Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Изолиране на акумулатор

Гостvvvvv_* 24 януари 2006 - 15:14

Да си изолираме ... акумулатора :fire: И аз много се смях когато го видях, но фактите и резултатите са на лице! Смятам и аз да го изпробвам. патенета е на мой колега и двамата сме с дизел ;)
за подробности:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Само малко кофти е дунапрена че когато се намокри е възможно да има обратен ефект:(
Отговори

dionisi снимка dionisi 24 януари 2006 - 15:22

:fire:
и какъв е смисъла че не разбрах? :-)
Отговори

StK снимка StK 24 януари 2006 - 15:40

dionisi, на Jan 24 2006, 03:22 PM, каза:

:fire:
и какъв е смисъла че не разбрах?  :-)
<{POST_SNAPBACK}>


Идеята е че когато на вън е минус 20 акумулатора се охлжда до минус 2, а ако е много добре изолиран и отдолу с подложка от 0 до +2 градуса. В Полша съм виждал масово такива гащи за акумулатори и имат сериозен ефект.
Отговори

Гостvvvvv_* 24 януари 2006 - 16:10

dionisi, на Jan 24 2006, 03:22 PM, каза:

:fire:
и какъв е смисъла че не разбрах?  :-)
<{POST_SNAPBACK}>

Ем какъв е смисъла да си изолираш апартамента бе пич :fire:
Отговори

baitanas снимка baitanas 24 януари 2006 - 16:37

аз съм виждал оригинално направено на BMW,такова за изолиране на акумолатора
Отговори

Ivo_Dinkov снимка Ivo_Dinkov 24 януари 2006 - 16:42

Моя на Аудито е затворен с пластмасов капак и има тръбичка- отдушник за отвеждане на парите- много културно са го измислили :fire:
И аз подкрепям, че има ефект от такова изолиране на акумулатора.
Отговори

dionisi снимка dionisi 24 януари 2006 - 17:22

Сигурно не съм си задал правилно въпроса :fire: Ясно ми е че като е увит с дунапрен ще му е по-топло, :) исках да питам какъв е ефекта, удължава му се живота ли, не се саморазрежда толкова ли, това исках да питам. А вие зехте да ми се карате :fire:
Отговори

radok снимка radok 24 януари 2006 - 17:37

dionisi, на Jan 24 2006, 06:22 PM, каза:

Сигурно не съм си задал правилно въпроса :fire: Ясно ми е че като е увит с дунапрен ще му е по-топло, :) исках да питам какъв е ефекта, удължава му се живота ли, не се саморазрежда толкова ли, това исках да питам. А вие зехте да ми се карате :fire:
<{POST_SNAPBACK}>

Kолкото по-студено, толкова капацитета на акумулатора пада. Аз използвам метода с включване на фаровете за 20 сек. преди да завъртя ключа. Това кара електролита да загрее малко и от там да се възстанови капацитета на акумулатора.
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 24 януари 2006 - 22:20

Това с кожух на акумулатора е добра идея, стига самия акумулатор нощно време да се топли сам. И с кожуха да си пази температурата...
Ама ако навън е -17, във кожуха надали ще е по-топло от -10, след 12 часа на студено.
Отговори

Jony снимка Jony 25 януари 2006 - 09:45

Замислял съм се за директно лепене на депрон (6мм) върху акумулатора, но лятото при заряд, това би влошило топлоотдаването.

Поради това е за препоръчване използването на кутия ;)
Отговори

Оги снимка Оги 25 януари 2006 - 10:37

radok, на Jan 24 2006, 05:37 PM, каза:

dionisi, на Jan 24 2006, 06:22 PM, каза:

Сигурно не съм си задал правилно въпроса :fire: Ясно ми е че като е увит с дунапрен ще му е по-топло, :) исках да питам какъв е ефекта, удължава му се живота ли, не се саморазрежда толкова ли, това исках да питам. А вие зехте да ми се карате :fire:
<{POST_SNAPBACK}>

Kолкото по-студено, толкова капацитета на акумулатора пада. Аз използвам метода с включване на фаровете за 20 сек. преди да завъртя ключа. Това кара електролита да загрее малко и от там да се възстанови капацитета на акумулатора.
<{POST_SNAPBACK}>


Туй пък за пръв път го чувам, дали се получава наистина или ...
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 25 януари 2006 - 12:51

Loz, на Jan 25 2006, 10:37 AM, каза:

radok, на Jan 24 2006, 05:37 PM, каза:

dionisi, на Jan 24 2006, 06:22 PM, каза:

Сигурно не съм си задал правилно въпроса :fire: Ясно ми е че като е увит с дунапрен ще му е по-топло, :) исках да питам какъв е ефекта, удължава му се живота ли, не се саморазрежда толкова ли, това исках да питам. А вие зехте да ми се карате :fire:
<{POST_SNAPBACK}>

Kолкото по-студено, толкова капацитета на акумулатора пада. Аз използвам метода с включване на фаровете за 20 сек. преди да завъртя ключа. Това кара електролита да загрее малко и от там да се възстанови капацитета на акумулатора.
<{POST_SNAPBACK}>


Туй пък за пръв път го чувам, дали се получава наистина или ...
<{POST_SNAPBACK}>



Вярно е , даже го пише в книжката за обслужване на акумулатора Форум
но трябва да си сигурен, че АБ е наред(добре заредена), за да не се получи обратен ефект- да го доизтощиш с фаровете.
Отговори

Оги снимка Оги 25 януари 2006 - 13:19

Tehni4oR, на Jan 25 2006, 12:51 PM, каза:

Loz, на Jan 25 2006, 10:37 AM, каза:

radok, на Jan 24 2006, 05:37 PM, каза:

dionisi, на Jan 24 2006, 06:22 PM, каза:

Сигурно не съм си задал правилно въпроса :fire: Ясно ми е че като е увит с дунапрен ще му е по-топло, :) исках да питам какъв е ефекта, удължава му се живота ли, не се саморазрежда толкова ли, това исках да питам. А вие зехте да ми се карате :fire:
<{POST_SNAPBACK}>

Kолкото по-студено, толкова капацитета на акумулатора пада. Аз използвам метода с включване на фаровете за 20 сек. преди да завъртя ключа. Това кара електролита да загрее малко и от там да се възстанови капацитета на акумулатора.
<{POST_SNAPBACK}>


Туй пък за пръв път го чувам, дали се получава наистина или ...
<{POST_SNAPBACK}>



Вярно е , даже го пише в книжката за обслужване на акумулатора Форум
но трябва да си сигурен, че АБ е наред(добре заредена), за да не се получи обратен ефект- да го доизтощиш с фаровете.
<{POST_SNAPBACK}>


Е точно в това се съмнявах !
Тъп мъп, туй е :fire: , нямам идея ко е това (в червено) ?
Отговори

StK снимка StK 25 януари 2006 - 13:24

Loz, на Jan 25 2006, 10:37 AM, каза:

Туй пък за пръв път го чувам, дали се получава наистина или ...
<{POST_SNAPBACK}>


Идеята е, че когато на вън е много студено и акумулатора ти е замръзнал, най-напред пускаш дълги за 10 секунди да се стопли малко електролита и плочите. След това изчакваш 20 секунди и тогава въртиш и палиш. Но това нещо е възможно само при изряден акумулатор, защото ако е скапан с дългите ще му вземеш здравето и няма за какво да пробваш да въртиш след това.
Отговори

Оги снимка Оги 25 януари 2006 - 13:35

StK, на Jan 25 2006, 01:24 PM, каза:

Loz, на Jan 25 2006, 10:37 AM, каза:

Туй пък за пръв път го чувам, дали се получава наистина или ...
<{POST_SNAPBACK}>


Идеята е, че когато на вън е много студено и акумулатора ти е замръзнал, най-напред пускаш дълги за 10 секунди да се стопли малко електролита и плочите. След това изчакваш 20 секунди и тогава въртиш и палиш. Но това нещо е възможно само при изряден акумулатор, защото ако е скапан с дългите ще му вземеш здравето и няма за какво да пробваш да въртиш след това.
<{POST_SNAPBACK}>


Хе, ще я пробвам аз тая постичка да видим има ли ефект.
Отговори

Гостvvvvv_* 25 януари 2006 - 19:31

АБ - Акумулаторна Батерия ;)
Ина4е аз го пробвах. обаче съм за нов акумулатор:((( Явно при мен акумулацията е мноо зле с две думи който си е за нов спасение няма. но едно е сигурно пробата не пречи ни6то и не струва ни6то. ;) Пък някои с по добър акумулатор ако го е пробвал и е доволен да казва...
Отговори

Оги снимка Оги 26 януари 2006 - 09:43

ЕЙййййй, аз забрайх тая сутрин :2angry1:
Отговори

Жоро снимка Жоро 26 януари 2006 - 10:41

Оная вечер казаха да се увие с вълнени парцали за по-добър старт сутрин...
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 26 януари 2006 - 10:53

ако някой смята да го прави му препоръчвам да си намери от онези плочи дето правят от тях въздуховоди - нещо от рода на полиуретан но доста по-плътен и от двете страни е с алуминиево фолио
такива могат да се намерят и от вътрешността на някой стар хоризонтален фризер тип "ракла"
мисля че така ще стане супер , но ме притеснява само едно :
стойката със жлебовете защото ако не отделиш дъното на акумулатора от студеното купе ефекта нема да е толкова задоволителен дайте идеи как става това :beer:
Отговори

bisrvas снимка bisrvas 26 януари 2006 - 12:34

От тез плоскости дето правят външна изолация на сгради??? Дали няма да стане??? Само не знам като се изпарява от електролита дали няма да реагира нещо и да направи беля :2angry1:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg