Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Неизвестен проблем с Астра 1.4 1998год

Гостkosta_* 21 март 2006 - 13:47

Първо здравейте и поздрави за добиря форум, който предлага за всекиго по нещо! Купих си Опел Астра 1.4 16 клапана, бензин без АГУ, комби, 1998год, смениха се доста неща досега, но все още един проблем си остана. Ето какво съм сменил и направил по нея:
1. Смяна на бензинов филтър
2. Смяна на въздушен филтър
3. Смяна на ролки
4. Смяна на ремъци
5. Смяна на масло
6. Махнат катализатор

Както се казва основните неща. Преди няколко седмици е мерена компресията и тя е съответно:
Първи цилиндър - 14,5
Втори цилиндър - 14,5
Трети цилиндър - 12,8
Четвърти цилиндър - 16

Та още откакто я купих се наблюдават следните проблеми:
1. При запалване изпушва леко, след загряване се оправя.
2. Чува се едно характерно цъкане от двигателя.

Та ако имате идея от какво може да е и как евентуално може да се оправи и дали тази компресия е нормална...

Ще съм ви благодарен за отговорите!
Отговори

Speedball снимка Speedball 21 март 2006 - 15:09

Сигурно е от гумички на клапаните или сегменти.
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 21 март 2006 - 15:20

Разликата в компресията м/у цилиндрите е прекалено голяма ако сте премерили правилно.Трябва да се отвори двигателя и да се види дали ще минеш само със гумички и сегменти или ще има още неща да сменяш.
Отговори

joe007 снимка joe007 21 март 2006 - 17:39

Изпушва само като я запалиш или пуши докъто е студена.Ако е само като запалиш наверно са гумички.
Отговори

Гостkosta_* 21 април 2006 - 08:52

joe007, на Mar 21 2006, 05:39 PM, каза:

Изпушва само като я запалиш или пуши докъто е студена.Ако е само като запалиш наверно са гумички.
 



Здравейте отново. Пуши докато е студена, а след като загрее пушака почти напълно изчезва. Ще ви бъда благодарен ако ме посъвенвате къде да търся причината. Незнам дали ще има проблем ако я карам така.

С поздрав: Коста
Отговори

vectra снимка vectra 21 април 2006 - 09:06

както каза колегата по-горе- разликата в компресията м/у цилиндрите е много голяма!
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 21 април 2006 - 16:28

Тая разлика в компресията не е никак на добре особено тази на 4-ти 16 е много там най-вероятно гори много масло което уплътнява и вдига компресията, може да плаче за ремонт.
Отговори

mihmi снимка mihmi 04 юни 2006 - 07:38

Приятел отиди в Дунев Мотор Спорт тел. 0886 20 21 21 и 02/9713269
Отговори

Гостemanuel_* 01 февруари 2011 - 16:51

Здравейте. Нов съм във форума, нов съм и с Опел Астра 1.4 комби с двигател екотек. От три дни съм собственик на колата. Днес проверих за цената на ангренажен ремък и всичко останало в един магазин. Продавача буквално ме изплаши, като даде мнение за този тип двигател. Горял много масло след време(след 180 х. км.) Ремонта щял да ми струва колкото половината цена на колата и още ред "страшни" неща за мен относно колата.
Някой би ли се заел да ме успокои поне малко? Благодаря предварително.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 01 февруари 2011 - 17:35

Колега, наистина навярно маслото уплътнява и вдига компресията. Можеш ли да кажеш колко масло гори колата в момента ?





 emanuel, на 01 Feb 2011, 16:51, каза:

Горял много масло


За 1.4 не съм съгласен с това твърдение.
Отговори

bojo_s_tigra снимка bojo_s_tigra 19 февруари 2011 - 15:47

правилно ли измерихте компресията компресия се мери ( вартиш на стартер с пална газ но незадарйаш жартенето повече две секунди до три сецунди така да се изразя ако вартиш много време ще ти покаже голяма компресия)
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 20 февруари 2011 - 15:06

Сега като се замисля тази компресия ми се вижда доста голяма. Над 14 не е ли малко много или греша ?

Хубаво е колегата да сподели колко масло му гори.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg