Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

проблем с абс

Тази тема е заключена

иван211 снимка иван211 01 юни 2010 - 18:41

:mhihi: Здравеите колеги.От известно време ми светва лампата на абс и спира да работи.Ако спра по рязко и след това огася колата понякога изгасва и си работи.Не го прави постоянно, но все по често.Май се появи след смяната на предните накладки. Колата е вектра А с18NZ.Предвапително благодаря ако някой може да помогне.
Отговори

A.A. снимка A.A. 01 юни 2010 - 18:51

Колега и аз го имам този проблем от известно време,имам вектра Б - X20DTH.
поразпитах на лични доста хора, но решение нямам:(:( един местен специалист:) ми каза че трябва да сменям модул!
Някой може ли да ми предложи втора употреба, мога на лично да дам подробности и модул от безинов опел става ли?
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 01 юни 2010 - 19:03

Колега, прегледай предните датчици, може да са разместени при смяната на накладките.
Отговори

A.A. снимка A.A. 01 юни 2010 - 20:21

ако е от датчиците, при диагностика показва ли някаква грешка?
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 01 юни 2010 - 20:52

Евентуално прекъсване на кабела на някой от предните датчици доста срещан пробрем.
Отговори

sharpshooter_ снимка sharpshooter_ 01 юни 2010 - 21:13

Колеги на мен проблема ми е обратния, преди няколко дни започна да се включва абс-а на всяко спиране и по-точно в момента преди колата съвсем да спре. Съответно махнах бушона, понеже така не може да се кара, което е временно и неприемливо решение, така че ако някой има идея какъв е проблема ще съм му изключително благодарен :mhihi: Благодаря ви предварително.

Поздрави!
Отговори

tremalnike снимка tremalnike 01 юни 2010 - 21:15

И при мен е така. До скоро си мислех че е проблем с конектора на датчика, пръсках с WD - не се оправи.Скоро взе да дава грешка по-често, докато преди време остана да свети и не изчезваше при изгасване на колата. Продължих да карам така и при натискане на спирачка задно дясно колело блокира на няколко пъти. Аз съм с дискове отзад и се оказа че буталцето на спирачния апарат не се връща до край при пускане на спирачката и понякога дори при пусната спирачка челюстите леко стискат диска. Сега се чудя какво да го правя :)  Предполагам че нов се продава целия апарат и вероятно е доста скъп. 

Не мога да се сетя за номера на грешката но по нея може да се ориентирате за кое колело става на въпрос. Вдигате на крик и проверявате дали се върти свободно - при мен се въртеше трудно. 




Дано при вас се окаже клеясал или откачен конектор и се разминете само с 5 лв за WD40 :) 




Поздрави ! 
Отговори

иван211 снимка иван211 10 юни 2010 - 16:36

 иван211, на 01 Jun 2010, 19:41, каза:

:helpsmilie: Здравеите колеги.От известно време ми светва лампата на абс и спира да работи.Ако спра по рязко и след това огася колата понякога изгасва и си работи.Не го прави постоянно, но все по често.Май се появи след смяната на предните накладки. Колата е вектра А с18NZ.Предвапително благодаря ако някой може да помогне.


Реших проблема,беше излязал куплунга на задно ляво колело.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 10 юни 2010 - 16:54

 sharpshooter_, на 01 Jun 2010, 22:13, каза:

Колеги на мен проблема ми е обратния, преди няколко дни започна да се включва абс-а на всяко спиране и по-точно в момента преди колата съвсем да спре. Съответно махнах бушона.

Колега, провери си първо датчиците на АБС-а, също и спирачните апарати, дали функционират коректно.
Ако след това остане проблемът, пиши ЛС да отворя темата.
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg