Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

СТРАНЕН ШУМ , СТРАННО ТРОПАНЕ

nikolai___ снимка nikolai___ 02 октомври 2013 - 18:49

Имам Astra G X20XEV , от скоро има някакъв шум като желязо в желязо , появява се при минава не по дупки , а по леки възвишения , ходих на майстор , според него всичко е здраво , колата е със спортно твърдо окачване , повече е шума на удар желязо в желязо отколкото да тропа ! Не е на всяко възвишение или дупка , не е постоянен звук !
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 03 октомври 2013 - 06:59

Поогледа ли пружините? Къде е можеш ли да го локализираш дали е отпред или отзад?
Натисни по рязко на предните калници да видиш и на задницата също. Провери ауспуха да не е от него. Тампоните провери всичките - на ауспух, на окачването. Просто погледни и провери отново.
Отговори

nikolai___ снимка nikolai___ 03 октомври 2013 - 18:19

отпред в дясно , провери всичко уш майстора ,то не тропа на всяка дупка или неравност , каза ми да покарам още малко така , според него всичко е стегнато
Отговори

filidor снимка filidor 03 октомври 2013 - 20:33

При мен подобно чукане се оказа счупена пружина. Отпред в дясно най-долната витка се счупила , но не може да излезе , стои си в чашата на макферсона и като мина през неравност дрънчи.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 04 октомври 2013 - 07:41

Значи остават пружина - счупена/омекнала, амортисьор или тампон-скъсан/липсващ на носача
Отговори

dspot снимка dspot 04 ноември 2013 - 00:45

И аз имам същия проблем като Николай!
Провериха в няколко сервиза и уж всичко било наред, а тропа достра странно и то точно в дясно.
Появява се при минаване през по-леки възвишенияне, но не се чува на всяко, не е постоянен звук. При рязко усукване също се чува!

Смених пружини, тампони, всичко каквото ми откриха така наречените "майстори", взеха ми парите няколко пъти и все така си тропа.
При един от прегледите ми казаха че са вътрешни кормилни накрайници, но в сервиза отрекоха...незнам. объркан съм вече и с доста по-беден, а колата все тропа =]

Ще следя темата ако някой има идея за проблема, защото изглежда не е лесно откриваем.

Благодаря
Мнението беше редактирано от dspot: 04 ноември 2013 - 10:53
Отговори

nikolai___ снимка nikolai___ 05 ноември 2013 - 13:17

Лошото е че си се набутал с пари и си тропа , аз поне не съм давал пари , аз я карам с 16 , сега като сложа 15 зимни , ако пак е така и аз хода
Отговори

qsencho снимка qsencho 09 декември 2013 - 12:52

колеги имах подобни проблеми :) прегледайте си тампоните на Магарето !!! те са 6 броя .. скъпи са ! и се сваля цялото магаре !! в опел дадох около 120 лева за оригинални 6 тампона ... тропането спря !! :)) късмет !
Отговори

hitler снимка hitler 15 декември 2013 - 21:45

 qsencho, на 09 декември 2013 - 12:52, каза:

колеги имах подобни проблеми :) прегледайте си тампоните на Магарето !!! те са 6 броя .. скъпи са ! и се сваля цялото магаре !! в опел дадох около 120 лева за оригинални 6 тампона ... тропането спря !! :)) късмет !


Може да бъде и стеблото на амортесьора . Може да тропа без да е изтекъл.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg