Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

ПРОБЛЕМ С LCD KADETT

venom77 снимка venom77 27 февруари 2012 - 21:00

Здравейте първо да се извиня на модераторите ако темата ми не е на правилното място!Проблема ми е следния-имам дигитално табло от Кадет със буксите и 2та датчика/за ск.кутия и за налягането на маслото/ но колата ми е Деу Нексия 1.5 16V,и искам таблото да отиде в нея НО немога да го подкарам кадърно,имам номерацията на буксите,коя за какво е ,както за Опела ,така и за Деу-то...НО...Ако някой може да помогне ще му бъда задължен,ако някой иска мога да му пратя на ЛС номерацията на буксите на Нексия-та и за Опела ако ги няма!Още веднъж ако темата ми не е за тук да бъде преместена на правилното място!

Ето и номерацията на буксите за Деу-то:
А/16 pins/ :

2-масса.
3-указатель поворотов.
4- питание подсветки.
6- масса подсветки.
7-лампа неисправности АБС.
8-индикатор питания (блок управления трансмиссией).
9-лампа падения уровня жидкости в стеклоомывателе.
10-лампа неисправности двигателя.
11-лампа включения стояночного тормоза.
12-лампа давления масла
13-лампа неисправности генератора.
14-питание с предохранителя 13.
15-тахометр.
16-спидометр.

В/12 pins/:

1-питание с предохранителя 15 на лампу непристёгнутого ремня.
2-лампа непристёгнутого ремня.
3-лампа минимального остатка топлива.
4-лампа дальнего света.
5-лампа незакрытой двери.
7-лампа неисправности подушки безопасности.
8-питание с предохранителя 13.
9-указатель температуры ОЖ.
10-указатель уровня топлива.
11-масса.
12-указатель поворотов.

Ето ви и за Опел LCD/имаги из форума но да не се лутате в търсене/:НА РУСКИ Е!

Х8 (26-PIN)
1 - КЛ отсутствия зарядки аккумулятора
2 - не задействован
3 - регулируемый вход реле освещения дисплея (с регулятора яркости)
4 - сигнал датчика уровня топлива
5 - нерегулируемый вход реле освещения дисплея (+12V)
6 - не задействован
7 – сигнал датчика тахометра
8 - не задействован
9 – масса
10 – масса реле подсветки
11 – масса
12 – сигнал датчика давления масла
13 - не задействован
14 - не задействован
15 - +12 V освещение одометра
16 – +12 V управляющий сигнал на реле освещения дисплея
17 – сигнал датчика температуры ОЖ
18 - не задействован
19 - не задействован
20 - не задействован
21 – сигнал датчика скорости
22 – КЛ критического давления масла
23 – не задействован
24 – не задействован
25 – не задействован
26 - не задействован

Х9 (16-PIN)
1 – КЛ включения правого поворота
2 - не задействован
3 – КЛ стояночного тормоза
4 – КЛ критического уровня тормозной жидкости
5 - не задействован
6 – КЛ неисправности системы ABS
7 – КЛ открытия дроссельной заслонки бензинового двигателя
8 – КЛ ремня безопасности
9 – +12V
10 – КЛ нагрева спирали дизельного двигателя
11 – КЛ неисправности бортовой электроники
12 – КЛ указателей поворота прицепа
13 – КЛ включения наружного освещения
14 – КЛ включения дальнего света фар
15 – масса
16 – КЛ включения левого поворота

И другия ми въпрос е как да свържа датчика за налягане не маслото,защото не са еднакви?Ето линка от кадето можете да видите и двата датчика какви са http://www.nexia-clu.../topic/9053.htm
Мнението беше редактирано от venom77: 02 март 2012 - 07:18
Отговори

venom77 снимка venom77 08 март 2012 - 19:38

Досега каквото съм ви попитал сте казвали,отговорете ми и сега?Все някой трябва да може да даде предложение как да се свържат нещата.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 08 март 2012 - 20:08

Колега има тема специално за дигитал на кадет с схемата за свързване. Едната букса трябва да е като при теб 10 пинова и е за най простите уреди другата е за самия дигитал. Кадетовия дигитал не ползва всички кабели. Влез в темичката и си извади схемата. Защото с тия руски писания аз не мога да се оправям. След това си вземи твоята схема и просто виж кои кабели от твоята букса изпълняват функция която се припоркива с функциите при дигитала. Надписваш ги и си правиш твоя си схемичка. И почваш великото свързване. От разстояние няма как да ти кажа кое как има но трябва да изгубя сума време а можеш и ти да го свършиш това.
Отговори

venom77 снимка venom77 11 март 2012 - 22:57

Здравейте на всички които четете темата ми.Мога да се похваля че с малко повече усилия,търпение и мисъл най-накрая и аз имам дигитално табло от легендата Кадет на моето Деу Нексия :)Прикачвам линк за да видите и вие-аз лично немога да му се нарадвам.Обаче това което ми направи впечатление беше че след като го нагласихме с мой приятел чек-енджина светеше няколко секунди след като угасиш колата,и на няколко пъти ми светваше повреме на движение и нямах КМ!След известно време се оправи и така 2-3 пъти/на диагностиката ми показа-24/грешни данни в датчика на скоростта/,а датчика е сменен с Опвлски 6 импулсен,който върви с таблото.Срязахме моя оригиналния и на негово място запоихме другия датчик/кабелите бяха същите-3 и на цвят еднакви.Махнахме жилото-всичко точно.Днес като карах нямах никакви проблеми дори и ЧЕК-а не ми е светвал,и след като угася колата и той угасва веднага, и имах километраж!Въпроса ми е на какво може да се дължи това?Навяваме мисълта че колата е имала нужда от синхронизация с таблото,колкото и смешно да звучи.
http://imageshack.us...11032012078.jpg
Мнението беше редактирано от venom77: 11 март 2012 - 23:37
Отговори

espero2000 снимка espero2000 11 март 2012 - 23:13

Калпави връзки имате. За датчика не разбрха какво сте направили срязал си кое и запоил си кое??. датчика твоя ако е бил импулсен също ти върши работа. Таблото виж дали ти е нагласено отгоре на бутона да ти отчита км в час да не е на мили в час. Чека нещо се е бъгнало като сте връзвали кабеляците.
Отговори

venom77 снимка venom77 11 март 2012 - 23:36

срязахме донякаде кабелите кадето вървят от моя датчик и го махнахме,а след това на неговото място сложихме Опелския датчик.Не е на мили нагласено,пробвах го!И другия ми въпрос е как да преправя кабелите на датчика за налягането на маслото,понеже на Деуто кабела е друг?В линка към снимките ги има и 2та датчика-моя и на Опела
http://imageshack.us...11032012078.jpg
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 14 март 2012 - 22:12

На опела датчика е двоен, маха се този за ниско ниво (червена лампа) и се навива този 2-ния той има 2 извода един за червената лампа (ниско налягане)другия за таблото за уреда за налягане.
Отговори

venom77 снимка venom77 20 април 2012 - 19:58

Здравейте отново-пак съм аз :),имам проблем с лампата за гориво на дигиталното табло/само да уточня че бензин ИМА около 10-12 лт/Понеже моите кабели вървят така-лампа гориво,и ниво гориво,а на дигиталката има само ниво гориво!Слагам единия кабел който е за ниво-нищо не отчита/свети лампата/,слагам другия кабел/лампа гориво/ пак същата работа,слагам и двата-нищо!Дайте някакви идеи,ще съм благодарен!
Отговори

Quattro снимка Quattro 21 април 2012 - 08:47

има и лампа на дигитала около самоата коланка нещо светваше поне на кадета ми беше така
Отговори

venom77 снимка venom77 21 април 2012 - 12:06

Колега ясно ми е че свети самата лампа около колонката,но мисълта ми е че съм си вързал нивото за гориво/от моите кабели,гориво има/а свети лампата постоянно вместо да ми покаже колко гориво има
Мнението беше редактирано от venom77: 21 април 2012 - 12:07
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg