Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Малко помощ

Веселин 2356 снимка Веселин 2356 15 февруари 2014 - 16:01

Здравейте . Изгубиха ми се токовете на тeзи букси. http://prikachi.com/...79/7051479F.jpg Ако някой е имал този проблем да сподели . Или какво да гледам реле , предпазител или нещо друго.Колата е вектра Б 1.6 моно 1996 Ако е от зна4ение. Поздрави.
Мнението беше редактирано от Веселин 2356: 15 февруари 2014 - 16:04
Отговори

desert_fox снимка desert_fox 15 февруари 2014 - 18:49

Постоянния + към СД-то трябва да минава през предпазител, най вероятно е изгорял
Отговори

Stancho_drifta снимка Stancho_drifta 15 февруари 2014 - 19:14

Щом нямаш ток там предполагам че и на плафона и запалката пак нямаш ток най-вероятно е предпазител
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 15 февруари 2014 - 20:06

При мен се получи нещо подобно на Аудито наскоро - включих една духалка и 'запой' запалката при което ми изчезнаха тоците на запалка, цд и чесовника(дигитален е на таблото), за плафона не съм се сетил да погледна. След смяна на бушон(червен беше) и смяна на запалката всичко си дойде на място. Давам ти примерна ситуация, не знам какво си човъркал или от само себе си е станало, но ако е в теб причината и след смяната на бушона пак гори веднага значи има някъде по веригата късо. Дано съм помогнал :)
Отговори

Веселин 2356 снимка Веселин 2356 19 февруари 2014 - 13:07

Здравейте отново. Проверих вси4ки предпазители ( няма изгорели) има ток на запалката и плафона , ана тези букси се губи.Възможно ли е някакво реле или бушон в двигателния отсек.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 19 февруари 2014 - 13:22

Тва са букси за СД бушоните са тези в купето. Търси проблем по кабелите. Тези букси оригиналните ли са или са присадка заради СД. Ако са присадки виж снадката.
Отговори

borro снимка borro 19 февруари 2014 - 15:08

 Веселин 2356, на 15 февруари 2014 - 16:01, каза:

Здравейте . Изгубиха ми се токовете на тeзи букси. http://prikachi.com/...79/7051479F.jpg Ако някой е имал този проблем да сподели . Или какво да гледам реле , предпазител или нещо друго.Колата е вектра Б 1.6 моно 1996 Ако е от зна4ение. Поздрави.


Здрасти, я кажи какво значи изгубени токове.
Момчетата ясно те насочват към музиката, към системите захранени от съответни предпазители. Ама какъв точно е проблема.
Има важна тема тук във форума, където са описани на кой предпазител какво има закачено за твоята кола. Засегга толко.
Поздрави.
Отговори

PLAYLIFE Vectra B снимка PLAYLIFE Vectra B 20 февруари 2014 - 19:50

 borro, на 19 февруари 2014 - 15:08, каза:

Здрасти, я кажи какво значи изгубени токове.
Момчетата ясно те насочват към музиката, към системите захранени от съответни предпазители. Ама какъв точно е проблема.
Има важна тема тук във форума, където са описани на кой предпазител какво има закачено за твоята кола. Засегга толко.
Поздрави.


Наистина, дай малко повече инфо, за да те насочим на къде да тръгнеш. Кои тоци по-точно се губят и какъв ти е проблема като цяло (не работи радиото, не помни станции и т.н.)
Отговори

Веселин 2356 снимка Веселин 2356 20 февруари 2014 - 22:39

Не работи радиото, просто няма ток на тези букси. Странна работа.
Отговори

PLAYLIFE Vectra B снимка PLAYLIFE Vectra B 21 февруари 2014 - 08:15

Ако ти се губи масата, няма да имаш изгорял предпазител и радиото пак няма да ти работи. Намери из нета или във форума, пълно е със схеми набуксите за радиото, виж къде какво трябва да има и кое точно ти се губи.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 21 февруари 2014 - 08:26

Намо ток на тези букси е общо понятие. Ти провери ли с мултицет дали на някой от пиновете имаш 12 + волта или като включиш буксите на местото им в СД не светва. Ако нямаш 12в на нито един пин е едно, ако не светва СД може да е друго.
Причините за да не светва СД са в твоя случай или липса на маса или липса на напрежение 12В.
Премери за наличие на 12В на някой от кабелите ако имаш значи ти се губи масата ако нямаш значи ти се губи захранващото напрежение. Погледни схема на свързване на твоето радио/СД за да знаеш кой ти е захранващия кабел и кой ти е маса.
Отговори

Niner снимка Niner 21 февруари 2014 - 09:08

Друг вариант да не се включва СД-то е да е изгорял неговия предпазител. Погледни и него.
Отговори

obic снимка obic 21 февруари 2014 - 16:58

Здр.Колега
Както казаха колегите по вероятно е да има разминаване на плюс и минус с входа на твоето СД.
Отговори

Веселин 2356 снимка Веселин 2356 23 февруари 2014 - 07:59

Здравейте. Проблема е на път да се реши, размених плюс и минус с входа на СД-то и свързах 4ервения с жълтия за постоянен +. СД-то тръгна но ме притеснява да не стане нещо. Поздрави и благодаря на вси4ки които писаха по темата.
Отговори

PLAYLIFE Vectra B снимка PLAYLIFE Vectra B 23 февруари 2014 - 22:38

Ако е имало нещо да става, до сега щеше да е станало. Въпреки това, свали си упътването за CD-то и виж как точно трябва да му е окабеляването. Направи същото и за оригиналните букси в Опела (или за какъвто и да е автомобил). Провери внимателно дали всичко отговаря, защото не се знае преди теб кой какво е преправял. Проблема не опира само до един "+" и един "-". Ако кабелите за говорителите примерно са ти объркани, радиото никога няма да свирне като хората, просто ще дрънчи нещо, но няма да е това което трябва. Ако не се чувстваш сигурен в себе си, отиди в първия сервиз за Car Audio, в никакъв случай няма да ти вземат повече от 15лв за свързване на радиото, така че сам прецени дали си заслужава риска да си прецакаш CD-то или най-малкото да слушаш музика с ниско качество. За 5-10-15лв не си заслужава мъката дето ще хвърлиш (по думите ти разбирам че не ти е силна страна това) да тестваш "+" и "-" на колоните, тоците на буксата и т.н. :naughtynono:
Мнението беше редактирано от PLAYLIFE Vectra B: 23 февруари 2014 - 22:40
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg