Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Дупки!

hatchetman снимка hatchetman 13 юли 2007 - 19:08

Здравейте, колеги, интересувам се има ли юристи измежду вас и знаете ли можем ли да осъдим кмета на общината, където сме си строшили колата? Днес така тропнах в една дупка (пътя към село Пудрия), че таза ми изхвръкна на 10 метра височина и половин час търсих металния обръч! Бях на 3-та с 50 км/ч! Таза се спука, а днес ги пръснах и четирите със сребърен спрей!!! Ами има биалетки, шарнири, тампони, втулки, пружини, амортисьори...
Питам тези от вас, които са вещи, мога ли да отида в съда с фактурата от ремонт на ходова част и да заведа дело срещу кмета?
Отговори

mandata снимка mandata 13 юли 2007 - 19:39

аз минах през необезопасено островче - на неосветен участък от пътя и без знак за заобикаляне на препядствие.
Щетите бяха много по-големи, ама много по-големи. ще се присъединя към дело за възтановяване на щетите по вина на общината или там агенцията по пътища
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 13 юли 2007 - 19:43

 hatchetman, на Jul 13 2007, 07:08 PM, каза:

Здравейте, колеги, интересувам се има ли юристи измежду вас и знаете ли можем ли да осъдим кмета на общината, където сме си строшили колата? Днес така тропнах в една дупка (пътя към село Пудрия), че таза ми изхвръкна на 10 метра височина и половин час търсих металния обръч! Бях на 3-та с 50 км/ч! Таза се спука, а днес ги пръснах и четирите със сребърен спрей!!! Ами има биалетки, шарнири, тампони, втулки, пружини, амортисьори...
Питам тези от вас, които са вещи, мога ли да отида в съда с фактурата от ремонт на ходова част и да заведа дело срещу кмета?

Да ,категорично можеш да осъдиш кмета на общината! НО! Ако пътят не е общински, а е от националната пътна мрежа, ще трябва да съдиш шефа на дирекция "Пътна инфраструктура" към м- вото на икономиката, предполагам. И още нещо важно- непременно със свидетели! Колкото повече, толкова по- добре. И с всички фактури, документи, не е било лошо да викате и кат, да имате протокол и от тях, стига да не те изкарат, че си карал с "несъобразена с пътните условия скорост."
Не съм юрист, но съм съдебен заседател вече осма година и с много неща съм наясно повече и от някои адвокати. Успех в битката с чиновниците! И си приготви здрави нерви и търпение. :mhihi: Само още едно пояснение- делото се води там, където е станало събитието- зависи в коя област е и има ли районен съд.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 13 юли 2007 - 21:21

най-добре е да си имал каско и да не се занимаваш щото мисля че да осъдищ община или министерство е като да бръснеш костенурка.
Отговори

karlosjakal снимка karlosjakal 14 юли 2007 - 00:21

 simbon4o, на Jul 13 2007, 10:21 PM, каза:

най-добре е да си имал каско и да не се занимаваш щото мисля че да осъдищ община или министерство е като да бръснеш костенурка.

Така е мамка му, ама защо трябва да е така? :mhihi:
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 14 юли 2007 - 11:03

При такива ситуации като викнеш КАТ, ти пишат "Несъобразена скорост", нищо, че си карал с 20 км/ч (примерно).Така че се присъединявам към горното мнение, че да осъдиш община е все едно да бръснеш костенурка...опекли са си работата да не ги занимават с потрошени коли от дупки!
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 14 юли 2007 - 11:14

 SkiGeorgi, на Jul 14 2007, 12:03 PM, каза:

При такива ситуации като викнеш КАТ, ти пишат "Несъобразена скорост", нищо, че си карал с 20 км/ч (примерно).Така че се присъединявам към горното мнение, че да осъдиш община е все едно да бръснеш костенурка...опекли са си работата да не ги занимават с потрошени коли от дупки!


Ти си карал с превишена скорост, а дупката е позиционирана, стационирана и утвърдена със член от Конституцията?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Аз имам каско, ама нема да се разправам за един спукан таз, но ако бех счупил биалетка, ако бех откъснал тамнон, ако бех счупил пружина???
Отговори

rusnache снимка rusnache 14 юли 2007 - 11:38

Човек, адски сложно е да се занимаваш с бюрократция. Първо наистина нямаш протокол от КАТ, така, че по4ти е невъзможно да докажеш, че точно там и заради тази дупка си си праснал таза, носача, тампона, целата предница и тн и тн. Ако имаш GPS нещата стоят различно, просто свалят скороста от GPS и виждат с колко си карал, ако си бил в ограничение, немат много какво да кажат, но пак ще се мотат 100 години, че сменат длъжностните лица и тн и тн. Аз някога исках да направя док. филм "Дупки". Не е сложно, фащаш камерата и колата и айде върти из улиците на София и пътищата на страната. Пукали сме гуми, кривили сме джанти, нанесени са материални и морални щети, но сме в България, ако бехме в САЩ след тоя твой пост, да са ти се обадили от 300 неправителствени организации, готови да ти помогнат да съдиш държавата, и които ще я осъдят, за да искарат некви кинти, не че им пука за тебе.
Просто живееме в неподходящо време на неподходящо място.
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 14 юли 2007 - 11:53

 rusnache, на Jul 14 2007, 12:38 PM, каза:

Човек, адски сложно е да се занимаваш с бюрократция. Първо наистина нямаш протокол от КАТ, така, че по4ти е невъзможно да докажеш, че точно там и заради тази дупка си си праснал таза, носача, тампона, целата предница и тн и тн. Ако имаш GPS нещата стоят различно, просто свалят скороста от GPS и виждат с колко си карал, ако си бил в ограничение, немат много какво да кажат, но пак ще се мотат 100 години, че сменат длъжностните лица и тн и тн. Аз някога исках да направя док. филм "Дупки". Не е сложно, фащаш камерата и колата и айде върти из улиците на София и пътищата на страната. Пукали сме гуми, кривили сме джанти, нанесени са материални и морални щети, но сме в България, ако бехме в САЩ след тоя твой пост, да са ти се обадили от 300 неправителствени организации, готови да ти помогнат да съдиш държавата, и които ще я осъдят, за да искарат некви кинти, не че им пука за тебе.
Просто живееме в неподходящо време на неподходящо място.


Добре де, ами дайте да организираме една такава неправителствена организация и да съдим държавата, как става това? Нещо като синдикат за защита на собствениците на автомобили от некоректността на държавата и задълженията й към тях. Глоби плащаме, данъци плащаме, застраховки плащаме! Абе, ние сме големи балъци!
Нашия кмет е комуниС, и държи асфалтовия възел чрез подставени лица, я улиците са като след земетресение! Една единствена улица асфалтираха преди една година, че по нея мина кортежа на президента. Даже беха раздали на хората безплатно боя, за да си боядисат оградите.
Как се учредява такава организация? Тая държава трябва да бъде драна!
Отговори

mmanchev снимка mmanchev 14 юли 2007 - 12:08

Колеги ето ви малко инфо за човек, който успешно осъди общината.

Мой близък приятел на излизане от Варна така хубаво се натриса в дупка (която е свързана с ремонт на пътя), че двигателя му блокира (не знам какво е ударил отдолу, но смятайте за каква яма говорим). Имаше Рено Еспас 2.0 дизелче. Двигателя беше на салата...както и да е, той прави следното:

1. Веднага се оглежда за знаци, които показват ремонт на пътя...такива нема.
2. Вика КАТ (това са му свидетелите), констатация: колата счупена, дупката на лице, знаците липсват.
3. Създават протокол и айде в съда да се съдят с община Варна.

Резултат: 1 година дело, постоянни обжалвания от общината, спечелване на делото, взимане на повече пари от колкото е предявил, защото общината плаща лихви за всяко обжалване и забавяне.

Факта е, че след този случай той вече има две коли на мястото на Еспаса - един друг еспас този път на 6 години и опел вектра.На печелившите честито.

Това е съвсем истински случай, на съвсем истински път и то в България, така, че съдете! Не знам дали има друг начин да им влезе в тъпите тикви, че ако има ремонт се слагат знаци и дупките трябва да се оправят на време.

Аз преди два месеца като се прибирах в БГ, на влизане в Русе така хубаво се натресох на някакъв ремонт, за който нямаше и един знак, че съжалих, че съм се прибрал.
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 14 юли 2007 - 12:15

 mmanchev, на Jul 14 2007, 01:08 PM, каза:

Колеги ето ви малко инфо за човек, който успешно осъди общината.

Мой близък приятел на излизане от Варна така хубаво се натриса в дупка (която е свързана с ремонт на пътя), че двигателя му блокира (не знам какво е ударил отдолу, но смятайте за каква яма говорим). Имаше Рено Еспас 2.0 дизелче. Двигателя беше на салата...както и да е, той прави следното:

1. Веднага се оглежда за знаци, които показват ремонт на пътя...такива нема.
2. Вика КАТ (това са му свидетелите), констатация: колата счупена, дупката на лице, знаците липсват.
3. Създават протокол и айде в съда да се съдят с община Варна.

Резултат: 1 година дело, постоянни обжалвания от общината, спечелване на делото, взимане на повече пари от колкото е предявил, защото общината плаща лихви за всяко обжалване и забавяне.

Факта е, че след този случай той вече има две коли на мястото на Еспаса - един друг еспас този път на 6 години и опел вектра.На печелившите честито.

Това е съвсем истински случай, на съвсем истински път и то в България, така, че съдете! Не знам дали има друг начин да им влезе в тъпите тикви, че ако има ремонт се слагат знаци и дупките трябва да се оправят на време.

Аз преди два месеца като се прибирах в БГ, на влизане в Русе така хубаво се натресох на някакъв ремонт, за който нямаше и един знак, че съжалих, че съм се прибрал.


Е требе ли да ми стане колата на попара, за да осъдя общината? Трябва да се въведе закон, според който ако има дупка, дълбока повече от 2 см, общината да плаща глоби!!!
Отговори

rusnache снимка rusnache 14 юли 2007 - 12:28

Човек, такава неправителственна организация няма да има по4ти никакъв успех в БГ, гледай, назапад държавата е свикнала да си плаща, за да са доволни гражданите, тук ги боли гъза колко си/съм доволен/недеволен. Тук хората нямат навика да се разправят с държавата, нямат и смелоста. Глей човек, ние протест като хората неможеме да направиме, камо ли да се занимаваме. От едно такова дело, един адвокат може да изкара 1000лв. примерно, обаче ако той се занимава с други по-крупни дела през този период на твойто дело, той ще вземе 4000лв, е кажи ми дали в тая материална държава и свят некой ще седне да се занимава с теб, ако тука на пи4а са му дали 8000лв за Реното, то в САЩ щеха да му дадат 30 000$, щото щеха да пледират за морални щети нанесени на човека, докато чакал, унижавал се пред полицаите, довеждане до стресово състояние и куп неща, и там адвоката ще си вземе неква комисионна от типа на 5000$ и е окз. Вобще криво структорирана държава сме, целия бизнес по-крупен извън столицата а и в нея е пряко вързан с управлението, по селата кметовете имат фирми, предприятия, нерегистрирани цехове и тн и тн. А в закона ясно е указано, "Държавен служител няма право да има частен бизне", е какво правиме? Виж човек за да се правят такива неща в БГ, първо трябва хората да се единни, а ти много добре знаеш, че българина не е такъв човек, ние неможеме да се разбереме каде да е националната среща на клуба, дето сме 300++ човека, камо ли да организираме нещо по-големо, да ходиме да спориме, да преминеме през целия бюрократичен ред и тн и тн. Секи гледа него си, и гледа да нескача много, да не му земат и малкото дето има.
Просто първо трябва да сме единни, тогава вече, ние можеме да контролираме избранниците си, да контролираме положението в страната, развитието й и всичко останало, което сега го правят шепа хора, пропити от корупция, незаинтересованост, безотговорност и тн.
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 14 юли 2007 - 17:17

За случая по-горе-чист късмет, че полицаите не са му писали в протокола несъобразена скорост.С един приятел вървим по пловдивски булевард "Васил Априлов" кара с 40-50 и по едно време набива спирачки при което се натрисаме в огромна яма.Резултат скъсана гума и изкривена джанта (ако сте виждали геоидален кардиоид-на токава приличаше).Викаме КАТ, ония идват пишат несъобразена с пътните условия скорост и си заминават.Щетите си останаха за него.Разправяте тука за разни организации и т.н....Нещата са нагласени законово, така че да не ги занимаваме с коли, потрошени в някоя дупка-пропаст.Нещо като парното-не ползваш, ама плащаш, псуваш, защото депутатати така са те наредили и са си опекли работата да те обират законно.В БГ напълно е в сила оная приказка...битият бит, е....., е...!
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 15 юли 2007 - 10:03

Е то е хубаво вместо да се обвиняваме едни други какви овце сме, да земеме да направиме нещо - 2000 автомобила около народното събрание и всеки да носи фактура за поправяна ходова част, всеки да си воси и по една тръба - 1 метър на един цол за схватка с полицията и да направим една смрад там....и ше предявиме искания за безплатен ремонт на ходова част (част щетите да се поемат от държавата, напр. 70 процента)...
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 15 юли 2007 - 10:28

Добро предложение, но погледни темата за протеста за цените на бензина.Колко време се мъчехме да организираме нещо...така и нищо не се получи.На тази тема мисля, че ще сме още по-неорганизирани!
Отговори

BladeMan снимка BladeMan 15 юли 2007 - 10:31

абе пичове , до като не почнеме сериозно да съдиме да правиме стачки и т.н. нема да се опраи нищо , шот са сички са кат костенурки , вкарали се в черупките и тва е , е има една две на 1000 които излизат и бързо биват смазани щот са сами, ама неможе така , аз съм моторист и си представете за мен (и за всички останали мотористи) какво значи една 5- 10 сантиметрова дупка на пътя , най - малкото спешното в некоя болница , таа според мен един по-мащабен протест няма да навреди :mhihi:
Отговори

hristobote снимка hristobote 18 юли 2007 - 12:09

Губи време е това .....
Аз на връщани от Несебър преди 10 дни скочих в една яма на "Околовръсното" на Стара Загора едвам се прибрах до София после. Равносметката .... 210 лева части, 50 лева труд, 20 лева реглаж и ..... нова гума Гиславед за 125 лева ...
Така , че колегата с примера за костенурката и прав :icon_redface:
Отговори

Иво снимка Иво 18 юли 2007 - 12:13

 SkiGeorgi, на Jul 14 2007, 12:03 PM, каза:

При такива ситуации като викнеш КАТ, ти пишат "Несъобразена скорост", нищо, че си карал с 20 км/ч (примерно).Така че се присъединявам към горното мнение, че да осъдиш община е все едно да бръснеш костенурка...опекли са си работата да не ги занимават с потрошени коли от дупки!


С последните промени в ЗДП вече при НЕПРЕДВИДЕНИ ситуации шофьорът не е виновен и не му се пише акт за несъобразена скорост, а само протокол, с който застрахователната ти компания (ако имаш каско) съди отговорните за тая дупка
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 25 юли 2007 - 11:40

 hristobote, на Jul 18 2007, 01:09 PM, каза:

Губи време е това .....
Аз на връщани от Несебър преди 10 дни скочих в една яма на "Околовръсното" на Стара Загора едвам се прибрах до София после. Равносметката .... 210 лева части, 50 лева труд, 20 лева реглаж и ..... нова гума Гиславед за 125 лева ...
Така , че колегата с примера за костенурката и прав :icon_redface:

Ами затова на никой няма да му пука има ли ями на пътя, за който отговаря, защото всеки прави като теб, а не както аз посъветвах колегата! Съд до дупка и това е! Ама било губене на време и нерви. Вие как искате- да стане наготово? Трябва си тичане, но когато започнем да ги съдим поголовно, тогава ще започнат да пълнят дупките!
Отговори

hristobote снимка hristobote 25 юли 2007 - 14:08

 zdravkop, на Jul 25 2007, 12:40 PM, каза:

Трябва си тичане, но когато започнем да ги съдим поголовно, тогава ще започнат да пълнят дупките!

Колега слушам те и си мисля , ..... че живееш в друга държава ....
Кога си осъдил общината или Агенция пътища за някоя дупка ?

Какво ми предлагаш, да спра до дупката при 38 С жега и да ми изпукат дечицата докато чакам КАТ от Стара Загора да дойде ли ? После да се пазариме дали да ги почерпя 20 лева, защото можело да съм бил не с 50 км, а ми с 65 км/ч.
След 3 часа мъка, да карам към къщи и да псувам през целия път ?
Накрая да се бръкна за адвокат 100 лева и да си държа колата в двора 3 месеца докато съда ми назначи "Вещо лице" за оценка на щетите ? След 6 месеца губи време в Районен съд Ст. Загора (а до там трябва да ходя , ако не знаеш за всяко заседание !!!!?!! ), да спечеля делото за 220 лева и те да обжалват пред Окръжен съд Ст. Загора :icon_redface:

Нема нужда, нека аз да съм ония балък дето си е платил и забравил !!!!
А тия тарикатите дето имате време обикаляйте като прани каскети и се съдете......
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg