Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Водна помпа и антифриз ?

Den4ev снимка Den4ev 17 февруари 2008 - 12:04

Здравейте. Искам да попитам възможно ли е ако водната помпа е износена да ми губи антифриз. Не е много загубата на 1000 км около половин литър. Също така имам на 1ва скорост едно много дразнещо скържене и си мисля че е от водната помпа а колата отдолу е офльоскана с антифриз. На втора скорост почти не се чува това стържене на 3 та изчезва. <_< Астра Ф 92 год. 1,6 Моно.
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 17 февруари 2008 - 12:49

 Den4ev, на Feb 17 2008, 12:04 PM, каза:

Здравейте. Искам да попитам възможно ли е ако водната помпа е износена да ми губи антифриз. Не е много загубата на 1000 км около половин литър. Също така имам на 1ва скорост едно много дразнещо скържене и си мисля че е от водната помпа а колата отдолу е офльоскана с антифриз. На втора скорост почти не се чува това стържене на 3 та изчезва. <_< Астра Ф 92 год. 1,6 Моно.

Ами отговора е във вапроса колега :)) Огледай хубаво двигателя отдолу след път. Опипай всички водни връзки и съедининия. Така ще видиш къде ти тече. Освен това виж дали сутрин на студен мотор имаш налягане в системата - ако имаш, отиваш към гарнитура на главата. При мен имаше от всичко по малко и загубата на антифриз беше колкото при теб. Иначе бях пуснал тема по въпроса, като накрая след като оправих всичко написах един голям пост със въпроси и отговори.
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...st&p=371631
Прочети го, ще ти е полезно !
Отговори

Den4ev снимка Den4ev 17 февруари 2008 - 13:01

 Astra 1.4mi, на Feb 17 2008, 12:49 PM, каза:

 Den4ev, на Feb 17 2008, 12:04 PM, каза:

Здравейте. Искам да попитам възможно ли е ако водната помпа е износена да ми губи антифриз. Не е много загубата на 1000 км около половин литър. Също така имам на 1ва скорост едно много дразнещо скържене и си мисля че е от водната помпа а колата отдолу е офльоскана с антифриз. На втора скорост почти не се чува това стържене на 3 та изчезва. :3: Астра Ф 92 год. 1,6 Моно.

Ами отговора е във вапроса колега :)) Огледай хубаво двигателя отдолу след път. Опипай всички водни връзки и съедининия. Така ще видиш къде ти тече. Освен това виж дали сутрин на студен мотор имаш налягане в системата - ако имаш, отиваш към гарнитура на главата. При мен имаше от всичко по малко и загубата на антифриз беше колкото при теб. Иначе бях пуснал тема по въпроса, като накрая след като оправих всичко написах един голям пост със въпроси и отговори.
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...st&p=371631
Прочети го, ще ти е полезно !

Ахам мерси <_< :3:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg