Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Cd от компютър

Juvigy снимка Juvigy 20 март 2006 - 12:06

Еми с какво точно искаш да ти помогнем?
Модела на стабилизатора го имаш - купуваш и свързваш - не е много сложно.
Отговори

HegeJl4o снимка HegeJl4o 22 март 2006 - 00:07

само да ви попитам значи на сд-то ми пише следното
Rating:5v-0.9A, 12v-1.5A
Кой модел токоизправител ще ми сварши работа :newsm69:
Отговори

_-^Pampi^-_ снимка _-^Pampi^-_ 08 юни 2006 - 21:46

Ето ако някой реши да си слага cd-rom в колата.
Публикувано изображение
Отговори

Оги снимка Оги 09 юни 2006 - 08:58

Едно питане ... с какъв волтаж излиза сигнала от CD-то ... ако не е поне 1 волт няма нищо да се получи. На мойто CD е 4v !
Отговори

Astr@ снимка Astr@ 25 юли 2006 - 14:06

хора това супер много ме заинтересува почти всичко ми е ясно освен че касетофончето ми е оригинално на астра blaupunkt car300 и незнам от къде да му вкарам сигнала дето идва от cd-то?
Отговори

Astr@ снимка Astr@ 25 юли 2006 - 15:18

и да допълня мисля че има начин за play на cd-rom-и който нямат такова копче чрез свързване на някой pin-ове ако някои е запознат повечко с тия работи да казва
Отговори

batko32 снимка batko32 27 юли 2006 - 19:05

Astr@, на Jul 25 2006, 03:18 PM, каза:

и да допълня мисля че има начин за play на cd-rom-и който нямат такова копче чрез свързване на някой pin-ове ако някои е запознат повечко с тия работи да казва
 

:beer: Чак толкова лесно НЕ Е. Има доста да се потрудиш докато му изведеш плей бутон. Прави се платка допълнително + още 2- 3 интегралки и някой и друг пасивен елемент още. Ако много държиш да си направиш сам.....моля..... заповядай на ПМ ще ти драсна подробно как става+пълно описание на Руски :a049: .По- евтиния и по-верен начин е да си вземеш старо СД със плей бутон :)
Отговори

Оги снимка Оги 27 юли 2006 - 19:16

На моя въпрос никой ли не може да отговори :a049:
Отговори

batko32 снимка batko32 28 юли 2006 - 20:58

Myyy, на Jul 27 2006, 09:52 PM, каза:

Би трябвало да е 0 db или 0,775 волта. Ако искаш повече, ползваш изкода за слушалки отпред. Успех!
 

...........А може и 550мв "миливолта" :)
Ще премеря колега сега гадая :)
Отговори

Оги снимка Оги 28 юли 2006 - 23:42

batko32, на Jul 28 2006, 08:58 PM, каза:

Myyy, на Jul 27 2006, 09:52 PM, каза:

Би трябвало да е 0 db или 0,775 волта. Ако искаш повече, ползваш изкода за слушалки отпред. Успех!
 

...........А може и 550мв "миливолта" :)
Ще премеря колега сега гадая :)
 


Няма нужда ... при условие, че е под 1 волт (да не кажа 2) моето лично мнение е, че сигнала е прекалено слаб и няма да се получи нищо ... ама аз вече казах :a049:
Отговори

batko32 снимка batko32 30 юли 2006 - 21:27

Loz, на Jul 28 2006, 11:42 PM, каза:

....................................
Няма нужда ... при условие, че е под 1 волт (да не кажа 2) моето лично мнение е, че сигнала е прекалено слаб и няма да се получи нищо ... ама аз вече казах  :a049:
 
.
.....................освен ако сигнала не се подаде на входа на предусилвателя от главата на касетофончето :beer:
П.П.
Става. Вече пробвах. Е.....със доста трудности относно шумове и кривене :thu:
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 31 юли 2006 - 02:31

batko32, на Jul 30 2006, 10:27 PM, каза:

Loz, на Jul 28 2006, 11:42 PM, каза:

....................................
Няма нужда ... при условие, че е под 1 волт (да не кажа 2) моето лично мнение е, че сигнала е прекалено слаб и няма да се получи нищо ... ама аз вече казах  :a049:
 
.
.....................освен ако сигнала не се подаде на входа на предусилвателя от главата на касетофончето :beer:
П.П.
Става. Вече пробвах. Е.....със доста трудности относно шумове и кривене :thu:
 

Значи той предусилвателя от касетофон има корекция - и не е много добре точно него да го ползваш!

А като цяло сигнала от cd-то е достатъчен за захравнане на усивател!

Не би трябвало да има грижа след като усилвателите се правят за да усилват такъв сигнал - 0dB дето казва Myyy - и имат врътка която да намалява сигнала ако е по-голям! =)
Отговори

Astr@ снимка Astr@ 01 август 2006 - 21:14

та значи аз съм готов намерих си цд-ром с плей бутон направих си изправител бачка идеално и с слушалки го пробвах :) обаче съм с оригиналния blaupunkt car 300 и незнам има ли някакъв вход за сигнал отзад и ако няма как да му вкарам??? ще стане ли да го вържа към касетофона вътре за главата някъде където сигнала от касетата се предава...
Отговори

batko32 снимка batko32 01 август 2006 - 22:16

kravarka, на Jul 31 2006, 02:31 AM, каза:

........................................................................................................................................................
Значи той предусилвателя от касетофон има корекция - и не е много добре точно него да го ползваш!

А като цяло сигнала от cd-то е достатъчен за захравнане на усивател!

Не би трябвало да има грижа след като усилвателите се правят за да усилват такъв сигнал - 0dB дето казва Myyy - и имат врътка която да намалява сигнала ако е по-голям! =)
 

Прав си :beer: . Забих го директно на входа на усилвателя на касетофончето и работата заспа :a049: :thu:
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 01 август 2006 - 22:34

Astr@, на Aug 1 2006, 10:14 PM, каза:

...ще стане ли да го вържа към касетофона вътре за главата някъде където сигнала от касетата се предава...
 

Трябва да го вържеш след предусилвателя на главата! - някъде по платката =) - и да изключиш главата или по-скоро на усилвателя да го вържеш и да излючваш радиото - с едно допълнително ключенце =) - не знам каква е схемата на CAR300 - който е отварял да каже!
Отговори

batko32 снимка batko32 02 август 2006 - 19:56

kravarka, на Aug 1 2006, 10:34 PM, каза:

Astr@, на Aug 1 2006, 10:14 PM, каза:

...ще стане ли да го вържа към касетофона вътре за главата някъде където сигнала от касетата се предава...
 

Трябва да го вържеш след предусилвателя на главата! - някъде по платката =) - и да изключиш главата или по-скоро на усилвателя да го вържеш и да излючваш радиото - с едно допълнително ключенце =) - не знам каква е схемата на CAR300 - който е отварял да каже!
 

..........................или взимаш една касетка на която лентата е изкарана :a049: :beer: . Така касетофона си мисли , че касетката бачка :) :) :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg