Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Грешка - P1220 ?

brankor снимка brankor 15 март 2012 - 18:58

Здр. колеги! Парво искам да кажа за проблемите на кратко. :)
1. Трудно пали когато задницата е наравно или по ниско от предницата (пали, гасни и вартене докат подкачи)
2. Оборотите при студен старт се джунтуркат в диапазона 0.6 - 0.8 Като за 5 мин се нормализират около 0.7 (доста ниски). Преди го нямаше това.
3. В движение стигна ли до ~3000 об. светка чека и колата няма мощност, отпускам газта лампата изчезва и пак до кам 3000 об. същата работа. Вчера бях на диагностика грешка Р1220!

Днеска изчетох доста за тая грешка и само главата ме заболя. Може да е от поне 5 места и да дава тази грешка, та затова написах точка 1 и точка 2 ако може някои да ме насочи по точно каде да тарся проблема?

п.с. От Гоце Делчев съм, ако се намери някои майстор в района да пиши :) Благодарско!
Отговори

GuF снимка GuF 15 март 2012 - 21:47

Колега, ще ти разкажа моите проблеми свързани с тази грешка а ти дано си извадиш изводи.
Преди горивният филтър не знам по каква причина маркучът ми е срязан и свързан с тръбичка (така купих колата). Аз обаче си купих за 2лв филтър и го сложих на мястото на тръбичката с цел да улавя по-големите боклуци (тубажийска нафта :biggrin: ). Всичко добре но като дойде зимата и като стана -20 и на долу, слизам паля и си карам на обороти да позагрее хубаво и като почна да отлепя стелката за температурата реших да настъпя и се получи това което ти обесняваш че се получава при теб. Газ веднага при моя майстор закача и хоп тази грешка (P1220) и докато се чудим и маем се оправи. Според него авансатора бил замръзнал. Всичко наред на следващата сутрин пак така бе не иска и не иска тая кола да вдигне обороти и аз си мисля ще позагрее и ще се оправи и така няколко сутрини докато спря и обороти да поддържа. Махнах си измисленият филтър преди горивния сложих пак тръбичката (бях си я запазил) влизам въртя пали и резачка, никакъв проблем реже си се мотора и никакви ядове. А тоя филтър като го вкарах на топло цялата мрежичка беше със замръзнала вода по нея кадето я е задържал.
Та мисълта ми е ако близките години не си си сменял горивният филтър вземи го смени. Ако пък не е от него предполагам имаш нещо запушено по трасето до помпата.
Проблемът ти е напълно идентичен с моят когато филтъра ми не пускаше нафта.
Отговори

brankor снимка brankor 16 март 2012 - 10:54

 GuF, на 15 март 2012 - 21:47, каза:

Колега, ще ти разкажа моите проблеми свързани с тази грешка а ти дано си извадиш изводи.
Преди горивният филтър не знам по каква причина маркучът ми е срязан и свързан с тръбичка (така купих колата). Аз обаче си купих за 2лв филтър и го сложих на мястото на тръбичката с цел да улавя по-големите боклуци (тубажийска нафта :biggrin: ). Всичко добре но като дойде зимата и като стана -20 и на долу, слизам паля и си карам на обороти да позагрее хубаво и като почна да отлепя стелката за температурата реших да настъпя и се получи това което ти обесняваш че се получава при теб. Газ веднага при моя майстор закача и хоп тази грешка (P1220) и докато се чудим и маем се оправи. Според него авансатора бил замръзнал. Всичко наред на следващата сутрин пак така бе не иска и не иска тая кола да вдигне обороти и аз си мисля ще позагрее и ще се оправи и така няколко сутрини докато спря и обороти да поддържа. Махнах си измисленият филтър преди горивния сложих пак тръбичката (бях си я запазил) влизам въртя пали и резачка, никакъв проблем реже си се мотора и никакви ядове. А тоя филтър като го вкарах на топло цялата мрежичка беше със замръзнала вода по нея кадето я е задържал.
Та мисълта ми е ако близките години не си си сменял горивният филтър вземи го смени. Ако пък не е от него предполагам имаш нещо запушено по трасето до помпата.
Проблемът ти е напълно идентичен с моят когато филтъра ми не пускаше нафта.



Филтъра съм го сменил! Даже сам сложил капсулован за форд само вход и изход , във форума разбрах че доста колеги са го направили така, ама явно не ми е там проблема. Сменил сам и маркучите за излишната нафта и пак няма ефект.
Отговори

spoxer снимка spoxer 16 март 2012 - 11:17

Според мен 3 неща: Долния клапан на помпата който контролира впръскването, самата помпа и дюзи.
Мнението беше редактирано от spoxer: 17 март 2012 - 17:47
Отговори

kstamenov снимка kstamenov 19 март 2012 - 12:06

Пробвай да си почистиш цедката в резервоара. Тази грешка я дава когато няма достатъчен дебит на нафтата. Аз тази процедура съм я минал 2 пъти. Светва лампата и отчита същата грешка. Следва чистене и смяна на филтъра и минавам около 50000 км без да се появява грешката. Дано и твоя проблем да е същият (да минеш само с чистене).
Отговори

GuF снимка GuF 19 март 2012 - 13:09

 brankor, на 16 март 2012 - 10:54, каза:

Филтъра съм го сменил! Даже сам сложил капсулован за форд само вход и изход , във форума разбрах че доста колеги са го направили така, ама явно не ми е там проблема. Сменил сам и маркучите за излишната нафта и пак няма ефект.

Той проблемът не е след помпата че да има значение смяната на маркучите за излишната нафта. Проблемът е в системата от резервоара до помпата както каза по горе колегата няма достатъчно дебит какъвто беше и моят проблем ама аз си го бях причинил сам.
Отговори

brankor снимка brankor 20 март 2012 - 12:49

 kstamenov, на 19 март 2012 - 12:06, каза:

Пробвай да си почистиш цедката в резервоара. Тази грешка я дава когато няма достатъчен дебит на нафтата. Аз тази процедура съм я минал 2 пъти. Светва лампата и отчита същата грешка. Следва чистене и смяна на филтъра и минавам около 50000 км без да се появява грешката. Дано и твоя проблем да е същият (да минеш само с чистене).



Тази цедка каде се намира? Под задната седалка дето май е сондата ли или на друго място? И каква и процедурата на свляне и чистене. Ще съм благодарен ако споменеш как си го направил!
Отговори

kstamenov снимка kstamenov 20 март 2012 - 13:14

На мойта кола се намира под задните седалки. Махаш мокета и виждаш един пластмасов капак. Под пластмасовият капак ще видиш два маркуча (единя за обратната нафта, а другия е изходящият към горивния филтър). Маркучите са свързани с "бързи" връзки към капака на резервоара - махаш ги (не се притеснявай, няма да потече нафта). Самият капак на резервоара е захванат посредством метален обръч, който се освобождава чрез една отверка и едно чукче, като го почукваш в посока обратна на часовниковата страна. След като освободиш обръча можеш да повдигнеш капака, но внимавай, защото отдолу има жичка, която влиза в една букса. Повдигаш леко капака, освобождаваш буксата и изваждаш цедката. При мен боклуците така бяха се впили в цедката, че като ги махнах те се отлепиха от цетката под формата на гума за хилка за тенис на маса :).
Отговори

brankor снимка brankor 26 март 2012 - 15:24

Проблема си остава! Свалих я сондата, обаче цедката си беше като нова , все пак я продухах за по-сигорно (ефект нулев).
Един майстор ми каза че може да е дебитомер. Може ли да я дава тази грешка(р1220) при развален дебитомер?
Отговори

ivo123 снимка ivo123 26 март 2012 - 16:53

не мисля - за дебитомера си има друга грешка
няма как да не и стига гориво от показания на дебитомер според мене.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 26 март 2012 - 17:41

Понякой път фитър се запушва и за 100 километра, не споменаваш на колко време и километри ти е горивния филтър, дали зареждаш от бензиностанция или си любител на нафта в туби за по евтино. Моята барака е далеч от твоя двигател, но от 14 години я имам и един път не съм сипал не от бензиностанция и горивен филтър сменявам с маслото на 7500км или един път в годината.
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 26 март 2012 - 19:57

 brankor, на 26 март 2012 - 15:24, каза:

Проблема си остава! Свалих я сондата, обаче цедката си беше като нова , все пак я продухах за по-сигорно (ефект нулев).
Един майстор ми каза че може да е дебитомер. Може ли да я дава тази грешка(р1220) при развален дебитомер?

Грешката е за количествата в помпата .Закачете я тая кола и в движение гледаите какви милиграми търси/какви получава и ще ви стане ясно в ГНП ли е проблема или в доставната уредба.Филтри милтри,може да сменяш чарколя до безбожие така.
Грешките не са диагностика :icon_wink2:
Отговори

dimivanew снимка dimivanew 10 януари 2013 - 22:45

 Пресиян Василев, на 26 март 2012 - 19:57, каза:

Грешката е за количествата в помпата .Закачете я тая кола и в движение гледаите какви милиграми търси/какви получава и ще ви стане ясно в ГНП ли е проблема или в доставната уредба.Филтри милтри,може да сменяш чарколя до безбожие така.
Грешките не са диагностика :icon_wink2:
Първо да се извиня, че пиша в темата на колегата при мен се получи също тази грешка. колата иска винаги с около 1.2 млг по малко от полученото гориво. чека светва когато си поиска. гледах я на живи данни пак е така-получава винаги около1,2 повече от желаното. Какво може да е- днес изчистих цедката -имаше мръсотия, но след тази процедура няма промяна. Благодаря предварително!!!
Мнението беше редактирано от dimivanew: 10 януари 2013 - 22:52
Отговори

valio_1 снимка valio_1 11 януари 2013 - 19:19

Здравейте, и аз се борих с тези проблеми 2 години и стигнах до следния емпиричен извод:
1. Зареждам само от Ромпетрол
2. Слагам присадка GTA
И така близо 2 години вече нямам проблем с задържащ авансатор. Проблем се появява при ниски температури за около 5s.
Отговори

dimivanew снимка dimivanew 18 януари 2013 - 10:16

 dimivanew, на 10 януари 2013 - 22:45, каза:

Първо да се извиня, че пиша в темата на колегата при мен се получи също тази грешка. колата иска винаги с около 1.2 млг по малко от полученото гориво. чека светва когато си поиска. гледах я на живи данни пак е така-получава винаги около1,2 повече от желаното. Какво може да е- днес изчистих цедката -имаше мръсотия, но след тази процедура няма промяна. Благодаря предварително!!!


Да споделя малко продължение - Значи светна ми и Р0400 грашка заедно с 1220 и реших да сменя двата соленоида -за турбото и егр. Смених горивния филтър и ултразвукова вана на ЕГР. От тогава чека не е светвал ;).

Тук искам да попитам може ли сам да си сваля авансатора и да погледна в какво състояние е?
Мнението беше редактирано от dimivanew: 18 януари 2013 - 10:17
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 18 януари 2013 - 11:24

 dimivanew, на 18 януари 2013 - 10:16, каза:

Да споделя малко продължение - Значи светна ми и Р0400 грашка заедно с 1220 и реших да сменя двата соленоида -за турбото и егр. Смених горивния филтър и ултразвукова вана на ЕГР. От тогава чека не е светвал ;).

Тук искам да попитам може ли сам да си сваля авансатора и да погледна в какво състояние е?

Не бих те съветвал.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg