Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Астра H изгасна таблото

danailoff снимка danailoff 08 януари 2018 - 22:35

Здравейте, имам Астра H 1,7 CDTI. сутринта като дадох на контакт и таблото въобще не светна. не свети нито една лампа по него (за масло, еърбег,чек лампа), въпреки това пробвах да запаля и успях, само че и стрелките за гориво, скорост, обороти не работят. интересното е че фаровете се включиха сами след като дадох на контакт. тествах с OBD и излезе грешка P0650 Malfunction Indicator Lamp. Някой да е имал подобен проблем?
Отговори

lionov снимка lionov 09 януари 2018 - 21:48

Колега на мен ми се случи преди около месец същият проблем.След много четене даже и за идентични проблеми при други марки коли проверки на какво ли не по инсталацията се оказа чип или студена спойка.Само че мойто гаснеше и светкаше когато на него му е кеф.Взех друго за 100лв смених го и сега няма проблем.Но километража отчита неговите си изминати километри заради паметта.
Отговори

danailoff снимка danailoff 10 януари 2018 - 09:11

 lionov, на 09 януари 2018 - 21:48, каза:

Колега на мен ми се случи преди около месец същият проблем.След много четене даже и за идентични проблеми при други марки коли проверки на какво ли не по инсталацията се оказа чип или студена спойка.Само че мойто гаснеше и светкаше когато на него му е кеф.Взех друго за 100лв смених го и сега няма проблем.Но километража отчита неговите си изминати километри заради паметта.

Колега самото табло ли смени? не трябва ли да се "обучава" новото след смяна? Между другото вчера след като поработи 10-15 минути колата и таблото светна. от тогава не използвам дистанционното на ключа, а я заключвам и отключвам само с ключа и вече 5-6 паления не съм имал проблем. дали е възможно проблема да е свързан с ключа (слаба батерия например)?
Отговори

Жоро снимка Жоро 10 януари 2018 - 09:17

Като за начало провери буксата към таблото извади я и я сложи няколко пъти, ако има нещо "зацапано" да се прочисти...
Отговори

lionov снимка lionov 10 януари 2018 - 10:50

И при мен от време на време сработване.Грешките на ОПКОМА ми бяха доста но за неработещите лампи по него което е нормално.Всички кабели и букси препипах напръскайте с контактен спрей и пак нищо.Да ти кажа правих един номер който не е добре но за момент свърши работа.Откачих плюсовата клема и с нея почуквах по клемата да се получи токов удар и се оправи.А за обучение не трябва стига да е от същият модел кола.Слагаш чистиш си грешките и караш.
Отговори

danailoff снимка danailoff 10 януари 2018 - 11:57

 lionov, на 10 януари 2018 - 10:50, каза:

И при мен от време на време сработване.Грешките на ОПКОМА ми бяха доста но за неработещите лампи по него което е нормално.Всички кабели и букси препипах напръскайте с контактен спрей и пак нищо.Да ти кажа правих един номер който не е добре но за момент свърши работа.Откачих плюсовата клема и с нея почуквах по клемата да се получи токов удар и се оправи.А за обучение не трябва стига да е от същият модел кола.Слагаш чистиш си грешките и караш.

Благодаря. ще тествам първо буксите и ако продължава да гасне - ще го сменявам и аз
Отговори

loke89 снимка loke89 27 януари 2018 - 19:22

 danailoff, на 08 януари 2018 - 22:35, каза:

Здравейте, имам Астра H 1,7 CDTI. сутринта като дадох на контакт и таблото въобще не светна. не свети нито една лампа по него (за масло, еърбег,чек лампа), въпреки това пробвах да запаля и успях, само че и стрелките за гориво, скорост, обороти не работят. интересното е че фаровете се включиха сами след като дадох на контакт. тествах с OBD и излезе грешка P0650 Malfunction Indicator Lamp. Някой да е имал подобен проблем?

Здравей колега.Имам Опел Вектра 2007 год. 1.9 дизел, 120 коня . Скоро я купих.. имам същият проблем със таблото не знам какво да правя.Свети си когато поиска, много ме дразни тоа и искам да го поправя понеже нищо не виждам какво отчита!

 Жоро, на 10 януари 2018 - 09:17, каза:

Като за начало провери буксата към таблото извади я и я сложи няколко пъти, ако има нещо "зацапано" да се прочисти...

къде е тази букса .. може ли да ми кажеш .. колега !? :)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 януари 2018 - 09:02

Зад самото табло.
Отговори

danailoff снимка danailoff 10 февруари 2018 - 19:34

 loke89, на 27 януари 2018 - 19:22, каза:

Здравей колега.Имам Опел Вектра 2007 год. 1.9 дизел, 120 коня . Скоро я купих.. имам същият проблем със таблото не знам какво да правя.Свети си когато поиска, много ме дразни тоа и искам да го поправя понеже нищо не виждам какво отчита!


къде е тази букса .. може ли да ми кажеш .. колега !? :)

Смених батерията на дистанционното и от тогава не е гаснало.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 февруари 2018 - 19:52

Не вярвам това да е истинскта причина. Ама въобще не го вярвам.
Отговори

danailoff снимка danailoff 11 февруари 2018 - 14:38

 tisho.74, на 10 февруари 2018 - 19:52, каза:

Не вярвам това да е истинскта причина. Ама въобще не го вярвам.

Почти месец от както я смених и си работи. нямам представа дали е свързано или случайност
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg