Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна гарнитура клапани - Астра G, X18XE1

XaosInc снимка XaosInc 14 март 2011 - 11:12

Здравейте колеги.

На колега в офиса, който има Астра G, X18XE1 с течаща гарнитура на клапаните в Опел Стефанов са му казали, че за този модел при смяна на гарнитурата на клапаните се сменя задължително и капака и струва 600 лв.

Верно ли е?

Благодаря Предварително.
Отговори

Ivan Iordanov снимка Ivan Iordanov 14 март 2011 - 11:27

Е те заради парите искат да ти сменят капака на главата. Аз да ти кажа от мое наблюдение над 4 опели вектри Б модел специялно двигатели от 1.6 , 1.8 , 2.0 , 2.2 всичките имат проблеми с гарнитурата на капака на главата. Аз също имам такъв проблем с тази гарнитура това се оказа най слабото място на Екотеците . Като си сменям старата гарнитура направо е станала на пласмаса а тя требва да си е гума направо се е испекла. Над тези автомобили който ги избройх след смяна на гарнитурата изминават макс 5000 км и пак почват да салзят . Ремонта не е скъп с труда 40 лв. . Поздрави
Отговори

Shades снимка Shades 14 март 2011 - 11:37

Най обичам като се изкаже някой неподготвен :bravoo: 40 кинта на този мотор ама някой друг път ...

Към колегата, специално на Х18ХЕ1 се сменя гарнитурата в комплект с капака поради някои специфични особености. НО, има вариант да се пасне от стария мотор. Правили са го в Стефанов, но колегата го водих аз и може би затова предложиха тази опция. За редови клиенти може и да процедират без фокуси. Все пак си направи устата в сервиза, кажи че сме го правили и така.
Отговори

Ivan Iordanov снимка Ivan Iordanov 14 март 2011 - 14:10

Колега Шадес сменял съм я над 7 пъти за 3 години и винаги съм плащал 40 лв. . Жалкото е че немога да ви покажа касова бележка зада ви уверя в това което казвам.Поздрави .
Отговори

Shades снимка Shades 14 март 2011 - 14:12

Колега, явно пак четеш между редовете. Ще трябва да ти уточня пак - говорим за Х18ХЕ1, не за Х20ХЕV. Сега разбираш ли ме вече?
Отговори

Ivan Iordanov снимка Ivan Iordanov 14 март 2011 - 14:53

Братле напълно те разбирам но на 1.8 възможно ли е да е по скъп от на 2.0 а??? Поздрави
Отговори

vladkata снимка vladkata 14 март 2011 - 15:07

Колеги кви са тия невероятни цени .Мойта (на ц16хе-то -са две гумени гарнитури) течеше доста отворих капака с парцалче забърсах капака и напуканите гарнитури един силикон ' виктор ренц' и край няма и капка теч .На едно приятелче на ситроен втс дори без гарнитура само силикон ' виктор ренц' и още кара .Това са много пари за 600 лв ще вземе цял мотор.
:bravoo:
Отговори

Shades снимка Shades 14 март 2011 - 15:32

Добре аз не мога да разбера вие четете ли заглавието на темата? Стига сме философствали колко трябва да струва! На Лада е още по евтина! Говорим за Х18ХЕ1 и там си има особенност в самия капак! Говорите ги наизуст без да сте ги виждали нещата и после защо се сбозват темите във форума!

Следващото мнение несвързано с гарнитурата на Х18ХЕ1 се трие директно, а авторът получава %-че :bravoo:

П.П. Един вече замина :icon_wink2:
Отговори

bubcho.2 снимка bubcho.2 31 октомври 2011 - 22:57

Здравейте колеги, да попитам за моята Corsa B X14XE и моята кола губи масло и си личи как олива отстрани на двигателя, отидох на доктор и ми казаха че гарнитурата е сменяна. Та въпроса мие как се казва тази гарнитура защото за да знам каква да купя защото има няколко вида и аз мисля че трябва да е КОМПЛЕКТ ГАРНИТУРИ КАПАК КЛАПАНИ, ГАРНИТУРА КЛАПАНИ (всмукателни) или ГАРНИТУРА КЛАПАНИ (изпускателни) поне така се водят в интернет, защото комплекта струва 40 лв, а другите по 4, то е ясно, че е клапани ама не мога да разбера коя точни гарнитура. А също вярно ли е че трябва да се затягат с динамометричен ключ ?
Мнението беше редактирано от bubcho.2: 01 ноември 2011 - 00:05
Отговори

TRAP снимка TRAP 27 септември 2013 - 20:09

 Shades, на 14 март 2011 - 15:32, каза:

Добре аз не мога да разбера вие четете ли заглавието на темата? Стига сме философствали колко трябва да струва! На Лада е още по евтина! Говорим за Х18ХЕ1 и там си има особенност в самия капак! Говорите ги наизуст без да сте ги виждали нещата и после защо се сбозват темите във форума!

Следващото мнение несвързано с гарнитурата на Х18ХЕ1 се трие директно, а авторът получава %-че :bravoo:

П.П. Един вече замина :icon_wink2:

И каква особеност има някой да се обоснове? Нали гарнитурата сдава багажа не самия капак.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 28 септември 2013 - 07:49

Капакът се криви и чупи. Най-често се чупи откъм ЕГР-а.
Отговори

TRAP снимка TRAP 28 септември 2013 - 15:40

 IvailoM, на 28 септември 2013 - 07:49, каза:

Капакът се криви и чупи. Най-често се чупи откъм ЕГР-а.

При всяко протичане ли се криви и чупи?Като знам че това е боло но място на то човек ще се ръси здраво за нови капаци.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg