Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Километра Астра г

djeki80 снимка djeki80 26 февруари 2019 - 17:07

Акумулатора е Български собствено производство ????
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 26 февруари 2019 - 18:51

 djeki80, на 26 февруари 2019 - 12:00, каза:

Смях в залата по електрическата система на колата нямало нищо всичко било наред акумулатора понеже бил гелов замръзвал при по-ниски температури заключение от лицензиран сервиз на Opel

Доколкото зная в Плевен няма такъв сервиз!
Ако става въпрос за сервиза на Сторгозия,идвали са при мен коли дето там са им говорили глупости на собствениците.
Отговори

djeki80 снимка djeki80 26 февруари 2019 - 20:25

Точно за там става на въпрос Пиши го като лицензиран сервиз на OPEL продават и Fiat

 ivan_pop, на 26 февруари 2019 - 18:51, каза:

Доколкото зная в Плевен няма такъв сервиз!
Ако става въпрос за сервиза на Сторгозия,идвали са при мен коли дето там са им говорили глупости на собствениците.
това при теб зад автомивка Кенеди ли е?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 27 февруари 2019 - 09:00

 djeki80, на 26 февруари 2019 - 17:07, каза:

Акумулатора е Български собствено производство ????

Акумулатора бил полски КВК. И зареден акумулатор да замръзне още не съм виждал при опита ми с продажба и сервиз на АБ пък бил той и гелов или сега новите технологии.
Отговори

djeki80 снимка djeki80 27 февруари 2019 - 10:27

 JorkataG, на 27 февруари 2019 - 09:00, каза:

Акумулатора бил полски КВК. И зареден акумулатор да замръзне още не съм виждал при опита ми с продажба и сервиз на АБ пък бил той и гелов или сега новите технологии.
Ами Жорка ето че вече чу за замръзващи акумулатори не знам взех друг километраж днеска ще го слагам и ще видим какво ще стане Утре сутринта благодарение на един колега във форума.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 27 февруари 2019 - 10:39

 djeki80, на 27 февруари 2019 - 10:27, каза:

Ами Жорка ето че вече чу за замръзващи акумулатори не знам взех друг километраж днеска ще го слагам и ще видим какво ще стане Утре сутринта благодарение на един колега във форума.

Значи АБ може да замръзне ако е силно разреден тоест плътноста на електролита е под 1. Обикновенно на напълно зареден акумулатор е около 1,25-1,30. Нашите българските не знам на каква отрицателна температура ги тестват в заводите но заредени не замръзват. Днес вече съм с нов акумулатор но от началото на годината до сега имахме температури сутрин -17 и АБ не е замръзвала. За геловите е горе долу същото разликата е че вместо киселина имат гел но едва ли и те да замръзват когато са заредени. Друг е въпроса ако има проблем в клетката. Проблем с АБ се доказва НЕ С ОБЩИ ПРИКАЗКИ а с измерване.
Преди години ползвахме аерометър /АБ бяха отваряеми/ товарна вилка и мултицет. Сега има доста тестери за АБ но аз лично вярвам на товарната вилка. Както казват ората ОКО ДА ВИДИ, РЪКА ДА ПИПНЕ. и за автомата е същото. Друг да ми казва кога да включвам. Я го прайм кога ми е кеф що имам собствено мнение по въпроса.
Отговори

djeki80 снимка djeki80 27 февруари 2019 - 10:48

 JorkataG, на 27 февруари 2019 - 10:39, каза:

Значи АБ може да замръзне ако е силно разреден тоест плътноста на електролита е под 1. Обикновенно на напълно зареден акумулатор е около 1,25-1,30. Нашите българските не знам на каква отрицателна температура ги тестват в заводите но заредени не замръзват. Днес вече съм с нов акумулатор но от началото на годината до сега имахме температури сутрин -17 и АБ не е замръзвала. За геловите е горе долу същото разликата е че вместо киселина имат гел но едва ли и те да замръзват когато са заредени. Друг е въпроса ако има проблем в клетката. Проблем с АБ се доказва НЕ С ОБЩИ ПРИКАЗКИ а с измерване.
Преди години ползвахме аерометър /АБ бяха отваряеми/ товарна вилка и мултицет. Сега има доста тестери за АБ но аз лично вярвам на товарната вилка. Както казват ората ОКО ДА ВИДИ, РЪКА ДА ПИПНЕ. и за автомата е същото. Друг да ми казва кога да включвам. Я го прайм кога ми е кеф що имам собствено мнение по въпроса.
Да бе човек Ясно е че си се занимавал с акумулатори просто го казах на майтап Защото този в сервиза с една Пунто и казва моя при минус 5 замръзва и не запали ли от първия път оставям колата и тръгвам с тролея Въпроса беше да ми вземат 35лв и да ме убедят че всичко е наред крачето ми няма да стъпи повече там а а и между другото за смяна на ролки и ремъци без водна помпа 700 лв и 50 някъде при тях Където излиза в друг сервиз ми казват цена от 300 до 350 и 80 лв със смяна на всичко плюс водна помпа Нищо че моята е външна И така Сега съм взел друг километраж ще го сложа него иначе акумулатора е окей Ходих при двама различни които се занимават с акумулатори товари хаго с вилка гледаха му стартовия ток гледаха генератора как зарежда утечки има ли и хората казват всичко е наред ще видим какво ще стане.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 27 февруари 2019 - 11:24

Единственото като минус на геловите АБ е че при системно подлагане на вибрации гела се цепи. Това обаче става при стар гел тоест при стара АБ. С течение на времето консистенцията на гела се променя. За да съм ясен ще го кажа с думи прости. Крем или желе първите дни като му нарушиш целоста с предмет може да възстанови целоста си почти на 100% но с течение на времето това вече не става. А за AGM технологията вече е друго. Тези АБ са пак с електролит но между плочите вече има други материали, които не позволяват на електролита да се пляцика и други разни екстри в изработката затова са и толкова скъпи.
Отговори

Коцето снимка Коцето 27 февруари 2019 - 13:07

Абе хора стига с този гелов акумулатор, никой не слага такъв в автомобил. Не бъркайте AGM технология с гелов акумулатор, съвсем различни технологии са.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 27 февруари 2019 - 13:16

 Коцето, на 27 февруари 2019 - 13:07, каза:

Абе хора стига с този гелов акумулатор, никой не слага такъв в автомобил. Не бъркайте AGM технология с гелов акумулатор, съвсем различни технологии са.

Ти да видиш.
Май не четеш колега. Къде прочете че ги бъркаме двете технологии.
Отговори

Коцето снимка Коцето 27 февруари 2019 - 13:36

Ми що го "слагате" на кола коментирайки го? - като видя да се обсъжда изобщо гелов акумулатор в автомобил и ми става едно готино :confused:
Мнението беше редактирано от Коцето: 27 февруари 2019 - 13:50
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 27 февруари 2019 - 13:57

Той човека си го е сложил и вероятно знае защо. Коментара е че някой си му казал че е от акумулатора, че бил замръзнал и те така те. А аз коментирах глупостите за замръзналия акумулатор дето върти все пак. :smile3560:
И аз се кефя на простотии дето се ръсят под път и над път. И като видя колко е упорит в глупоста си отсрещния направо умирам от кеф.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 27 февруари 2019 - 13:59
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 27 февруари 2019 - 14:33

А мина ли ти на ум за стартера. Да не е с клеясали зъбни предавки?
От опит ти го казвам. Ако не чуваш звука Фииууу /не се смейте / след запалване и връщане на контактния ключ, демек нямаш инерция на ротора...Не е на добре работата. Мое мнение от опит
Отговори

djeki80 снимка djeki80 27 февруари 2019 - 16:01

 Стаевски, на 27 февруари 2019 - 14:33, каза:

А мина ли ти на ум за стартера. Да не е с клеясали зъбни предавки?
От опит ти го казвам. Ако не чуваш звука Фииууу /не се смейте / след запалване и връщане на контактния ключ, демек нямаш инерция на ротора...Не е на добре работата. Мое мнение от опит
колега звука фиууу се чува тъй като и стартера беше обслужен преди около година така че стартер обслужен генератор обслужен акумулатор на 5 месеца без утечки остава да таблото и него го смених преди един час утре сутринта ще видя дали ще хвърчат пак стрелките или не А относно за замръзващия акумулатор Точно това исках да кажа че на който кажа че са ми го казали в сервиз и направо пада от смях било то гелов с нова технология киселинен и така нататък и така нататък
Отговори

Деян Боянов снимка Деян Боянов 27 февруари 2019 - 16:45

Да ви кажа от опит че зареден акумулатор на фирмата Монбат замръзна на -22 в гр.Габрово ,след като го разтопих и 1 час на заряд си работеше следващите 2 години и си замина с колата . Киселината стоеше отгоре над леда , а целия бе толкова надут че ме беше страх да не изтече на килима в квартирата затова включих печка в банята там го и зареждах .Българското няма аналог .
Отговори

djeki80 снимка djeki80 28 февруари 2019 - 07:14

 Деян Боянов, на 27 февруари 2019 - 16:45, каза:

Да ви кажа от опит че зареден акумулатор на фирмата Монбат замръзна на -22 в гр.Габрово ,след като го разтопих и 1 час на заряд си работеше следващите 2 години и си замина с колата . Киселината стоеше отгоре над леда , а целия бе толкова надут че ме беше страх да не изтече на килима в квартирата затова включих печка в банята там го и зареждах .Българското няма аналог .
Колега при минус 22 има някакъв шанс така да го кажа макар че на мен не ми се е случвало и при минус 27 да замръзне акумулатор или да хвърчат стрелки и така нататък, но при минус 4 градуса замръзва акумулатор незнам.
Мнението беше редактирано от djeki80: 28 февруари 2019 - 07:17
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 28 февруари 2019 - 08:57

За МОНБАТ не споменавайте. То там нещата са различни. При мен така играеха стрелките само веднъж кога ми подадоха ток да запаля щото в бързината включих + със + и - със -/грешка от моя страна/. Иначе на умрял акумулатор като запалиш и може примерно на свободен ход да не ти мръдне стрелка я на обороти я на горивото. Като подадеш газ и мърда но на свободен ход стои на 0. Как е след смяната на таблото?
Отговори

djeki80 снимка djeki80 28 февруари 2019 - 09:06

 JorkataG, на 28 февруари 2019 - 08:57, каза:

За МОНБАТ не споменавайте. То там нещата са различни. При мен така играеха стрелките само веднъж кога ми подадоха ток да запаля щото в бързината включих + със + и - със -/грешка от моя страна/. Иначе на умрял акумулатор като запалиш и може примерно на свободен ход да не ти мръдне стрелка я на обороти я на горивото. Като подадеш газ и мърда но на свободен ход стои на 0. Как е след смяната на таблото?
След смяната на таблото стрелките си седят там където трябва когато пали но, както винаги има едно но, така температурата на водата не я отчита правилно при загрял мотор седи стрелката между първите две чертички и не се качва по нагоре, подлежат ли на поправяне или по добре да не пипам ????
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 28 февруари 2019 - 09:25

На старото табло как беше тая стрелка?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 28 февруари 2019 - 09:53

 помагащ, на 22 февруари 2019 - 07:39, каза:

това табло е TRW те си го имат този проблем
намери едно VDO втора ръка и няма да имаш проблеми


Още в началото колегата каза в какво е проблема, ама никой не слуша..... А можеше да спестиш време и усилия, а навярно и пари...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg