Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Calibra

Проблем с шибедах

немо снимка немо 11 май 2010 - 17:45

Едно уточнение:
Предните маркучи на шибедаха може да свършват в....праговете :dance: поне при Кадета е така,на Астра и Калибра не съм гледал как е,ма няма да се учудя да е същото малоумие....Идеята е водата да изтича през дренажните отвори на праговете.Само че след 10-тина годинки вътре в прага има 2 пръста кал.....и после що на хлОпелите им гниели праговете :dance: Проблемът се решава само при смяна на прагове и удължаване на маркуча+извеждането му извън прага....
Отговори

s7oich0 снимка s7oich0 18 май 2010 - 20:08

а как да махна шибидаха... падна ми тапицерията отдоло отлепи се цялото.. и искам да го сваля да го направя... но си няям идея как да го махна колата е калибра... шибидаха е ел...
Отговори

shin3 снимка shin3 12 юни 2010 - 14:45

Колеги аз съм с Астра Гси и скоро смених шибедаха поради причината че ми течеше в купето. Проблема беше следния : Когато валеше и влизаше вода в шибедаха капеше съвсем леко в купето / мокреше тавана /. Последва махане на тавана да установя от каде е и като го махнах видях че от самите резервоарчета на шибедаха капе. Та може проблема да е както при мен. Виж ако водачите са развалени те играят и роля на уплътнител при мен бяха счупени. Купих си друг таван и шибидах.

Дано да съм помогнал.

Поздрави
Отговори

bisserk снимка bisserk 22 ноември 2010 - 12:08

Здравейте,

На няколко места срещнах отпратка към тема за справяне напълно с теч от шибедах на Астра комби.
Но не я открих тази тема.

Интересува ме дали има чалъм за уплътняване със силикон, без да го запечатвам така, че да не мога да го отварям повече?

Питам защото проверих дренажите и през тях си се отича без проблем, т.е. не са запушени.

От 1 година почти почна да ми навлажнява на предното ъгълче на тавана при отвора на шибедаха. От няколко месеца цъфна и другото предно ъгълче - над пасажера. А от онзи ден ми каче през ръчката!!!

Взех водоустойчив силикон, а ми казаха, че може самото стъкло да пропуска...

Благодаря предварително!
Мнението беше редактирано от bisserk: 22 ноември 2010 - 12:09
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg