Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Километража показва повече ?

Den4ev снимка Den4ev 26 август 2007 - 17:12

Здравейте колеги. Карам Астра Комби Ф 92 год. 1,6 моно инж. Забелязох че километража показва повече киломтри в час. Иначе това което отбороява колко км. си изминал си работи правилно. Гумите са ми 14". Знам че по принцип са 13". Но като се замисля ако преди са били 13 а сега 14 би трябвало да показва по малко км/ч. Ако някой знае що така моля да ми каже. Благодаря предварително :icon_biggrin: W = 1111
Отговори

vectra снимка vectra 26 август 2007 - 17:18

 Den4ev, на Aug 26 2007, 06:12 PM, каза:

Здравейте колеги. Карам Астра Комби Ф 92 год. 1,6 моно инж. Забелязох че километража показва повече киломтри в час. Иначе това което отбороява колко км. си изминал си работи правилно. Гумите са ми 14". Знам че по принцип са 13". Но като се замисля ако преди са били 13 а сега 14 би трябвало да показва по малко км/ч. Ако някой знае що така моля да ми каже. Благодаря предварително :icon_biggrin: W = 1111

а ти как реши,че показва повече?
Отговори

Den4ev снимка Den4ev 26 август 2007 - 17:22

 vectra, на Aug 26 2007, 06:18 PM, каза:

 Den4ev, на Aug 26 2007, 06:12 PM, каза:

Здравейте колеги. Карам Астра Комби Ф 92 год. 1,6 моно инж. Забелязох че километража показва повече киломтри в час. Иначе това което отбороява колко км. си изминал си работи правилно. Гумите са ми 14". Знам че по принцип са 13". Но като се замисля ако преди са били 13 а сега 14 би трябвало да показва по малко км/ч. Ако някой знае що така моля да ми каже. Благодаря предварително :icon_biggrin: W = 1111

а ти как реши,че показва повече?

Ами човек карам на 1ва скорост с мн малко газ и ми показва 30 км/ч. Значи аз го смятах някаде 20 км/ч показва повече
Отговори

BeHeB снимка BeHeB 26 август 2007 - 21:38

вероятно и на теб може нещо да ти е пипано по таблото,някои предишен собственик да е свалял стрелката на километража примерно
Отговори

slowtraveler снимка slowtraveler 26 август 2007 - 21:46

Не се притеснявай - нормално е.
По принцип на всички автомобили километража показва повече (обикновенно в порядъка 5-10%), но на Ф-ките грешката е повече и е очебийна.
При мен старата ми Ф 1.4 карбуратор 93г при движение с 50км/ч ми показваше 70км/ч.
С нейните 75к.с. спокойно 'вдигаше' 220км/ч :icon_biggrin: :mhihi:
Колегата ми имаше Ф 1.6 моноинжекция 94г и при него показанията бяха като мойте - много завишени....
Гумите бяха оригинални, таблото не беше пипано и на двете коли.
Не ми беше голям проблем, щото си знаех каква му е грешката и си знаех показанията на 'реперните' скорости 50/90/130км/ч

П.С. реалната скорост си засичах с GPS
Отговори

izperkal снимка izperkal 26 август 2007 - 22:05

мм не мисля че е от километража гледах по дискавери едно предаване за коли че ори мн от колите с широки гуми се получавало така че при гуми на 195 километража показва повече само не можах да разбера как става този номер не разбирам мн от физика и такива неща но не мисля че е болка за умиране :) може6 се похвали6 4е кара6 по бързо :)
Отговори

Den4ev снимка Den4ev 26 август 2007 - 22:14

 slowtraveler, на Aug 26 2007, 10:46 PM, каза:

Не се притеснявай - нормално е.
По принцип на всички автомобили километража показва повече (обикновенно в порядъка 5-10%), но на Ф-ките грешката е повече и е очебийна.
При мен старата ми Ф 1.4 карбуратор 93г при движение с 50км/ч ми показваше 70км/ч.
С нейните 75к.с. спокойно 'вдигаше' 220км/ч :icon_biggrin: :25:
Колегата ми имаше Ф 1.6 моноинжекция 94г и при него показанията бяха като мойте - много завишени....
Гумите бяха оригинални, таблото не беше пипано и на двете коли.
Не ми беше голям проблем, щото си знаех каква му е грешката и си знаех показанията на 'реперните' скорости 50/90/130км/ч

П.С. реалната скорост си засичах с GPS

мерси на всички. Сега мисля да си взема такова табло пак от Астра обаче със оборотомер. Но има ли начин това табло което мисля да си взема да проверя дали работи както трябва. :mhihi:

 izperkal, на Aug 26 2007, 11:05 PM, каза:

мм не мисля че е от километража гледах по дискавери едно предаване за коли че ори мн от колите с широки гуми се получавало така че при гуми на 195 километража показва повече само не можах да разбера как става този номер не разбирам мн от физика и такива неща но не мисля че е болка за умиране :) може6 се похвали6 4е кара6 по бързо :)

ами колега гумите са 14" ама мисля че са по широки от оригиналните :drive:
Отговори

TPOXATA снимка TPOXATA 26 август 2007 - 22:34

Колеги, в avtogumi.com си има калкулатор, който може да се използва, ако имате съмнения, че проблема идва от гумите. Отидете и разгледайте... Мисля, че има доста полезни неща в сайта.
Отговори

Den4ev снимка Den4ev 27 август 2007 - 00:32

Ами ко да го прая да показва повече не ми пука и без тва не го гледам много много. Ами я някой може ли да ми каже от къде мога да си намеря готови циферблати. Не ми трябват правени сканирани или тем подобни. Искам от магазина и ако някой знае по колко вървят да ми каже ако обича. Става дума за Астра Ф без обороти и циферблата искам да е бял. :icon_biggrin:
Отговори

vectra снимка vectra 27 август 2007 - 07:02

 Den4ev, на Aug 27 2007, 01:32 AM, каза:

Ами ко да го прая да показва повече не ми пука и без тва не го гледам много много. Ами я някой може ли да ми каже от къде мога да си намеря готови циферблати. Не ми трябват правени сканирани или тем подобни. Искам от магазина и ако някой знае по колко вървят да ми каже ако обича. Става дума за Астра Ф без обороти и циферблата искам да е бял. :icon_biggrin:


според мен момчетата от хедонист ще ти направят яки, а също така имат и готови!
Отговори

radok снимка radok 27 август 2007 - 10:18

Моя километраж също лъже точно с 10 км/ч на горе. Не е пипан изобщо. Засякох го с GPS и се оказа, че наистина е с 10 км/ч повече.
Отговори

misho2 снимка misho2 27 август 2007 - 10:23

 radok, на Aug 27 2007, 11:18 AM, каза:

Моя километраж също лъже точно с 10 км/ч на горе. Не е пипан изобщо. Засякох го с GPS и се оказа, че наистина е с 10 км/ч повече.



Аха! И аз така го установих, ама не съм сигурен дали е константна грешката! Когато си мисля че карам с 110, то е всъщност 100км/час!
Отговори

Den4ev снимка Den4ev 27 август 2007 - 10:55

ами няма ли да стане ако махна ограничителя и да бутна стрелката надолу :icon_biggrin:
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 27 август 2007 - 19:23

 Den4ev, на Aug 27 2007, 11:55 AM, каза:

ами няма ли да стане ако махна ограничителя и да бутна стрелката надолу :icon_biggrin:



тогава ще ти даде още по голяма грешка
понеже при 30км те лъже примерно с 4-5км а при 140-150 с 10-15км
Отговори

Den4ev снимка Den4ev 27 август 2007 - 21:30

ахам мерси ама мисля да не бутам че да не го осера повече :icon_biggrin: мерси на всички дет ми казаха по нещо :mhihi:
Отговори

desperado снимка desperado 27 август 2007 - 22:43

има един сайт за пресмятане на грешката стари и нови гуми виж тука : http://www.gumi.bg/p.../calculator.php
Отговори

^Del^ снимка ^Del^ 28 август 2007 - 12:12

При мен още с 14'' ките си ме лъжеше с 10км при скорост от 100км/ч и сега е същата работа.И не съм сигурен но подозирам че като качвам скороста се качва и грешката му (на 160 мисля че ме лъже поне с 15...)
Отговори

killerqueen снимка killerqueen 22 октомври 2007 - 21:59

аз като карам с 14' ки грешката е 11 км/ч като съм на 15' ки разликата е с 8 км/ч та един ден като мина на 19' ки :unsure: ще почне да показва точно!!! :drive:
Отговори

ickko снимка ickko 22 октомври 2007 - 23:41

Не се вълнувай толкова, имах един приятел, който с Корса А правеше 160 на втора АХхАхАха :unsure:
Отговори

Ивайло Димитров снимка Ивайло Димитров 06 ноември 2007 - 16:57

Незнам на твоята кола дали киломертажа е електронен или е с жило...................... защото ако е електронен можеш лесно да отстраниш проблема до минимум по следния начин:
1-вадиш стрелката
2-даваш на контакт (при ел. километражите, когато е на контакт се нулира стрелката)
3-забождаш отново стрелката като се стремиш да не мърдаш ел. моторчето много много
........... еми общо взето помага .... надявам се да съм ти бил полезен :opel_forever:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg