Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Префасониране на C20NE в 20NE

orionbg снимка orionbg 10 януари 2007 - 10:16

Добре! Наречете ме идиот ама аз от компютри разбирам, не от коли! Една снимка на дебитомер може ли, че да мога да го намеря на мойта! ПЛС!!
И даже ако му се занимава на някой да покаже със стрелкички каде е крачето за Мотроник 1.5 :flag:
Отговори

orionbg снимка orionbg 12 януари 2007 - 10:57

Никой ли не може да помогне! Разчитам на тази кола всеки ден а нещата рязко загрубяха!

И относно втората жичка която отива към 43 пин на ЕКУто от каде да я прекарам най-лесно за да излезе при двигателя?

:flag:
Отговори

batko32 снимка batko32 12 януари 2007 - 11:09

orionbg, на Jan 12 2007, 10:57 AM, каза:

Никой ли не може да помогне! Разчитам на тази кола всеки ден а нещата рязко загрубяха!

И относно втората жичка която отива към 43 пин на ЕКУто от каде да я прекарам най-лесно за да излезе при двигателя?

:3:
 


Колега. Заповядай в неделя от 19:00 на ОМВ-то. Ще ти бъде разяснено в подробности :flag: Затова сме колеги......за да си помагаме. :16V:
П.П.
Не се притеснявай. И аз покрай компютрите взех да разбирам от коли :16V:
Отговори

orionbg снимка orionbg 12 януари 2007 - 11:13

batko32, на Jan 12 2007, 11:09 AM, каза:

orionbg, на Jan 12 2007, 10:57 AM, каза:

Никой ли не може да помогне! Разчитам на тази кола всеки ден а нещата рязко загрубяха!

И относно втората жичка която отива към 43 пин на ЕКУто от каде да я прекарам най-лесно за да излезе при двигателя?

:3:
 


Колега. Заповядай в неделя от 19:00 на ОМВ-то. Ще ти бъде разяснено в подробности :flag: Затова сме колеги......за да си помагаме. :16V:
П.П.
Не се притеснявай. И аз покрай компютрите взех да разбирам от коли :16V:
 


Колега с най голямо удоволствие ще дойда но колата на дали ще откара до тогава! Виш другата ми тема и ще разбереш какво имам впредвид! Най ме притеснява водата!!!
Отговори

Sandman снимка Sandman 13 март 2008 - 10:14

В крайна сметка, реших, че не ми се дават 150+ кинта(които нямам), и направих интервенцията и аз.
Мотора ми е C20NE(вече е 20NE), еку-то е Мотроник МЛ4, Омега А '88година.

Прикачено изображение

Прикачено изображение

Намерих пин 27 (те са номерирани), който не се използваше до момента от компа.
Забодох в неговото гнездо на куплунга (онова с многото дупки) една заголена жица и я замасих с единия болт, който държи ЕКУ-то към купето.
После, докато се чудех как да се завра под колата да отрежа жиците на ламбда сондата, проследих кабелите и намерих това:

Прикачено изображение
Това е буксата на ламбдата. Изключих я и готово. Намира се в дясно, над филтъра за изпаренията от резервоара(пластмасов черен цилиндър).
Там минават доста кабели, точно под уплътнението на капака.
Затворих, запалих и направих 1 кръгче около нас.

Преди това при диагностика ми даваше грешка 13 (прегряла ламбда сонда или нещо такова).
След операцията ми дава само 12.12.12.12.....
На място двигателя мърка в буквален смисъл. В движение не мога да кажа, щото тя едвам върви, че имам още няколко неща да оправям :-(
Отговори

Taos снимка Taos 26 март 2008 - 18:18

Колеги искам и аз да направя интервенцията, Колата ми е Вектра 89г. по каталог би трябвало да е с Мотроник МЛ4.1. Разбрах че трябва да пусна маса към краче 27 на ЕКУ-то. Искам само да разбера как да съм сигурен че ЕКУ-то е МЛ4.1 и дали има потенциометър на дебитомера?
Отговори

Sandman снимка Sandman 26 март 2008 - 21:33

 Taos, на Mar 26 2008, 06:18 PM, каза:

Колеги искам и аз да направя интервенцията, Колата ми е Вектра 89г. по каталог би трябвало да е с Мотроник МЛ4.1. Разбрах че трябва да пусна маса към краче 27 на ЕКУ-то. Искам само да разбера как да съм сигурен че ЕКУ-то е МЛ4.1 и дали има потенциометър на дебитомера?


Отваряш там дето е ЕКУ-то и му гледаш номера. Имаше таблица някъде кой номер кое ЕКУ значи. Аз поне така го разбрах.
Отговори

Taos снимка Taos 27 март 2008 - 19:12

Днес и аз си премахнах ламбда сондата. Компа ми е с номер 0 216 200 131 което според това което видях е МЛ 4.1. Всичко е нормално и ДВГ-то си работи перфектно. Само едно нещо малко ме озадачи, преди да закача кабелчето от пин 27 за маса, запалих колата с изключена ламбда сонда мотора си работеше перфектно и не ми светна лампата на таблото за грешка, нека някой който е знае да каже защо е така и защо въобще пускаме тази допълнителна маса към пин 27 при положение че и без нея не дава грешка и колата си работи. Наистина не съм много наясно с електрониката за това питам

П.С. Някой правил ли е някой октан коректор за 100 октана и по добре ли работи мотора с него когато е на газ? :newsm05_41:
Отговори

indianeca1983 снимка indianeca1983 27 март 2008 - 21:23

Здравеите колеги ,малко е банално но и ас да попитам....
Карам калибра C20NE ,от скоро е на гас и ми свети чек лампата,като съм на бензин няма проблеми.
Ще има ли ефект ако исключа буксата на ламбда сондата и дам на маса краче27.

Благодаря ви.
Отговори

Ba3KaTa снимка Ba3KaTa 08 август 2008 - 11:08

Колеги,доколкото разбрах със следната операция нещата отиват към по-добро и се навих и аз да направя така,но.......имам един проблем-имам ламбда емулатор,който ме съмнява,че не работи както трябва и затова колата работи много зле на бензин.Пробвах почистване на дюзите с добавка-нищо,свалих ги и ги носих при един приятел на ултразвук-подобрение имаше,но пак си остана проблема с придръпването при ускоряване.Съмнява ме че тия,като са слагали тоя емулатор,са направили нещо и затова прави проблеми на бензин.И главния въпрос-Как да изключа ламбда емулатора?

Сетих се за още един-Може ли ако е вързан да работи и на бензин да ми прави проблеми?Ако ламбдата е заминала-ще ми отчете ли грешка при наличието на такъв емулатор?

Емулатора е StarGas,но в момента нямам снимки.Като се прибера,ще кача.
Отговори

manolov снимка manolov 08 август 2008 - 21:09

1- уточнение - мразя газова уредба и мисля , че ако имаш кола с повече от 1 дюза слагането на обикновено газово е престъпление.А сега по въпроса- отиди да ти го махнат и възвърнат оригиналната инсталация.До сега не съм видял НЕ да натрупа грешки и да смени работата си от тях.Лампата си свети, защото сондата хваща богата смес , и се чуди защо колата не я хваща и дава грешка.
Отговори

Ba3KaTa снимка Ba3KaTa 09 август 2008 - 10:33

Мда,така си и знаех.Вчера се загледах в емулатора и какво-вързан към ламбдата и с постоянен плюс :dance: .Откачам кабела на ламбдата от буксата и пак изненада-на бензин нито светна лампата,нито двигателя си промени работата :dance: .Още днес се захващам с преправянето.А един въпрос-как да разбера дали имам потенциометър в дебитомера?С Мотроник 1.5 съм.


ПП:Колега,престъпление или не,това е положението.И на мен ми се иска ГИ,но всичко опира до парите.
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 09 август 2008 - 12:09

Къде се намира компа на вектра А да му търся номера , че се запалих по тая работа.
На газ , при положение че нямам емулатор това би трябвало да помогне , нали ?
Отговори

Ba3KaTa снимка Ba3KaTa 09 август 2008 - 12:11

Не знам за вектра,но на моята е под страничната кора под жабката.Дано ме разбра за къде говоря.
Отговори

manolov снимка manolov 09 август 2008 - 13:03

На 1,5 няма потенциометър.Върни си инсталацията и всичко ще тръгне.
Отговори

Sandman снимка Sandman 10 август 2008 - 08:50

 Angelinoff, на Aug 9 2008, 11:09 AM, каза:

Къде се намира компа на вектра А да му търся номера , че се запалих по тая работа.
На газ , при положение че нямам емулатор това би трябвало да помогне , нали ?


Ще помогне естествено :)
Аз го направих това преди да сложа газ, понеже ми даваше грешка ламбдата при диагностика.
При мен стана така: замасих пин 27 на ЕКУто (вв дясно пред пасажера се намира при мен) към купето и изключих буксата на ламбдата, която намерих точно под предното стъкло в моторното. Под една пластмаса вървят доста кабели. И всичко заспа. После като сложих газ не се промени нищо :)
Доколкото съм чел, май само на Ц20НЕ става обикновена газова, на другите пълни инжекции не става. А може и да бъркам за това де :)

Успех.
Отговори

Ba3KaTa снимка Ba3KaTa 10 август 2008 - 10:05

Ам при мен е малко ала-бала работата.Откачам буксата на сондата,паля на бензин и чека не светва.Както казах имам емулатор и е вързан директно.Грешка не дава на самодиагностиката.На бензин върви нормално,но при по-рязко натискане на газта,се получава едно придръпване и прекъсване.Ако оборотите са над 3000,няма проблеми.И нещо друго-при палене сутрин прекъсва повече.Датчика за температурата е в нормалните граници при студен и загрят двигател.Най-вероятно този скапан емулатор прави проблеми и ще го махна.Тогава ще трябва да свиквам с светещата лампа.Замислих се да правя процедурата по изключването на сондата,но нямам потенциометър на дебитомера.Ако се хвана някой ден,къде трябва да свържа потенциометъра-на краче 1 на дебитомера или на маса?
Отговори

indianeca1983 снимка indianeca1983 18 август 2008 - 23:02

Колеги как да разбера с кои мотроник съм ,на него пише BOSCH 0 261 200 530, GM 90 409 629, един приател ми каза ча бил М 1.5 ,отворих буксара на компа и замасих пин 20 които до сега не се използваше но няма ефект лампата на гас пак свети.Извадих и буксата на сондата но пак свети.Паля на бенз лампата гасни и като прехврли на гас светва.
Моля помогнете.
Отговори

Sandman снимка Sandman 19 август 2008 - 07:26

Използвай търсачката Колега:

ТУК

И ТУК
Отговори

indianeca1983 снимка indianeca1983 19 август 2008 - 09:43

Мерси колега ,но като съм М 1.5 защо като замася пин 20 които при мен не се използва от компа нямя ефект,лампата пак свети.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg