Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Астра 1.7ДТЛ Не пали и не пали

angel_borisov снимка angel_borisov 08 април 2008 - 09:52

Здравейте колеги та значи астрата ми скъса нервите вече, къде ли не я карах,какво ли не сменях ...
та значи колата е астра 1.7ДТЛ 94г. вътри на стартер по 1 мин докато запали (ако преди това не е паднал акомулатора) проверих всички свещи една по една греят .... смених релето на свещите,запали ли един пат да позагрее после пали но изстини ли давай въжето :thu: .
Един майстор каза дърпа ти въздух от някаде ще сложим едно клапанче и ще заспи ... сложихме клапанчето но на сутринта пак същтата история .
Друг майстор я гледа каза че требвало да се отвори двигателя да се сменят сигменти ,че нямала компресия , но сега е топло времето колкото и да нямам компресия не трябва ли да пали ? компресията не сам я мерил .
Та така с мойта астра покъсах си нервите с нея ,вчера ставам за работа аз, слизам при колата и за пореден път не запали и от там бегом до автогарата :thu: .
Един комшия вика да сменя втулките и четките на стартера щяло да се оправи .
Давайте акъл колеги че незнам вече какво да правя ?
Като запали изкарва сиво - черен облак като чели има изгоряла свящ.
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 08 април 2008 - 10:05

Коелга виж какво аз го имах този проблем . И аз така като тебе си мислих че ми греят свещите та отидох при еди ел.майстор та той почва да ги замерва свещите и се оказа че едната ми свещ е крива и при това изкривяване дава на късо и ми гори един 60 Амперов бушон... след смяната на свеща и бушон-а колата си пали вече. Но преди това сутрин добре че на нашата улица има леко баирче та да го запаля дизеуака .Също така можеш да си провериш и дюзите и разпръскввачите.Но ако продължаваш в същия дух да въртиш с стартер-а след това и стартер ще правиш.... Та моят съвет е незнам немския мотор каде са му 60 амперовите бушони отвори капака и след това отвори стоиките за големите бушони те са пластмасови стоики провери за изгорели също така можеш и дюзите да си провериш както споемнах по горе ...
Отговори

angel_borisov снимка angel_borisov 08 април 2008 - 10:13

 pavkata-sv, на Apr 8 2008, 10:05 AM, каза:

Коелга виж какво аз го имах този проблем . И аз така като тебе си мислих че ми греят свещите та отидох при еди ел.майстор та той почва да ги замерва свещите и се оказа че едната ми свещ е крива и при това изкривяване дава на късо и ми гори един 60 Амперов бушон... след смяната на свеща и бушон-а колата си пали вече. Но преди това сутрин добре че на нашата улица има леко баирче та да го запаля дизеуака .Също така можеш да си провериш и дюзите и разпръскввачите.Но ако продължаваш в същия дух да въртиш с стартер-а след това и стартер ще правиш.... Та моят съвет е незнам немския мотор каде са му 60 амперовите бушони отвори капака и след това отвори стоиките за големите бушони те са пластмасови стоики провери за изгорели също така можеш и дюзите да си провериш както споемнах по горе ...


Благодаря ти за бързия отговор колега , ще я закарам тия дни на някои ел. майстор да погледне свещите , аз като ги свалях една по една ги слагах дирекно на акомулатора и за 5-6 секунди стават черветни .
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 08 април 2008 - 11:10

Ами щом е така иди направо за стенд на дюзи според мен ..може да иска смяна на разпръсквачи ...ами ако подгрееш примерно 3 4 5 пъти пробвал ли си така ? ! да не би акомулаторчето да е слабичко нали за предпочитане за дизеуаците е да е 75 ампер часа !
Отговори

angel_borisov снимка angel_borisov 08 април 2008 - 13:33

 pavkata-sv, на Apr 8 2008, 11:10 AM, каза:

Ами щом е така иди направо за стенд на дюзи според мен ..може да иска смяна на разпръсквачи ...ами ако подгрееш примерно 3 4 5 пъти пробвал ли си така ? ! да не би акомулаторчето да е слабичко нали за предпочитане за дизеуаците е да е 75 ампер часа !



Акомулатора е на 1 година някаде, купих го за 135 лв. марката не помня 74 ампер часа е ,подгрявам и по 2-3 пъти но същата история ... лошото е че живея в провинцията и тука гаражните сервизчета нямат стендове ... как може да разбера дали са ми добре дюзите ? Само като се свалят и се сложат на стенд ли ?
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 08 април 2008 - 14:03

при самото запалване на колата нали излиза облак дим.и изобщо по принцип пуши ли като я сърдиш?аз ся тая седмица ще сменям разпръсквачи че се е разпушила ама мананко пък и си е профилактика!
незнам аз казвам дюзи и разпръсквачи таи както чета а в действителност може и да е друго нз!
Отговори

stolu снимка stolu 08 април 2008 - 20:42

Благодаря ти за бързия отговор колега , ще я закарам тия дни на някои ел. майстор да погледне свещите , аз като ги свалях една по една ги слагах дирекно на акомулатора и за 5-6 секунди стават черветни .
[/quote]
Колега, а проверили дали идва напрежение до шината на свещите, защото ако центровката е наред и подгрееш за 20 сек. трябва да запали колкото и да няма компресия.
Отговори

Милен снимка Милен 08 април 2008 - 20:50

Има много причини поради които може да не пали дизел. Най-добре в сервиз няма как. Може да смуче въздух, може да ти е заминало електроклапанчето на помпата за нафтата, може да е запушен филтър или още една камара механични проблеми за които си има стендове и сега само гадаем и с приказки нищо никой неможе да ти помогне. Успех и отиди на майстор.
Отговори

opel_montana снимка opel_montana 08 април 2008 - 21:20

 angel_borisov, на Apr 8 2008, 09:52 AM, каза:

Здравейте колеги та значи астрата ми скъса нервите вече, къде ли не я карах,какво ли не сменях ...
та значи колата е астра 1.7ДТЛ 94г. вътри на стартер по 1 мин докато запали (ако преди това не е паднал акомулатора) проверих всички свещи една по една греят .... смених релето на свещите,запали ли един пат да позагрее после пали но изстини ли давай въжето :thu: .
Един майстор каза дърпа ти въздух от някаде ще сложим едно клапанче и ще заспи ... сложихме клапанчето но на сутринта пак същтата история .
Друг майстор я гледа каза че требвало да се отвори двигателя да се сменят сигменти ,че нямала компресия , но сега е топло времето колкото и да нямам компресия не трябва ли да пали ? компресията не сам я мерил .
Та така с мойта астра покъсах си нервите с нея ,вчера ставам за работа аз, слизам при колата и за пореден път не запали и от там бегом до автогарата :thu: .
Един комшия вика да сменя втулките и четките на стартера щяло да се оправи .
Давайте акъл колеги че незнам вече какво да правя ?
Като запали изкарва сиво - черен облак като чели има изгоряла свящ.




колега иди замери компрсията на мотора
няма от какво друго да е!
ако е нсика сменяи мотора или сегментъи и това е
а този с четките си енаправил голема гавра с тебе :thu:
Отговори

angel_borisov снимка angel_borisov 08 април 2008 - 22:47

Ще я закарам в някой сервиз то се е видяло ,мисалта ми беше ако е нещо дребно да си го поправа аз,че тез майстори дерат кожи ... Лека вечер.
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 08 април 2008 - 23:51

 angel_borisov, на Apr 8 2008, 10:47 PM, каза:

Ще я закарам в някой сервиз то се е видяло ,мисалта ми беше ако е нещо дребно да си го поправа аз,че тез майстори дерат кожи ... Лека вечер.

Гориво нямаш приятел !!!!Провери си оригиналния клапън за горивото на ГНП-то .Налей в някакъв съд нафта ,мушни един маркуч в този съд с нафтата а другия край директно подай горивото към ГНП-то ,като повдигнеш съда така че горивото да потече на самотек .
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 09 април 2008 - 20:05

 angel_borisov, на Apr 8 2008, 10:47 PM, каза:

Ще я закарам в някой сервиз то се е видяло ,мисалта ми беше ако е нещо дребно да си го поправа аз,че тез майстори дерат кожи ... Лека вечер.



заеби тая компресия ами я виж както по горе писа един колега на шината на свещите има ли напрежение когато дадеш на контакт
освен това виж маркучите за обратна нафта дали няма нацепени
не е от дюзи

а случайно наскоро да си сменял ангрен. ремък или да е бил демонтирван поради някаква причина
Отговори

angel_borisov снимка angel_borisov 10 април 2008 - 12:15

 VECTRA 1,7D, на Apr 9 2008, 08:05 PM, каза:

 angel_borisov, на Apr 8 2008, 10:47 PM, каза:

Ще я закарам в някой сервиз то се е видяло ,мисалта ми беше ако е нещо дребно да си го поправа аз,че тез майстори дерат кожи ... Лека вечер.



заеби тая компресия ами я виж както по горе писа един колега на шината на свещите има ли напрежение когато дадеш на контакт
освен това виж маркучите за обратна нафта дали няма нацепени
не е от дюзи

а случайно наскоро да си сменял ангрен. ремък или да е бил демонтирван поради някаква причина

значи днес ще замеря дали има напрежение на шината... и да колега на скоро ми смениха ремака и като се замисля до преди смяната и малко след нея не сам имал проблеми с паленето .


а на колегата по горе за препоръката да пусна нафта директно в помпата с едно маркуче , незнам точно кои маркуч да разкача ,те са няколко и ме е страх да пипам ...
Отговори

m_a_r_t_o снимка m_a_r_t_o 10 април 2008 - 12:27

Напълно е възможно да не са ти зацепили правилно ангренажа.
Аман от "майстори" ,работел съм известно време в сервиз и съм виждал хора,които по принцип са много компетентни как се отнасят несериозно понякога и стават ей такива неща.
Трябваше с това да започнеш още в началото,че ти е сменян ангренажен ремък.
Поздрави и дано се оправи машинката,че си е мъка така.
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 10 април 2008 - 12:28

За мен ремъка не е зацепен както трябва на резпределителния вал. А я кажи като запали и караш придръпва ли в ниските обороти ?
Отговори

angel_borisov снимка angel_borisov 10 април 2008 - 13:15

 Ka4o_pi4a, на Apr 10 2008, 12:28 PM, каза:

За мен ремъка не е зацепен както трябва на резпределителния вал. А я кажи като запали и караш придръпва ли в ниските обороти ?



Понякога каточели придърпва на по ниски обороти, но почти не го усещам ,много рядко да ми направи впечатление ...

Та току що слизах до колата да премеря напрежението на шината на свещите ... и какво да видя показа 7 волта при даване на контакт не трябва ли да е повече ?

Когато сменях ангренажа шлаифахме главата и сменихме гарнитурата ,защото преди ми поизчезваше антифриз ,след слагането на нова гарнитура проблема с антифриза изчезна . И така не помня вече колко време след ремонта се радвах на колата и дойде проблема с паленето ,помислих че акомулатора си заминава купих нов ,няколко дена се закрепи положението и след това пак мъки и до сега ...
Ако не е бил зацепен както трябва ремака не трябваше ли още след ремонта да имам проблеми с паленето, след ремонта няколко месеца не сам имал проблеми .
Отговори

i_p снимка i_p 10 април 2008 - 13:22

Колега сменял ли си подгряващите свещи.
Ако си сигурен, че не дърпа въздух и дюзите са добре. Май Май отваряне на мотря.
Отговори

angel_borisov снимка angel_borisov 10 април 2008 - 13:32

Не съм сменял свещите от както имам колата (1 год.) ,свалял съм ги ,мерих ги една по една -работят .
Дюзите не сам сигурен дали са наред , но запали ли колата няма никакви проблеми ,върви си нормално,не пущи ,на 8 хиляди съм долял 500 милилитра масло ,ако има значение изобщо .
Да дърпа въздух пак не знам , но един майстор сложи едно клапанче и каза че и да дърпа въздух с това клапанче ще пали (ако не дърпа някаде преди филтъра).
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 10 април 2008 - 15:07

До колкото съм запознат на шината трябва да има или 11 или 11.5 волта. За различните мотори е различно. Щом веднага след ремонта не си имал проблеми значи не е от ремъка. Провери си всички кабели и контакти до шината на свещите. Може да смениш и релето дето ги управлява за по сигурно. Невидях да си писал дали си проверил маркучетата за излишното гориво. Най добре си вземи половин метър и сложи нови.
Отговори

angel_borisov снимка angel_borisov 10 април 2008 - 15:28

Колеги открих проблема, замерих тока стигащ до свещите показа 7 волта ,пуснах два кабела дирекно от акомулатора на свещите .. и ооо чудо колата не сам я вждал да ми пали така от както съм я купил ,запали от четвърт оборот,след като запали откачих кабелите да не греят постоянно .
Сега поне знам къде е повредата ,ще я закарам при един майстор по тоците да смени кабелите до свещите .

Обаче ми е чудно защо има само 7 волта на шините ,дали има някаде нагар по кабелите? или от някое реле или бушонче да е изгоряло ?

Много благодаря на всички които се включиха в темата много ми помогнахте ! Имам да ви черпя :thu:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg