Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Calibra

Проблем с шибедах

хибридния снимка хибридния 07 октомври 2007 - 12:28

Малко помощ от колегите които вече са се сблъскали с тоя проблем. Та въпросът ми е къде се намират тея дупки за оттичане на водата на шибедах-а. Колата е калибра. Търсих ги и нищо не видех, да го ... Мола някой колега минал по тези мъки да ми помогне. Благодаря на всички предварително.
Отговори

chino E18 NVR снимка chino E18 NVR 07 октомври 2007 - 15:18

 хибридния, на Oct 7 2007, 01:28 PM, каза:

Малко помощ от колегите които вече са се сблъскали с тоя проблем. Та въпросът ми е къде се намират тея дупки за оттичане на водата на шибедах-а. Колата е калибра. Търсих ги и нищо не видех, да го ... Мола някой колега минал по тези мъки да ми помогне. Благодаря на всички предварително.


Дренажните отвори се намират в четерите ъгъла на шибедаха. За да ги видиш трябва да го отвориш напълно (да се скрие в тавана). Тези отвори са свързани с маркучи, които отвеждат водата някаде около подкалниците. Обикновенно отворите се запушват с кал, листа и всякакви други работи. Ако са много запушени, може да не се виждат за това разрови с една отверка по ъглите.
Другия вариант е колата да е удряна и при ремонт на подкалници и прагове изхода на маркучите да е намазан с кит по невнимание!

ТОВА ВАЖИ САМО ЗА ОРИГИНАЛЕН ЗАВОДСКИ МОНТИРАН ШИБЕДАХ !!!
Отговори

хибридния снимка хибридния 07 октомври 2007 - 16:14

оригинален заводски си е, но на калебрата не влиза назад шибедаха ами се вдига само нагоре и назат, демек целия отива извън колата. и в края на четирите ъгъла не видях никакви отвори. Заоблено е има някакни водачи или незнам си кво.
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 07 октомври 2007 - 20:52

Твоя модел шибедах нямя такива отвори. Мисля че не е оригинален а е монтиран допълнително. Един приятел имаше същият на Астрата.
Отговори

хибридния снимка хибридния 07 октомври 2007 - 22:09

оригинален си е - електрически. копчето вътре е на тавана. Видях същия на колегата Killer и неговия няма проблем с оттичането. дори при него има нарушаване на гуменото уплътнение на шибидаха. и го няма този проблем. Та 100% съм сигурен че си е фабричен, а не правен после. Пък и назат се оттича водата нанякъде, като я оставя под наклон, докато напред не иска и се събира. Утре ще направя снимки и ще кача
Отговори

yasmania снимка yasmania 07 октомври 2007 - 22:25

Аве излудяхте ли ве...

На колегата шибедаха си е от най- оригиналните, то на колибра други не съм виждал засега, а и страшно много калибри имат тази екстра. Друг е въпросът на колко от тях вече работят напълно /като моят например- НЕ/ и на колко им пуска вода /като на колегата/

Та по темата- имаш отвори отгоре, за отзад не съм сигурен не се сещам, но отпред към стъклото още са ми останали пред погледа даже, като бърках с едни дебели кабели там. Виж ги по обстойно.
Отговори

хибридния снимка хибридния 07 октомври 2007 - 22:50

люка е като на тази

http://www.amotors.n...arac.php?id=108 тук

 хибридния, на Oct 7 2007, 10:37 PM, каза:

люка е като на тази

http://www.amotors.n...arac.php?id=108 тук

а ето и директно как е на колата
Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

dzazo снимка dzazo 08 октомври 2007 - 09:36

 хибридния, на Oct 7 2007, 01:28 PM, каза:

Малко помощ от колегите които вече са се сблъскали с тоя проблем. Та въпросът ми е къде се намират тея дупки за оттичане на водата на шибедах-а. Колата е калибра. Търсих ги и нищо не видех, да го ... Мола някой колега минал по тези мъки да ми помогне. Благодаря на всички предварително.

Колега, провери в предния десен ъгъл - на моята Вектра е там, но отворът е много малък, така че ползвай фенерче за първо виждане. За почистване аз лично използвах жило от ръчна спирачка на велосипед и имах успех-желая а и на теб!
Отговори

хибридния снимка хибридния 09 октомври 2007 - 19:32

Еврика, имало дупки и от двете страни. Ще ги отпушвам :mhihi:
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 15 октомври 2007 - 20:14

 хибридния, на Oct 9 2007, 08:32 PM, каза:

Еврика, имало дупки и от двете страни. Ще ги отпушвам :mhihi:

Колега, имах същия проблем и оправията е няколко теми до твоята...ако вече не си го решил де.
С уважение,
Русин Атанасов
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 18 април 2010 - 13:40

Темичката е малко стара но ще попитам, на моята калибра предните два отвора на шибедаха са запушени, вкарвам тел около метър и стига до някъде и повече не може да се навре,впросът ми е как става отичането? с маркучи или по канал в колонката? до къде стигат тея маркучи какъв диаметър са?
и къде излизат?
Отговори

Nedqlkov снимка Nedqlkov 18 април 2010 - 13:54

Отгоре на самия шибидах има 4 маркуча диаметър около 10мм. Във всеки край има маркуч.Задните излизат отзад в дясно като погледнеш зад дясната гума на самото дюшеме. Предните нямам и идея, но мисля че ако погледнеш по обстойно под колата ще ги видиш.

Поздрави.
Мнението беше редактирано от Nedqlkov: 18 април 2010 - 13:55
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 18 април 2010 - 15:55

Маркучите вървят в двете предни колони,ако махнеш пластмасата се виждат и слизат надолу.На моя кадет махнах пластмасите отстрани в краката(ръчката за отваряне на предния капак,от и мястото на еку-то)там има фабрични отвори където минава маркуча и спокойно може да се издърпа в купето.
Отдолу под колата не можеш да го видиш.
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 18 април 2010 - 16:44

Благодаря за отзивите колеги, но как да ги почистя явно са запушени с тел не успях а мястото е такова че няма как да вкарам въздух...сега ще свалям предните кори да видя маркуча а от доло няма ли начин да се види от към дъното ли незнам...
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 18 април 2010 - 21:04

Мисля,че ако махнеш под-калника също можеш да видиш маркуча,но не съм сигурен!Местонахождението му е до болта който държи калника за прага.
Отговори

хибридния снимка хибридния 27 април 2010 - 20:30

Колега, тази тема е от 2007 година. Одавна не съм собственик на въпросната кола
Отговори

Genata снимка Genata 07 май 2010 - 08:16

Колеги и аз имам проблем с Шибедаха,за това пиша тук да не пускам 2-ра тема пак за същото нещо. Моя шибедах е леко издигнат на горе,в предния край когато е напулно затворен,и като карам се чува как свири въздуха,да въпроса ми е,как може да го сваля малко предния край :)
Благодаря предварително !
Отговори

Emanoil_Trushanov снимка Emanoil_Trushanov 07 май 2010 - 15:53

Колега отвори го до краи и погледни да нямаш несхто под предната час , пробваи на рака дали ламаринката в предната час слиза до най-долно положение.
Отговори

didko_just снимка didko_just 07 май 2010 - 21:15

 Genata, на 07 May 2010, 8:16, каза:

Колеги и аз имам проблем с Шибедаха,за това пиша тук да не пускам 2-ра тема пак за същото нещо. Моя шибедах е леко издигнат на горе,в предния край когато е напулно затворен,и като карам се чува как свири въздуха,да въпроса ми е,как може да го сваля малко предния край :)
Благодаря предварително !


Влизаш вътре в купето,и махаш двете защитни капачета в ляво и дясно на люка,и ще видиш по 3 болта номер 10.Развиваш ги леко и после наместваш стъклото на люка и после стягаш.Няма нищо сложно в процедурата.Успех
Отговори

Genata снимка Genata 10 май 2010 - 23:18

 didko_just, на 07 May 2010, 22:15, каза:

Влизаш вътре в купето,и махаш двете защитни капачета в ляво и дясно на люка,и ще видиш по 3 болта номер 10.Развиваш ги леко и после наместваш стъклото на люка и после стягаш.Няма нищо сложно в процедурата.Успех



Аз от вътре имам само едно капаче и като го махна вътре е неква врътка за ръчно (аварийно) затваряне ... Други капачета няма,а ламаринката си слиза до долу
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg