Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за тапицерски въпроси

Гостmar4o_71_* 16 април 2012 - 17:48

Колеги нов сьм в форума и ме интересува от кьде мога да се купя тапи за тавана,старите се счупиха при сваляне на кората за претапициране.Колата е опел астра ф/комби/96г.с климатик
Отговори

kilara37 снимка kilara37 07 май 2012 - 20:13

Колеги къде в стара загора се продават автотапицерски платове или къде има авто тапицер,мерси
Отговори

radoshow снимка radoshow 11 май 2012 - 18:50

Здравейте колеги и на мен ми падна тавана на Астра Г комби и днес реших да го сваля и претапецирам.Свалих сенниците и плафона,но не мога да сваля страничните дръжки.Моля за съвет как да ги сваля без да ги повредя.Благодаря предварително.
Отговори

TpEHEp снимка TpEHEp 13 май 2012 - 09:30

Колеги други ден ще претапицирам вратите на колата, някакви препоръки?
Отговори

Draganov снимка Draganov 18 юни 2012 - 12:28

Колеги бихте ли ми казали къде във Варна да си купя тапицерия за тавана? Нямам никаква представа, а вече тавана започна да ми се опира в главата :(
Отговори

вълчев снимка вълчев 23 юни 2012 - 14:03

И на мен ми дойде този проблем на главата.Някой може ли да каже как се сваля тавана на вектра б седан.Трябва ли да се махат седалките и от къде излиза тавана,не мисля че ще стане през багажника?
Отговори

Димитър Бодилков снимка Димитър Бодилков 26 юни 2012 - 17:58

Здравейте
Относно свалянето на тавана вариантите са два или през задна врата или през багажника пускат се всички седалки и с малко зор излиза през багажника самия таван позволява малко да се огъне ,аз моя така го извадих
Успех“
Отговори

tanio снимка tanio 29 юни 2012 - 03:26

Колеги някои знае ли каде се продава плата за тавани
Отговори

Draganov снимка Draganov 29 юни 2012 - 14:07

Моят таван на Вектрата излезе супер лесно. Пуснах облегалката на предна дясна седалка и го изкарах през задна дясна врата . Сам си го демонтирах и изкарах от колата.
Отговори

Lucky2000 снимка Lucky2000 26 август 2012 - 08:03

Здравейте, от 2 месеца се забавлявам с едно Bertone и сега обмислям да освежа малко салона.
Да ми кажете къде във Варна има магазин за платове за тапициране и кожи в цвят?
Знам само този който е на "Съборни" срещу стоматологията, но тям няма избор на кожи.
Благодаря предварително.
Отговори

Jesus снимка Jesus 01 септември 2012 - 19:55

Здравейте :) Искам да си тапицирам тавана и сенниците,та някой би ли ми казал къде мога да намеря добър тапицер в Бургас и ест. да не е много скъпичко :)
Отговори

Kиko снимка Kиko 08 ноември 2012 - 20:37

Предните седалки от Vectra B пасват ли на Astra G. В чуждите форуми пише, че пасват идеално, но искам да знам.
Отговори

becinko снимка becinko 08 ноември 2012 - 20:58

Искам да се обърна към колегите от Варна. Интересува ме от къде мога да си взема плат, с който да тапицирам кора за багажника. Не ми трябва от този, който се слага на бас-касите, искам подобен на тапицерията.

Поздрави!
Отговори

kraskata31 снимка kraskata31 14 януари 2013 - 15:47

Понеже се опарих мога да дам съвет за претапицирането на таван , първо използвах едно много здраво лепило българско Прома , вярно че залепи здраво , 6 месеца никакви проблеми докато не отидохме на море и стоя 5 дена на слънцето...толкова се е нагрял тавана , че лепилото омекна и кожата увисна , после с Ц200 го залепих само ,че там където нанасях лепилото на тънко стана идеално , а където слагах повече... кората от влагата се деформира и сега стои като увиснало а не е ... Затова най добре е да се маже тавана на малки сектори по 20 см на тънко!!! после се чака да изветря лепилото за 10 мин някаде и тогава се залепя кожата , Дано съм помогнал на някого Успех!!!
Отговори

marto85 снимка marto85 28 януари 2013 - 10:45

Колеги моля за съвети,отлепи ми се тапицерията на тавана на Астричката ми (хечбег)ако някой се е сблъсквал с това и знае как да го поправя ще му бъда благодарен ако сподели . <_<
Отговори

qsencho снимка qsencho 07 февруари 2013 - 20:33

Доста хора във форума имат проблем със таваните в опелите си ;)) моята кола също е почнала да провисва в областа на сенниците ;) така че наистина някой колега който се е справял с тази интервенция ... и по важното да се е СПРАВИЛ както трябва.. нека да даде по конкретно инфо ... какъв плат какво лепило някакви перипети при свалянето на тавана... че идва лято сезона за разглобяване :)))) хаха


 marto85, на 28 януари 2013 - 10:45, каза:

Колеги моля за съвети,отлепи ми се тапицерията на тавана на Астричката ми (хечбег)ако някой се е сблъсквал с това и знае как да го поправя ще му бъда благодарен ако сподели . <_<
Отговори

Wolf67 снимка Wolf67 25 февруари 2013 - 10:36

Здравейте!След като купих колата,естествено почна основно почистване.С тавана си отворих работа.Драснато от цигара,ама като поразтърках уж внимателно...се отлепи плата.Преди време на Кадетчето си претапицирах тавана,така че не се стресирах особено.Относно лепилото за тапицерията на тавана:Хелмевекс.Заедно с плата,бутилка Кореселин,четка....около 30лева.Хамалогията не е голяма.Тавана на хетчбек-а излиза назад,за седан не знам.С твърдичка четка се изчетква внимателно кората/тънка и крехка е/,после се забърсва с Кореселин/не обилно,защото е агресивен/.Залепянето на плата е добре да се извърши от двама човека.Лепилото се нанася бързо и равномерно/защото може да стане на конци/ на около 30-40см.участък залепя се ,глади се /аз ползвах хавлия /без натиск,лепи се следващ участък и т.н.Не бива да се натиска с пръсти . Аз,срещнах голяма трудност при монтажа на сенниците и ръкохватките на тавана ,не са с болчета като Кадета,а със законтрящи щифтове провряни през отвори.По лесния начин е тапицер,ама...
Е,за тези които решат да претапицират сами,успех в начинанието.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 25 февруари 2013 - 10:54

Само да вметна, че си има отделна тема СПЕЦИАЛНО за тапицирането на таван. Там подробно са описани процедурите, необходимите пособия, материали и т.н. Обикновено ако сам човек се наеме - или някъде да кажем ~наполовина парите, необходими за тапицер. Но едни 40-50лв. заминават и ако човек не е похватен, може само да съжалява, ако оплеска нещата.
Отговори

Wolf67 снимка Wolf67 02 март 2013 - 22:12

Аз,не съм тапицер,даже не съм особено сръчен...по отношение на таваните,но споделям скромен опит в тема "Тапицерски въпроси".Хората които искат да се пробват и да си претапицират сами таванчето на любимия автомобил,те ще прочетат и тази и други теми...подробни и неподробни,специални и не специални.Четох подобни и в други форуми,преди да се захвана,кой с какво,по какъв начин?.Не всеки има 150лв.да ги даде...Ако не се получи,поне сме пробвали,пък и нали повторението било майка на знанието?!
Отговори

1иван1 снимка 1иван1 03 март 2013 - 11:16

Изчетох почти всичко, но не успях да се ориентирам кое е най- доброто лепило за таван, всички май се отлепят без Ц 200
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg