Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

почистване на всмукателни колектори

Dundi снимка Dundi 05 май 2013 - 10:46

Здравейте колеги,искам да си отворя всмукателните колектори и да почистя саждите и мизериите от вътре.Колата е от профилът.Интересува ме има ли нещо с което трябва да се внимава повече,освен да не пада мизерия по тръбите надолу или махам капака със звездообразните болтове и чистя до където мога ?
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 05 май 2013 - 11:48

 Dundi, на 05 май 2013 - 10:46, каза:

Здравейте колеги,искам да си отворя всмукателните колектори и да почистя саждите и мизериите от вътре.Колата е от профилът.Интересува ме има ли нещо с което трябва да се внимава повече,освен да не пада мизерия по тръбите надолу или махам капака със звездообразните болтове и чистя до където мога ?

Свали целия колектор и с вряла вода на пароструика и препарат.Ефект в разхода и вървеж няма да има,просо колектора ще е чист а ти мръсен.
Отговори

Dundi снимка Dundi 14 май 2013 - 12:21

 Пресиян Василев, на 05 май 2013 - 11:48, каза:

Свали целия колектор и с вряла вода на пароструика и препарат.Ефект в разхода и вървеж няма да има,просо колектора ще е чист а ти мръсен.

За разхода и не се надявам,но четох някаде ,че вървежа във ниските обороти до 2к ще е малко по-чувствително
Мнението беше редактирано от Dundi: 14 май 2013 - 12:22
Отговори

boichev снимка boichev 17 май 2013 - 20:38

Няма смисъл колега да се цапаш, ние нямаме ЕГР който да връща изгорелите газове и да се трупат мизерии. Ако си мислиш че като свалиш колектора ще е натрупаш със сажди и мизерии като на X20DTH да речем се лъжеш, 2 пъти съм го свалял на моя мотор, просто е леко омаслен, нищо повече. :icon_wink2:
Отговори

nurim снимка nurim 07 юни 2013 - 08:21

 boichev, на 17 май 2013 - 20:38, каза:

Няма смисъл колега да се цапаш, ние нямаме ЕГР който да връща изгорелите газове и да се трупат мизерии. Ако си мислиш че като свалиш колектора ще е натрупаш със сажди и мизерии като на X20DTH да речем се лъжеш, 2 пъти съм го свалял на моя мотор, просто е леко омаслен, нищо повече. :icon_wink2:

след 1997 година на исузу моторите(8 клапанови ) също се монтира еgr valve(среща се нa corsa b или vectрa b на исузу мотора ) http://www.cars.bg/c196275 (снимка номер 7 ) ,и тъй препоръчвам на колегата да го изчисти колектора , да го свали и след това директно да го затапи egr
Мнението беше редактирано от nurim: 07 юни 2013 - 08:35
Отговори

spusak снимка spusak 09 юли 2013 - 00:10

Къде се намира това чудо - "еgr valve"?
Моята Корса е 98 набор. Единствено има маркуч за вентилация на картерните газове, който влиза преди всмукателния колектор.
"
пп. Не виждам смисъл от почистването. Да не би да се завихря въздуха при високите обороти?
Отговори

Dundi снимка Dundi 30 юли 2013 - 21:21

и моята е 97-а края, и аз също имам маркуч за филтърните газове който влиза във маркуча преди смукателните колектори,и аз значи нямам ЕГР така ли ? Аз си мислех ,че от тези картерни газове може да се омаслява колектора.
Отговори

Veselin1 снимка Veselin1 03 ноември 2020 - 20:31

Здравейте имам и Вектра Б дизел X20DTH и Зафира А X18XE1 На Вектрата правих това почистване ,сваляне на колектор и почистване на Яко Сажди.След това има голяма разлика с почистен колектор вакуум машинки и клапанчета ЕГР и т.н.Днес разбишках и Зафирата и в нея има много Гняз! Дросел Клапата бе ужас ще видя след почистването калво ще е при зафирата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg