Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

проблем с токовете

sasooo снимка sasooo 04 май 2008 - 21:45

здравейте..от няколко дни имам проблем с тиграта..по точно като дам на контакт,стартера не върти изобщо и се включва алармата но по мн странен начин..някакво тихо пиукане!след няколко пъти активиране и дезактивиране на алармата с ключа,някак си успявам да запаля!откачих едната клема на акумулатора(да се рестартира компа) и случайно я докоснах към плюса отново се активира алармата с онова тихо пиукане.не мога да разбера от къде е проблема..иначе колата си върви добре(когато запали де:beer:)някой ако знае нещо,нека пише :whistle:
p.s. нямам имобилайзер
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 04 май 2008 - 21:54

Моето мнение е, че 99% ти се е скапал акумулатора - затова не върти стартера коректно, а също и алармата така неадекватно пищи...
Отговори

sasooo снимка sasooo 04 май 2008 - 22:15

благодаря мн за бързия отговор,но забравих да кажа че алармата пиука така само когато давам контакт..от дистанционното си пищи яката и когато я подкарах последния път при ляв мигач ми изключи cd-то за секунди,както и бордовия..нулираха ми се настройките на плеара..при проверка за грешки на компа отчита само скороста(това от 2 дена) и стъклата ми преди като задържа копчето се вдигаха сами догоре..а сега се вдигат(смъкват) само докато го натискам!левия мигач се оправи след 3-тото включване!мисля че някъде нещо дава накъсо и от там има рязък спад в акумулатора :whistle:
Отговори

Minkov снимка Minkov 04 май 2008 - 22:48

Акумулатор е най-вероятното, както ти каза и siegfrid.
Или лош контакт в яките проводници (към стартера или към купето).
За да сме сигурни, кажи: като превъртиш ключа на "стартер", гаснат ли ти лампите по таблото.
Отговори

sasooo снимка sasooo 04 май 2008 - 23:02

значи,давам на контакт..таблото светва,бензиновата помпа си бучи но стартера изобщо не върти а се включва алармата по този неадекватен начин!след няколко активации и деактивации на алармата с ключа пали без проблем!при деактивирана аларма не мога да дам на контакт(няма никакъв ток)!не мисля че е акумулатора(поне според мен)както казах,когато стартера ми завърти пали веднага!
Отговори

Queer снимка Queer 04 май 2008 - 23:08

 sasooo, на May 4 2008, 10:45 PM, каза:

p.s. нямам имобилайзер


и алармата ли няма ?
да не би да се ошашкала тя нещо, щото при мене се ошаква по подобен начин колата като се мъча да паля при включена аларма, не че го правя, но веднъш си играх, да вида какво става
подскача оборотомера, чува се пукане и премигват лампите нещо такова и почва да писка .. но при тебе не писка щото е исключена .. а веригите остават блокирани

пробвай да не си включваш алармата дем или два .. ако пак имаш пробелми със запалването .. значи мойта теория отпада ;)


Regards
Отговори

sasooo снимка sasooo 04 май 2008 - 23:16

и на мен ми се е случвало да се опитам да запаля при включена аларма и се получава същото както при теб :beer: може би цялата работа е от нея(по някакъв начин не ми позволява да запаля)охх..утре отивам при електичар..надявам се да е дребно нещо :whistle: благодаря на всички за помоща..ще оставя коментар какво е станало:)
Отговори

Minkov снимка Minkov 05 май 2008 - 06:54

Щом не ти изгасват лампите по таблото, а само имаш проблем с включване на стартера, най-вероятната причина е кабелът за "+", който отива към контактния ключ. Признак за това е и звукът от алармата, защото повечето модели аларми издават звук, след подаване на захранване.
Предполагам, че когато са монтирали алармата, са "взели" "+" от някоя клема в самия контактен ключ, и сега тази връзка не е наред.
От кутийката на алармата намери проводника за "+" и тръгни по него. Виж към кой проводник от инсталацията на автомобила е съединен. Провери самото свързване, както и връзките на проводника към клемитена автомобилната инсталация.

Не забравяй да изключваш акумулатора преди работа.
Отговори

sasooo снимка sasooo 09 май 2008 - 01:49

значи..колкото и тъпо да звучи :whistle: всичките проблеми в крайна сметка излязоха от клемите на акумулатора :61: давало е лош контакт.а тва че алармите по принцип си имали батерийки,не го знаех...в случая моята е била поизтощена и след като няма контакт с акумулатора,затова е пиукала така странно :beer: и така..позачистих клемите и всичко вече е ок!отново благодаря за отзивите на съфорумниците :beer:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg