Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Забили данни за температура на 70 градуса

maxuel82 снимка maxuel82 16 февруари 2020 - 07:23

Ами това е проблема ,когато чета с диагностиката данните за температурата на охлаждащата течност стоят забили на 70 градуса . Но това само в cooling module ,когато влизам в Engine там си показва коректна стойност на температурата на охлаждащата течност . Когато мотора загрее над 70 градуса чак тогава започва да се променят стойностите в cooling module ? Дали това е нормално тйк като все пак това е модул за охлаждане и "не го интересува" температурата на студени мотор или има проблем с някой датчик, или може би проблем с модула? Ако някой може да види при него как е ще съм благодарен .Астра Г 2.0 ДТИ (Y20DTH) .
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 16 февруари 2020 - 07:35

А има ли проблем с колата и с охлаждането изобщо? Според мен е напълно нормално!
Мнението беше редактирано от IvailoM: 16 февруари 2020 - 07:36
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 16 февруари 2020 - 09:15

Не няма проблем ,не записва и грешки . Перката си включва ако вдигне над 90 градуса ,което рядко се случва . Странно ми е защо така стои на 70 градуса ? Може и да си е нормално ? :confused:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 16 февруари 2020 - 09:21

Стрелката на таблото също започва да отчита след определена стойност. Все пак това е кулинг модул, неговата работа започва далеч от 30 градуса.
Отговори

ZIGI снимка ZIGI 16 февруари 2020 - 09:41

При мен стрелката почва да отчита от 60 градуса затова се бях филмирал че термостата е отворен после открих как се отваря скритото меню и видях че на извънградско си държи ….
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 16 февруари 2020 - 22:45

Стрелката започва да очита след 70 градуса ,поне на моята е така . Когато гледам с оп кома температурата на антифриза и достигне 70 градуса стрелката почва да мърда .Може и затова да седи забило на 70 градуса :confused:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg