Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Заключване на волана - трудно отключване

Astrich снимка Astrich 11 юни 2013 - 12:57

Здравейте колеги! :) Въпроса ми е нормално ли е отключването на волана да е с много мъки и огъване на ключа ? Неволно го заключвам като извадя ключа и излизам, мръдне се леко и изчатква. Проблема е като се опитам да го отключа. Напъване докрай, мърдане на волана, още малко ключа ще се счупи. Така 5 мин и изчатква и мога да потегля. Проблема в мен ли е или така са повечето ?
Отговори

vladigbg снимка vladigbg 11 юни 2013 - 14:35

Колега, нали първо напъваш волана, след това ключа? Напъваш волана в крайно ляво или крайно дясно положение, и продължайки да напъваш волана пробваш да завъртиш ключа. Не се сещам какво друго би могло да ти пречи.
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 юни 2013 - 14:50

И аз предполагам, че проблема му идва от това, че не разклаща волана при самото въртене на ключа...
Отговори

qwer6 снимка qwer6 11 юни 2013 - 16:14

Astrich, някога правил ли си профилактика на патрона на ключалката? Ако не си, може би е добра идея, защото с времето механизмите се напълват със стружки и други отлагания и в един момент ключалката блокира напълно. Аз имах същия проблем и на двете коли. Сваля се патрона и се почиства със спрей и парцалче.

Поздрави.
Отговори

Astrich снимка Astrich 11 юни 2013 - 16:39

Не не съм се мъчил да го въртя и да напъвам докрай, само напъвам от ключа. Явно аз съм бъркал. :) Утре сутринта като ми трябва ще пробвам така. Не колата от скоро е при мен, нищо не съм и правил, освен дребни ремонти.
Мнението беше редактирано от Astrich: 11 юни 2013 - 16:41
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 11 юни 2013 - 18:17

По-принцип се напъва волана в посока на заключване и тогава се върти. Ако се е заключил като се е врътнал на дясно, трябва да го напънеш до край и да го поразклатиш евентуално, ако заяжда. Не влагай сила в ключа,а във волана!
Отговори

Astrich снимка Astrich 12 юни 2013 - 09:04

Да сега видях. Леко с ключа и леко с волана и се отключва веднага. :) Благодаря ви колеги.
Имам книжка от скоро и още не и разбирам. :D
Мнението беше редактирано от Astrich: 12 юни 2013 - 09:16
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 12 юни 2013 - 14:48

Колега прави ти проблем, защото е волана се е напънал наляво или надясно като сложиш ключа върти волана наляво надясно и няма да имаш проблеми !
Отговори

Astrich снимка Astrich 12 юни 2013 - 16:56

АЗ понеже като излизам хващам волана и по спомен надясно изчатка. Сутринта като тръгвах вкарвам ключа, без никакво усилие врътнах и врътнах волана на дясно и се отключи с лекота. Бъркал съм досега, добре че не съм и строшил стартера.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg