пак ли ще го въртиш ??? :icon_eek2:
 

днес си поиграх с делкото и намерих оптималният вариант та да върви и на бензин и на газ :) напълних до горе бутилката и ми даде 11 на 100 :dancin:
а относно плочката си абсолютно прав само се чудя с какво да запуша дупките (с болтове дали става?)
Отговори

peponio снимка peponio 17 март 2006 - 00:59

Shmortz, на Mar 16 2006, 01:48 PM, каза:

Колега изпарителя ти като марка е идеален за опел нищо че е вакумен, обаче не трябва да е разпробита инжекцията :icon_eek2: , а трябва да си със плочка. :dance:
За C14NZ и C16NZ вътрешния диаметър на отвора за въздуха на плочката трябва да е 36мм за да може да се получи оптимална смес. Предполагам че това се крие в основата на твоя проблем. Ако питаш мен запушвай дупката и слагай плочка.
Успех.
 

точно заради шибаната плочка ще си удуши колата на бензин,аз съм си решил проблема като съм преработил една плочка и съм и направил по-голям диаметър,пробвал съм и със щуцери и разхода не се увеличи :flag: е зависи и как са направени и къде са поставени :) но с тия 36мм и jetspark няма да му помогне на бензин ;)
Отговори

denzel снимка denzel 17 март 2006 - 15:18

astra18nz, на Mar 16 2006, 01:23 PM, каза:

1.4 моно не ма нужда от jetspark завъртете делкото.
 

Накъде и как да го завъртя? :icon_eek2: ?
Отговори

cyberia снимка cyberia 17 март 2006 - 15:49

denzel, на Mar 17 2006, 03:18 PM, каза:

astra18nz, на Mar 16 2006, 01:23 PM, каза:

1.4 моно не ма нужда от jetspark завъртете делкото.
 

Накъде и как да го завъртя? :icon_eek2: ?
 

ами аз дадох по голямо прдварение тоест го завъртях на ляво (в положението в което най добре ти работи двигателя така го остави) с проби става.Въртиш правиш едно кръкче ако не ти хареса пак пробваш,при мен се получи и сам много довелен!
Отговори

cyberia снимка cyberia 17 март 2006 - 15:52

peponio, на Mar 17 2006, 12:59 AM, каза:

Shmortz, на Mar 16 2006, 01:48 PM, каза:

Колега изпарителя ти като марка е идеален за опел нищо че е вакумен, обаче не трябва да е разпробита инжекцията :icon_eek2: , а трябва да си със плочка. :dance:
За C14NZ и C16NZ вътрешния диаметър на отвора за въздуха на плочката трябва да е 36мм за да може да се получи оптимална смес. Предполагам че това се крие в основата на твоя проблем. Ако питаш мен запушвай дупката и слагай плочка.
Успех.
 

точно заради шибаната плочка ще си удуши колата на бензин,аз съм си решил проблема като съм преработил една плочка и съм и направил по-голям диаметър,пробвал съм и със щуцери и разхода не се увеличи :flag: е зависи и как са направени и къде са поставени :) но с тия 36мм и jetspark няма да му помогне на бензин ;)
 

Предполагам че не е разпробита правилно затова искам да сложа плочка!Ще взема и аз да разширя отвора :) ако знаеш какъв трябва да е диаметъра?
Мерси за отговора!
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 18 март 2006 - 19:57

peponio, на Mar 17 2006, 12:59 AM, каза:

точно заради шибаната плочка ще си удуши колата на бензин,аз съм си решил проблема като съм преработил една плочка и съм и направил по-голям диаметър,пробвал съм и със щуцери и разхода не се увеличи :dance:  е зависи и как са направени и къде са поставени :)  но с тия 36мм и jetspark  няма да му помогне на бензин ;)
 


На бензин двигателя не е толкова чувствителен по отношение на постъпващия въздух в инжекциона в сравнение с газта, така че на бензин няма никакво влияние това нещо. :icon_eek2: От много майстори, познати и най-вече от личен опит знам че за C16NZ оптималния отвор е 36мм, казват че съшото важи и за C14NZ. :flag:
Отговори

peponio снимка peponio 19 март 2006 - 12:58

Shmortz, на Mar 18 2006, 07:57 PM, каза:

На бензин двигателя не е толкова чувствителен по отношение на постъпващия въздух в инжекциона в сравнение с газта, така че на бензин няма никакво влияние това нещо.  :icon_eek2:  От много майстори, познати и най-вече от личен опит знам че за C16NZ оптималния отвор е 36мм, казват че съшото важи и за C14NZ. :dance:
 

какво значи на бензин не е толкова чувствителна? да ще си върви на бензин с плочката но,по-малко.... все едно да лапнеш една сламка и да дишаш през нея...сещаш се нали!!!
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 19 март 2006 - 17:04

peponio, на Mar 19 2006, 12:58 PM, каза:

Shmortz, на Mar 18 2006, 07:57 PM, каза:

На бензин двигателя не е толкова чувствителен по отношение на постъпващия въздух в инжекциона в сравнение с газта, така че на бензин няма никакво влияние това нещо.  :icon_eek2:  От много майстори, познати и най-вече от личен опит знам че за C16NZ оптималния отвор е 36мм, казват че съшото важи и за C14NZ. :dance:
 

какво значи на бензин не е толкова чувствителна? да ще си върви на бензин с плочката но,по-малко.... все едно да лапнеш една сламка и да дишаш през нея...сещаш се нали!!!
 


За пръв път чувам такива измишльотини, на нито една кола не й е повлияло в работата на бензин точно това че е с плочка.
Ако искаш да се увериш вдигни обороти на двигателя и запуши с ръка отвора от който филтъра ти дърпа въздух, на газ умира веднага и ако не си махнеш ръката ще изгасне, а на бензин въобще не осеща.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg