Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

VectraOPC на газ

VectraOPC снимка VectraOPC 25 октомври 2011 - 08:32

Предполагам знаете за неутолимата жажда на 6-цилиндровия турбо мотор на ВектраОРС. Следствие на това, съм се размислил за алтернативни горива, разбира се заради цената им. Предполагам какво е преобладаващото мнение "като се стискаш карай дизел", но емоцията от този автомобил е трудно да баде заменена с кой и да е дизел. Ако имате някакъв опит с газифицирането на този двигател, моля за мнение.
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 25 октомври 2011 - 10:06
Причина за редактиране:: Добре дошъл колега, моля те впиши код на двг. в профила си.
Отговори

landi снимка landi 25 октомври 2011 - 10:46

Мотора ти Z20NET 129kw ли е?Дай повече инфо за двигател,киловати,година на производство!
Отговори

AirRaidSiren снимка AirRaidSiren 25 октомври 2011 - 11:04

Щом е Vectra OPC значи е Z28NET и е съответно 188KW (до средата на 2006г.) или 206KW (след това). :turbo:
Отговори

VectraOPC снимка VectraOPC 25 октомври 2011 - 22:39

 AirRaidSiren, на 25 октомври 2011 - 11:04, каза:

Щом е Vectra OPC значи е Z28NET и е съответно 188KW (до средата на 2006г.) или 206KW (след това). :turbo:




Мотора е Z28NET, 206kW. Благодаря предварително за съдействието.
Отговори

Марто снимка Марто 25 октомври 2011 - 22:58

Единствения съвет който мога да ти дам е : Ако искаш да изпитваш и за напред удоволствието от тази кола, откажи се от газовата на време. Иначе честита да ти е и само безаварийни.
Отговори

Petio снимка Petio 25 октомври 2011 - 23:48

Tолкоз коне незнам как ще ги храниш според мене поне два изпаритела ще трябват но наистина ти трябва добър разбирач за да осъществиш желанията.А като знам опелските двигатели какви са капризи към газта...
Пожелавам ти успех с начинанието и дано останеш доволен от резултата и избора си
Отговори

yasmania снимка yasmania 26 октомври 2011 - 09:24

 Марто, на 25 октомври 2011 - 22:58, каза:

Единствения съвет който мога да ти дам е : Ако искаш да изпитваш и за напред удоволствието от тази кола, откажи се от газовата на време. Иначе честита да ти е и само безаварийни.


Taкива мнения почти 100% са казани от хора с Нафта потреби


 Petio, на 25 октомври 2011 - 23:48, каза:

Tолкоз коне незнам как ще ги храниш според мене поне два изпаритела ще трябват но наистина ти трябва добър разбирач за да осъществиш желанията.А като знам опелските двигатели какви са капризи към газта...
Пожелавам ти успех с начинанието и дано останеш доволен от резултата и избора си


Невиждам проблем да се хранят, по големите сервизи (главно предлагащи доказалите се италянски марки) редовно слагат на някакви v6 v8 по 300 - 400 коня и нагоре, големите луксозни машини или джипове. Че на един Опел ли няма да сложат, това че сме свикнали около нас да се карат масово малолитражки и познаваме хора само с коли около и под 100 коня с газови незначи, че извън пределите на комплексарската ни държава хората не карат мощни автомобили с перфектно преценени и монтирани газови уредби и пътеката отдавна е утъпкана.
Отговори

vaskata.v снимка vaskata.v 26 октомври 2011 - 10:14

Газта не е добра идея.....Но човек не може да бъде спасен от себе си....
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 26 октомври 2011 - 10:36

 VectraOPC, на 25 октомври 2011 - 08:32, каза:


Да сложиш ГУ или Метан на тази кола?????? :kuku: :blink: Тва как ти е минало през ума даже... Тва е грехота бе човек! Да вземеш такава БОЖЕСТВЕНА кола и да... ама ти сериозно ли?? Мале побърках се тотално вече :sad-smiley-046:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 26 октомври 2011 - 12:57

Колеги, моля нека не обръщаме темата на "за и против газта" на този определен автомобил.
Автора бих го посъветвал да размисли, но вкусове всякакви.
Отговори

Shades снимка Shades 26 октомври 2011 - 13:30

Според мен темата не е дали става или не, а дали в България има кой да го направи качествено на този мотор. Аз лично съм един от най-големите противници на миризливото гориво, но това е продиктувано само от драмите по нашите сервизи. Иначе хората на запад са доказали, че качествено могат да се газифицират/метанизират всякакви мотори. Последният пресен пример от форума е Наката от Пловдив, който си кара А8-цата 4.2 на метан без проблеми :newsm05_41: За съжаление повечето "майстори", както и представителите на големите фирми за уредби са супер некомпетентни и нямат хал хабер как се правят настройки, да не говорим, че даже един изпарител не винаги съумяват да сложат като хората ...
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 26 октомври 2011 - 14:03

"Който го е страх от мечки, да не ходи в гората"
Отговори

vanko_xe снимка vanko_xe 26 октомври 2011 - 14:10

Колега,слагай смело газова уредба,не ги слушай някои почитатели на нафта-сектата,според които кеф и динамика от една страна и от друга страна сравнително евтино придвижване са две несъвместими неща.Вече почти всеки сервиз слага ГИ на 6,8 цилиндъра, дори един мой познат и на 12 ще ти сложи,ако искаш.За около 1500 лв. ще си разтриваш доволен 280-те кончета и няма да ти пука много от стилът ти на каране(съответно разход).Успех :opc:
Отговори

Марто снимка Марто 26 октомври 2011 - 22:15

Какво трябва да значи нафта-сектата. Всичко е въпрос на приоритети. Всеки малко или много си прави сметка. Логично е като си купиш такава кола че ще харчи не малко.В същото време ако се въртят малко километри прави една такава инвестиция доста безмислена. И аз имам познати с А8 4.2 и с Аутлендър 3.0 V6. Единия си кара само на бензин докато загрее изпарителя. Другия щеше да се пребие като му загасна няколко пъти в движение. И всичко това заради по-малката сметка на бензиностанцията. Аз примерно си давам сметка че в последно време карам толкова малко, че каквото и гориво да сипвам и колкото и да ми харчи колата почти разлика няма да има.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 26 октомври 2011 - 22:19

 BOBSI, на 26 октомври 2011 - 14:03, каза:

"Който го е страх от мечки, да не ходи в гората"

Абсолютно вярно...
Някои сме виждали 645-ци, S-class, че дори и Cayenne на LPG, дори и CNG в количество, достатъчно да напълни паркинга пред националния стадион, поне...

Има една приказка - "Козата си сака пръч" - гаражен майстор няма и да се навие да свърши тази сложна задача. Едно време и за V6 и V8, че и за 1.8Т на VAG се говореше, че не могат да вървят на газ...

ПП Нищо не ми коства да питам един познат, собственик на магазин за АГУ-компоненти за координати на подходящия сервиз :newsm05_41:

ПП2 Гледам вече е модерно да има бегачки на Газ -> ЦЪК
Отговори

Гостivozet_* 27 октомври 2011 - 10:16

Като газовата е перфектно настроена може да бие бензиновите! "BTCC LPG Focus wins at Oulton Park"
Мнението беше редактирано от ivozet: 27 октомври 2011 - 10:17
Отговори

mantzel снимка mantzel 27 октомври 2011 - 11:26

Къде отиде темата-ако съм на твое място изобщо нямаше да питам тук (то кой има такава кола,че да знае).Паля колата и почвам да обикалям официалните представителства,занимаващи се с това-те най-добре ще ти обеснят :thu:
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 27 октомври 2011 - 11:52

:love_opel: Tака, като гледам 12:3 е резултата в полза да не слагаш газ, НО +1 глас от за LPG слагай си бигаз или блутроник (според цената) и си свиркай.
Отговори

WILLY снимка WILLY 27 октомври 2011 - 11:57

Не мисля че ще имаш проблем с LPG инсталация потърси някой сериозен сервиз и марка. Във Варна има колега с Z20LET мотор тунингован на около 300кс (може и повече да са)и си кара на газ смело.Системата е на Бигаз , в същия сервиз са монтирали и на AMG без проблем. Както казаха колегите трудната част е в настройките не става от първия път. Както писаха колегите преди мен ,ако имаш по голям пробег си заслужава отвсякъде.Успех с интервенцията :thu:
Поздрави!
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 27 октомври 2011 - 12:03

Гледам, че колегите споменаха БИГаз - според немалко източници това е С-класата, когато говорим за АГУ :devil-smiley-019:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg