Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Astra F - Дисплей

Astr@ снимка Astr@ 25 юли 2006 - 10:57

значи дисплея ми е тоя който показва час дата и температурата който е разделен на три с пластмасови преградки та забелязах че като задържа двете копчета показва километрите с колко се движа но само с тази скорост която съм карал преди да натисна копчетатата не се менят и за около секунда две и после все едно всичко блокира светва целия дисплей с всичките си възможни изображения и после пак си показва дата час и температура???? я ме светнете да няма някакви други функции освен тея?
Отговори

Гостastra power_* 25 юли 2006 - 11:19

призипно диплейте на борд PC na Opel са MID - multy info disp. и TID - triple info disp, като този за който говориш е ТID и няма др ф-ций освен избоените от теб - дата,час и температура
Отговори

Astr@ снимка Astr@ 25 юли 2006 - 11:25

то и аз не виждам други функции освен тая дето показва километрите в час за около 2 секунди и все едно блокира после и пак сменя на дата ча и температура и като надвиша 53 км/h ми показва +53km/h иначе по надолу си показва с колкото си карам?
Отговори

debio4ko снимка debio4ko 25 юли 2006 - 16:38

astra power, дай малко повече инфо - как човек да разбере дали дисплеят му е мулти или трипъл - повече копчета ли има мултито или напротив... щото и аз съм със същия въпрос като на колегата Astr@, с тая разлика че аз току-що разбрах, че имало и вариант за повече функционалности...

мерси предварително... :love_opel:
Отговори

zmiori снимка zmiori 25 юли 2006 - 22:00

debio4ko, на Jul 25 2006, 04:38 PM, каза:

astra power, дай малко повече инфо - как човек да разбере дали дисплеят му е мулти или трипъл - повече копчета ли има мултито или напротив... щото и аз съм със същия въпрос като на колегата Astr@, с тая разлика че аз току-що разбрах, че имало и вариант за повече функционалности...

мерси предварително...  :love_opel:
 



а на корсе Б 1995 какъв е аджаба както казват някой "българи"
Отговори

stepo3 снимка stepo3 25 юли 2006 - 22:33

На Корса Б е ТИД - дата, час, температура.
На Астра Ф 91-93 масово е ДИД - дата и час. Като се задържат двете копчета едновременно светват всички възможни надписи, които може да изпише дисплея, но не и моментът с километрите, който става при ТИД.
Отговори

debio4ko снимка debio4ko 27 юли 2006 - 17:11

stepo3, аз всъщност, бате, би трябвало и температура да имам ама показва ето това "--:--" и май просто датчика за външната температура не ми работи... иначе дата и час си имам...
а, и хубаво за астра 91-93, ама какво ще кажеш за 96, каквато е моята душица? :a049:
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 27 юли 2006 - 17:19

DID (дата и час):
Публикувано изображение

TID (дата, час и температура):
Публикувано изображение

MID(час, температура, среден, моментен разход на гориво, оставащи километри с наличното гориво, хронометър...май това бяха...:
Публикувано изображение
Отговори

debio4ko снимка debio4ko 27 юли 2006 - 17:29

DJ IMC, жив да си, човече! моят е от вторият вид, с тая разлика, че жълтата светлина, която е от самите цифри на дисплея, постепенно намалява до десния край и реално там където показва на твоята снимка температурата (19.0 C), при мен е почти тъмно и стои въпросното "--:--"... странно, не мислиш ли? като гледам на твоята снимка си свети както трябва от единия до другия край.... :a049:
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 27 юли 2006 - 17:32

Най-вероятно ти е изгоряла едната крушка...А за чертичките вместо температура - или ти го няма датчика или няма хубав контакт.
Отговори

debio4ko снимка debio4ko 27 юли 2006 - 17:33

мерси, човече, ще човъркам въпроса... :a049:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 27 юли 2006 - 19:24

Аз си сложих TID на мястото на DID, и датчик за температурата разбира се.
Мнението беше редактирано от Shmortz: 27 юли 2006 - 19:35
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 28 юли 2006 - 08:23

Shmortz, на Jul 27 2006, 08:24 PM, каза:

Аз си сложих TID на мястото на DID, и датчик за температурата разбира се.
 

А сложи ли си табло с датчик за скороста! =)
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 28 юли 2006 - 08:50

Astr@, на Jul 25 2006, 10:57 AM, каза:

значи дисплея ми е тоя който показва час дата и температурата който е разделен на три с пластмасови преградки та забелязах че като задържа двете копчета показва километрите с колко се движа но само с тази скорост която съм карал преди да натисна копчетатата не се менят и за около секунда две и после все едно всичко блокира светва целия дисплей с всичките си възможни изображения и после пак си показва дата час и температура???? я ме светнете да няма някакви други функции освен тея?
 



Вчера пробвах и аз като ги задържиш и двете та с колкото километра да караш ти показва на дисплея ..........
Отговори

debio4ko снимка debio4ko 28 юли 2006 - 12:24

пичове, и аз се оказа че имам същия проблем като Astr@ - задържаш двете копчета, прави някакъв чек - започва да мига буква F с няколко последователни цифри - след това се показва "КМ ... " някакви километри, примерно с колко караш в момента - почти веднага след това грейва абсолютно целия дисплей .... и се връща в първоначално положение... мааа му! пак си показва час, дата... се едно че е TID... а както май се оказа е MID... :crazy:
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 28 юли 2006 - 19:23

debio4ko, на Jul 28 2006, 01:24 PM, каза:

... се едно че е TID... а както май се оказа е MID...


Избиваш рибата с меч значи =)

Че той TID-а знае с колко километра караш в момента - само дето не ти го показва =)
На него му е важно за да може да прави корекция на температурата!
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 29 юли 2006 - 09:08

kravarka, на Jul 28 2006, 09:23 AM, каза:

Shmortz, на Jul 27 2006, 08:24 PM, каза:

Аз си сложих TID на мястото на DID, и датчик за температурата разбира се.
 

А сложи ли си табло с датчик за скороста! =)
 

Ако беше погледнал какво карам нямаше да ми задава този ТЪП въпрос.
Естествено че таблото ми е с датчик на ХОЛ и отгоре на всичко си свързах и кабела от датчика.

Интересно ми е как при вас се показва скоростта а при мен нищо не става като натискам 2-та бутона. Да не би да има няколко вида TID.
Отговори

debio4ko снимка debio4ko 29 юли 2006 - 09:09

Хммм, сигурно си прав/а, kravarka! Просто по снимките на DJ IMC излиза, че трябва да MID, затова поутрепах малко рибки... Значи все пак нямам шанс... :a049:
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 29 юли 2006 - 13:35

Shmortz, на Jul 29 2006, 10:08 AM, каза:

kravarka, на Jul 28 2006, 09:23 AM, каза:

А сложи ли си табло с датчик за скороста! =)
 

Ако беше погледнал какво карам нямаше да ми задава този ТЪП въпрос.
Естествено че таблото ми е с датчик на ХОЛ и отгоре на всичко си свързах и кабела от датчика.

Интересно ми е как при вас се показва скоростта а при мен нищо не става като натискам 2-та бутона. Да не би да има няколко вида TID.
 

Не че нещо се дрънча - ама ти явно си силно незапознат точно с този тип датчици в таблото - те НЕ са датчици на Хол ;-) - а са си чисти оптрони с по един операционен усилвател към тях!

debio4ko, на Jul 29 2006, 10:09 AM, каза:

Хммм, сигурно си прав/а, kravarka! Просто по снимките на DJ IMC излиза, че трябва да MID, затова поутрепах малко рибки... Значи все пак нямам шанс...  :a049:
 

Е добре де - ако от снимките ти излиза че е MID -значи e MID!.. няма среден вариант =)!
или не гледаш добре снимките =)
Отговори

debio4ko снимка debio4ko 29 юли 2006 - 14:00

kravarka, бе все си мисля, че с очите съм си наред! :a049:
Както и да е, мир да има!
Това обаче не оправя нещата - и да изглежда на картинката като MID, се държи като ТID, имам предвид че нещо не му харесва и се връща в първоначалното си състояние...
Но както и да е, ще формулирам въпросите си по друг начин:
1. Възможно ли е да има дисплеи, изглеждащи като Multi, а да са всъщност Triple?
2. Възможно ли е наистина да е Multi, но да има проблеми с контакти, датчици и тем подобни и затова след като влезе в режима с километрите, да светва целия все едно се рестартира и да се връща в обичайното си състояние?

Напомниям, че изглежда 1:1 с втора картинка на DJ_MIC... Само дето не е изведено отгоре, както е при него...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg