Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Има ли някой сложена музика в Астра H

bqnko снимка bqnko 13 февруари 2008 - 13:10

здравейте колеги интересува ме дали някой има астра Н с оригинално сд и да си е сложил допълнително колони или бас? идеяте ми е да си сложа колони на кората пионеер Е2096ТSА с усилвател, но заводското ми сд няма чинчове. благодаря предварително.
Отговори

ickko снимка ickko 13 февруари 2008 - 13:11

С коя аудио система си ?
Отговори

bqnko снимка bqnko 13 февруари 2008 - 13:25

cd30 +mp3
Отговори

ickko снимка ickko 13 февруари 2008 - 13:34

Мен ми казаха, че си има чинчове... Най - лесно купуваш си колоните и усилвателя и каквото още искаш, стоварваш ги в Стефанов и им казваш да действат :mhihi:

Колко инчови са тия колони ?
Отговори

bqnko снимка bqnko 13 февруари 2008 - 13:43

нз дали стефанов ще могат да ми ги сложат? и затова исакам да разбера от някй колега дали си е сложил. а и стефанов сигурно за 2 колони с 1 усилвател за труд 6те земат 99999лв. каквито са

послепис ickko имаш ли идея дали на борда ще покаже ако ми изгори крушка(нз дали е трябва да се качи нещо, защото за моментния разход и временния ми взеха 60лв. за отключването)и нз дали сега ми работи за дизгностиката.
Отговори

kirenski снимка kirenski 13 февруари 2008 - 13:51

 bqnko, на Feb 13 2008, 01:43 PM, каза:

нз дали стефанов ще могат да ми ги сложат? и затова исакам да разбера от някй колега дали си е сложил. а и стефанов сигурно за 2 колони с 1 усилвател за труд 6те земат 99999лв. каквито са

послепис ickko имаш ли идея дали на борда ще покаже ако ми изгори крушка(нз дали е трябва да се качи нещо, защото за моментния разход и временния ми взеха 60лв. за отключването)и нз дали сега ми работи за дизгностиката.

какво ти е изпълненито на астрата
:mhihi:
Enjoi ili Cosmo ili ?
Отговори

bqnko снимка bqnko 13 февруари 2008 - 13:59

cosmo
Отговори

kirenski снимка kirenski 13 февруари 2008 - 14:08

 bqnko, на Feb 13 2008, 01:59 PM, каза:

cosmo

Ами и аз съм със Cosmo ама за какво са ти зели пари да ти отключат нещо което го имаш фабрично , п.с не се занимавай с музиката ,според мен е доста читава в новите H -ки ,и след като са те одрусали 60 кинта за няма нищо по-добре не ходи там

П.С поне при мен си беше отключено всичко :mhihi:
Отговори

ickko снимка ickko 13 февруари 2008 - 14:13

 bqnko, на Feb 13 2008, 01:43 PM, каза:

нз дали стефанов ще могат да ми ги сложат? и затова исакам да разбера от някй колега дали си е сложил. а и стефанов сигурно за 2 колони с 1 усилвател за труд 6те земат 99999лв. каквито са

послепис ickko имаш ли идея дали на борда ще покаже ако ми изгори крушка(нз дали е трябва да се качи нещо, защото за моментния разход и временния ми взеха 60лв. за отключването)и нз дали сега ми работи за дизгностиката.


Вярно е , че са кожодери, ама по-добре от колкото да рискуваш да си слагаш сам музиката на гаранционна кола и утре да могат да го използват срещу теб при евентуална повреда в ел. инсталациите...
Иначе за изгоряла крушка ако си имаш BC ще ти изпише. Това за какво си дал 60 лева... нещо не те разбрах...

 kirenski, на Feb 13 2008, 02:08 PM, каза:

за какво са ти зели пари да ти отключат нещо което го имаш фабрично , п.с не се занимавай с музиката ,според мен е доста читава в новите H -ки ...


B. computer-а се поръчва отделно за всички нива, дори и за OPC :beer:
А между другото, не мога да кажа, че е лоша музиката, но очаквах много повече. Една от най-слабите които съм чувал в нова кола :mhihi:
Отговори

kirenski снимка kirenski 13 февруари 2008 - 14:18

 ickko, на Feb 13 2008, 02:13 PM, каза:


На мен си ми дойде с колата и ми беше включе в нивото на оборудване :mhihi: ,та затова си вадя от там извода :beer:
А за музичката е прав по -добре там да тия направят за да не береш ядове после
За мен музичката е доста добре ако някой път се засечем свирни да ти покажа как ми свирка музичката може пък да има и някаква разлика там :beer: ,

П.С ето един интересен линк http://www.astra-h.ru/garant.html

От тука разбрах за някой скрити екстри който нямаше кой да ми ги каже като взимах колата
Отговори

ickko снимка ickko 13 февруари 2008 - 14:23

Е ти ако си с Опера-та, сигурно свири по-добре, но ако си с CD30MP3 едва ли има разлика...
Дано като се засечем да не съм с Волво-то на наще, че ако се надсвирваме, ще се разплачеш - онова как свири батко
Отговори

kirenski снимка kirenski 13 февруари 2008 - 14:30

 ickko, на Feb 13 2008, 02:23 PM, каза:

Е ти ако си с Опера-та, сигурно свири по-добре, но ако си с CD30MP3 едва ли има разлика...
Дано като се засечем да не съм с Волво-то на наще, че ако се надсвирваме, ще се разплачеш - онова как свири батко

каква Опера със CD30MP3 -съм

може нещо по настройките да не е в ред или май аз има други разбирания за музика ,ама няма значение :beer: ще видим :mhihi:
Отговори

ickko снимка ickko 13 февруари 2008 - 14:37

 kirenski, на Feb 13 2008, 02:30 PM, каза:



Opera-та е върха. Чувал съм как свири в 5-врата хашка и е направо дискотека :ph34r:
Иначе, незнам брат, много съм си играл с настройките и все... някак си не е както трябва. Качествено свири, но няма достатъчно бас или има ама е хартиен :beer: През цялото време докато чаках се надявах 7мата колона да е subwoofer (дори и малък), а тя пък се оказа някъв център изтепосан по средата на таблото и с размерите на капачка от бира :mhihi:

А bqnko, могат да ти ги монтират в Стефанов със сигурност... срещу съответната сума :beer:
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 13 февруари 2008 - 15:23

 ickko, на Feb 13 2008, 02:37 PM, каза:

... някак си не е както трябва. Качествено свири, но няма достатъчно бас или има ама е хартиен :mhihi:

Ти пък...не се лигави сега де :beer: Даваш 3 бона и ти слагат Navi90 с усилватели,чейнджъри и навигация... :beer: и си цар.
Музиката не е нищо особено,ма ста'а...колата обаче има страшна акустика,те тава има го признавам.
P.S.Я кажи оня ден к'во ти правеха по колицата,та я беше завел в СофияАуто?
Отговори

ickko снимка ickko 13 февруари 2008 - 15:45

 фалконети77, на Feb 13 2008, 03:23 PM, каза:

 ickko, на Feb 13 2008, 02:37 PM, каза:

... някак си не е както трябва. Качествено свири, но няма достатъчно бас или има ама е хартиен :mhihi:

Ти пък...не се лигави сега де :o Даваш 3 бона и ти слагат Navi90 с усилватели,чейнджъри и навигация... :o и си цар.
Музиката не е нищо особено,ма ста'а...колата обаче има страшна акустика,те тава има го признавам.
P.S.Я кажи оня ден к'во ти правеха по колицата,та я беше завел в СофияАуто?


Доста умувах дали да не ти го кажа на ЛС, че да не излагам този иначе така свеж и красив автомобил...
... Та накратко историята - Тръгвам да качвам едни колежки отзад, и стандартната процедура - свалям облегалката, плъзгам седалката напред, сядат 2 колежки отзад, връщам седалката, вдигам ръчката отстрани да върна облегалката и :no: (к*р) :beer: не пожела да се вдигне... мъчих я , ръчках я 5 минути, но не се получи :no: Накрая 3-те се качиха отзад като едната подпираше седалката да не се лашка по шейната :beer: Напра'о побеснях, на задната седалка е сядано сиурно 15 пъти от както е купена колата а вече се сбангьоса... Няква кукичка се откачила и някво жило се оплело, та претърпя първия гаранционен ремонт :doh: Ма нормално ... колите на 4-5 месеца вече почват да се чупят :kuku:

А за навигацията.... 3 бона отгоре по-добре да ги бях дал за разликата до 1.6 турбо :o . Знаех си че някой ден ще съжалявам :no:

Да иначе за акустиката в купето :beer: :kuku: :doh:
Отговори

Оги снимка Оги 13 февруари 2008 - 15:56

Ако head unit-a ви има изходи чинчове тогава само можем да говорим за ъпгрейд на музиката. Ако няма то спора ви се обезмисля. Предполагам е логично всеки който поне малко обича музичка да си е заръчал колич с нещо по-добро като плеър .. не че и най-хубавия става ами поне има чинчове и може с чисто сърце да изтръгнеш оригиналните говорители и да сложиш едни хубави + усилвател
... а защо не и един басс :mhihi:

Относно притеснянията за проблеми в ел. иснталацията мисля, че няма да имате такива ако колата я правят точните хора. Навън практиката е да се вземе НОВА кола, директно в гаража и се разглабя на съставни части, слагат се изолации, сменя се всичко ..
Отговори

ickko снимка ickko 13 февруари 2008 - 16:02

 Оги, на Feb 13 2008, 03:56 PM, каза:

Относно притеснянията за проблеми в ел. иснталацията мисля, че няма да имате такива ако колата я правят точните хора....


Имам предвид ако се скапе нещо друго ел. Примерно машинката за ел.стъклата (ПРИМЕРНО, знам че няма връзка) знаеш ги по тия сервизи, от 100 кладенеца вода ще ти носят да ти докажат, че са се прее*али защото не си си вързал музиката при тях :mhihi: и не искат да ти признаят гаранцията
Отговори

bqnko снимка bqnko 14 февруари 2008 - 10:10

мерси за мненията, но от тук разбрах че никои с астра Н не е сложил допълнитело музика.
Отговори

Lion25 снимка Lion25 16 февруари 2008 - 12:47

здр. Аз имам corsa c и там имам същото cd и съм сигурен че няма никакви изходи за усилвател!
Аз не се примирих. Исках силна музика но и да си запазя конзолата в този вид!И след година умуване като теб се реших
на идеята на моя приятел който е магистър по електроника,да ми изкара от предусилвателя директно от интегралната един чинч на двата канала само за усилвателя който е 4 канален и се наложи с един преходник да направим 2 та канала на 4.
Аз бях сигурен че ще стане и наистина се получи като много хубаво се пасна нещата.
Колоните на кората ми са Pioneer Kevlar-20 см. и баса ми е 12" Alpine..Свири силно и меко,харесва ми!!!
Когато отворих си ди то колата ми беше в гаранция,но като ги питах в ОПЕЛ ми казаха да ида в един телевизионен сервиз и да направия това което бях вече намислил . Направих го!!!
Радвам се ако сам ти помогнал!!!
Отговори

Maverick снимка Maverick 18 февруари 2008 - 19:23

Абе човек питай ме мене за музика :) Слага се и още как... от стария собственик отзад има изходи за бас каса... не е никаф проблема :) звънни утре и ще ти покажа кабелите... не ми е останало време да ида да си взема стабилна бас каса.

Но Става !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg