Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

спукан резервоар

didofl снимка didofl 01 януари 2007 - 10:14

Честита Нова 2007г.на всички! Здраве,късмет и безавариина!
Проблема с резервоара е малка пукнатина точно до лентата която го крепи от долу. Пробвах се да го лепя с Поксипол и с "Сън -фикс" -"маджун заварка' , но налея ли бензина отново протича. Лепенето го правя без сваляне на резервоара като колата я качвам на канала така че малкото остатък от горивото да е в предната част на резервоара. След ДВА неуспешни опита се чудя вече за какво не залепва и дали да не го сваля резервоара и да пробвам местото да го калайдисам. Ако някой е патил като мен - ще съм благодарен за съвет.
Имали някаква особеност при сваляне на резервоара-порядък на дейностите или особеност на демонтирането. Предварително благодаря.
Отговори

пламен снимка пламен 01 януари 2007 - 10:51

Колега пробваи сКИТ на една астра стана но беше дизел на бензин не съм пробвал но съм чувал че става.Слагаи повече ВТВАРДИТЕЛ за да дръпне по бързо.
Отговори

John снимка John 01 януари 2007 - 11:25

Аз имах също проблем с резервоара - епоксидната смола например не помогна. Стана с един течен метал, който вече не го виждам по магазините - в голяма (примерно 100-120 мл) туба жълто-зелена на цвят, американско производство. Не помня дали имаше втвърдител - може би да. С него стана като бетон вече 6 години никакъв проблем. За тази цел мястото трябва да е сухо, т.е. бензина да се източи през пробката и да се изчака няколко часа. После се почиства хубаво с коресилин, може и с фина шкурка и се нанася течния метал. След като изсъхне чак тогава се налива бензина.

С кит - не знам дали няма да се разпадне с времето-ако стане, вече върху него пак трябва да се нанесе течен метал. Пробвай всички варианти и чак тогава сваляне на резервоара.
Отговори

snkl снимка snkl 01 януари 2007 - 16:14

John, на Jan 1 2007, 11:25 AM, каза:

Аз имах също проблем с резервоара - епоксидната смола например не помогна. Стана с един течен метал, който вече не го виждам по магазините - в голяма (примерно 100-120 мл) туба жълто-зелена на цвят, американско производство. Не помня дали имаше втвърдител - може би да. С него стана като бетон вече 6 години никакъв проблем. За тази цел мястото трябва да е сухо, т.е. бензина да се източи през пробката и да се изчака няколко часа. После се почиства хубаво с коресилин, може и с фина шкурка и се нанася течния метал. След като изсъхне чак тогава се налива бензина.

С кит - не знам дали няма да се разпадне с времето-ако стане, вече върху него пак трябва да се нанесе течен метал. Пробвай всички варианти и чак тогава сваляне на резервоара.
 

Имах са6тиа проблем препора4жам ти свалиане и калаидисване при мен проблема се ре6и така.Само 4е моиат пробив бе6е до траби4ката кам карборатора. изжиниажам се за правописа имам проблем с компа.
Отговори

didofl снимка didofl 01 януари 2007 - 18:20

Като гледам и аз май ще се ориентирам да го свалям и после калайдисване а отгоре може и някакво лепило да сложа. Иначе 2 пъти се пробвах без да го свалям но не стана и протича. Поздрави и благодаря за съветите!
Отговори

stepo3 снимка stepo3 02 януари 2007 - 15:31

Хм, аз пробвах по няколко пъти с течен метал, епоксидна смола, разни лепила, силикони и накрая стана с накакъв силикон (даде ми го приятел)...държи вече доста време (да чукна на дърво :beer: ). Задължително да е сухо, аз я държах на крик 24 часа.
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 03 януари 2007 - 00:04

и аз имах подобен проблем но когато я кърпех , свалих резервоара и с компресора обветрих добре пезервоара зада бъде напълно сух и после около 7-10 дена може да е било си седеше настрани и после взех та го заварих с телоподаващото и отгоре му лепнах една ламаринка и нея заварих (излишно ама така претцених ) и няма мърдане

на времето с москвето си имахме проблеми и калая не помогна , та според мен е наи сигурно заваряването (естествено нетрябва да се оставя и наи малките количества гориво в резервара та дори и испарения , колкото и да са незначителни /лично мое мнение /
Отговори

hed снимка hed 03 януари 2007 - 12:10

Преди 1 месец си залепих резервоара с кит, но тъй като цялата манипулация бе извършена на паркинга пред блока, т.е. без наличието на канал, се наложи да сваля резервоара, след което го килнах така че да изсъхне дупката, намазах с кита (с повечко втвърдител както каза някой по-рано), изчаках 2 часа да изсъхне хубаво, после закачих всичко по местата обратно и готово. Засега вече 1 месец на мястото на теча е сухо и чисто като по образец, а един съсед си кара така вече втора година. :knee:
Отговори

бат'Марто снимка бат'Марто 03 януари 2007 - 12:43

pe6o_, на Jan 3 2007, 12:04 AM, каза:

и аз имах подобен проблем но когато я кърпех , свалих резервоара и с компресора обветрих добре пезервоара зада бъде напълно сух и после около 7-10 дена може да е било си седеше настрани и после взех та го заварих с телоподаващото и отгоре му лепнах една ламаринка и нея заварих (излишно ама така претцених )  и  няма мърдане

на времето с москвето си имахме проблеми и калая не помогна , та според мен е наи сигурно заваряването (естествено нетрябва да се оставя и наи малките количества гориво в резервара та дори и испарения , колкото и да са незначителни /лично мое мнение /
 

Заварка най-добре :knee: Както казва колегата обаче трябва да се внимава много.Освен,че трябва да се проветри хубаво,добре е и да се напълни с пяна от веро-за да не гръмне майстора :knee:
Отговори

психото снимка психото 03 януари 2007 - 14:49

бат'Марто, на Jan 3 2007, 01:43 PM, каза:

pe6o_, на Jan 3 2007, 12:04 AM, каза:

и аз имах подобен проблем но когато я кърпех , свалих резервоара и с компресора обветрих добре пезервоара зада бъде напълно сух и после около 7-10 дена може да е било си седеше настрани и после взех та го заварих с телоподаващото и отгоре му лепнах една ламаринка и нея заварих (излишно ама така претцених )  и  няма мърдане

на времето с москвето си имахме проблеми и калая не помогна , та според мен е наи сигурно заваряването (естествено нетрябва да се оставя и наи малките количества гориво в резервара та дори и испарения , колкото и да са незначителни /лично мое мнение /
 

Заварка най-добре :knee: Както казва колегата обаче трябва да се внимава много.Освен,че трябва да се проветри хубаво,добре е и да се напълни с пяна от веро-за да не гръмне майстора :knee:
 

Влакнест кит (един зеленикъв) държи на вибрации и нема грижи
Отговори

hed снимка hed 03 януари 2007 - 16:42

психото, на Jan 3 2007, 02:49 PM, каза:

Влакнест кит (един зеленикъв) държи на вибрации и нема грижи
 

:knee:
Отговори

didofl снимка didofl 03 януари 2007 - 18:50

Проблема вече е решен чрез сваляне на резервоара и калайдисване на пукнатината.
Благодаря на всички за мненията и съветите!
Отговори

didofl снимка didofl 10 януари 2007 - 19:43

За мое съжаление с калайдисването не се размина.Отново се спука на местото на спойката и разбира се бензина изтече. Този път резервоара го размонтирах сам и като свалих капачката се оказа че се е образувал вакуум, резервоара разбира се от вакуума се е огънал, вследствие на което в най слабото место/запояваното/ отново се е спукал. Между другото още първия път се чудих защо се е спукал резервоара, като не е удрян и не е изгнил. Извода от всичко това-запушен филтър на отдушника. Споменатия филтър се намира под левия преден калник с цилиндрична форма и разбира се капселован. До него ходи маркуча от отдушника на резервоара. Филтъра е от типа на въгленовите и изпълнява ролята на нещо като катализатор. Парите преминавайки през него постъпват към двигатела за доизгаряне. Споменатия филтър също има отдушник. Тъй като филтъра е капсолован чукнах го няколко пъти вследствие на което се отпуши, но явно е за смяна. Нямам представа за цената му, но реших за да не се получи същата случка в последствие при ново запушване-пробих капачката на резервоара с 1,5 мм. бургия. Незнам лятото ще се усети ли миризма от изперенията, но зимата нищо не се усеща. Резервоара отново е запоен, като на местото на спойката сложих и метална/медна/оплетка от кабел за усилване на спойката. Засега проблеми вече 4 дни нямам. За сведение при предишните случаи на лепене издържаше само до вечерта разбира се като колата се караше, но разбираемо е при огъване в следствие на вакума да се пука отново. Така че колеги развиете ли капачката и получава ли се вакуум по добре потърсете причината навреме за да не патите като мен. Извинявам се за дългия пост. На всички само безаварийно пожелавам!
Отговори

peshoiliev снимка peshoiliev 28 януари 2007 - 21:04

колеги тъй като моя резервуар ништо не става от него в момента сам с една туба в багажника има ли разлика м/у бензиновия и дизеловия на астра ф комби заштото званях по моргите и намерих само бензинов.
Отговори

simeonov снимка simeonov 28 януари 2007 - 21:24

има разлика не взимай за бензинова астра
Отговори

instaliro снимка instaliro 28 януари 2007 - 22:04

аз моя със сапун го оправям.рендосвам малко сапун и с водичка го замазвам.кара няколко месеца и като прокапе пак/само шупла е /вадим сапуня и черджето от багажника,и за 2 минути сум готов.
и така вече 4 години.ма като не мога да се наканя да сваля резервоара и да го калаидисам :b070:
Отговори

peshoiliev снимка peshoiliev 29 януари 2007 - 20:54

simeonov, на Jan 28 2007, 09:24 PM, каза:

има разлика не взимай за бензинова астра
 




колега каква е разликата фланеца който е на резервуара един и сашти ли е или там е разликата ако са еднакви аз ще си прехварля нивомера от моя така става ли.
Отговори

Commodore_69 снимка Commodore_69 30 януари 2007 - 13:27

Моя кара 2-3 години с влакнест кит, а сега от 2-3 месеца карам с Поксипол. И в двата случая течове никакви, само дето при Поксипол-а свалях целия резервоар, за да го почистя хубаво. Отгоре като изсъхна го намазах и с някакво Боди, за да го запечата и сега няма проблеми. "Лепих" го наново, защото докато го сваляхме резервоара при кърпенето на задния мост като ми се откъсна ми се стори, че е влажен резервоара около мястото, където беше мазан с кита и за всеки случай го направих на ново. Успех! :25:
Отговори

mavro1978 снимка mavro1978 31 януари 2007 - 12:57

Абе не знам дали трябва заварка :25: Аз моя го залепих с лепилата на Бизон и по-точно с ТЕЧНА СТОМАНА резервоара не е мръднал изобщо :25:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg