Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Calibra

Calibra - Парно / Климатроник

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 02 юли 2009 - 21:59

 Коцето-Шумен, на 27 Jun 2009, 10:40 AM, каза:

италианско е моят климатроник Делфи -Диавия ! :mhihi:
Публикувано изображение



E колега изби рибата с тоя дисплей супер е! Виждал съм още една вектра с такъв.Много са готини :mhihi:
Отговори

BeHeB снимка BeHeB 03 юли 2009 - 09:29

Моята Вектра е с такъв панел за управление на климатика, но не ми работят първа и втора степен на парното или обдухвателя.Ако някой има същият панел за продаване - ЛС , и без пуснат климатик режима - въртене на въздуха в купето и обдухване към краката и тавана работи.
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 03 юли 2009 - 13:50

не разбрах кое не ти работи колега на моят копчето за степените на вентилатора е преебано затова стана на УСБ порт иначе резистора за парното може да ти е прегорял мога да ти намеря имам с 4 ис 5 крачета
Отговори

BeHeB снимка BeHeB 03 юли 2009 - 14:56

Копчето за степените ми работи,то е зака4ено на една платка върху която има медна пластина при преместване на степените ,2 палеца се движат по тази медна пластина.При мен медната пластина е счупена на 2 и не дава конатакт при позиция 1 и 2.
Отговори

Calibra снимка Calibra 13 юли 2009 - 00:46

Еи обаче и на тебе ти е станало като на мене на калибрата грешка на борд компютъра и сигурно не ти показжа колко бензин имаш датчика и когато дадеш на борд компютъра резервата колко км. може да минеш ти излиза F----- нали? щото гледам че на часовника има F-че! на мене 3-4 пъти ми го е правила това къса се една жичка на скалата на поплавъка!Тря да си е запоиш и се опраевя,ама целия резервоар долу!
Отговори

Ivan Enchev снимка Ivan Enchev 13 юли 2009 - 01:29

 Коцето-Шумен, на 27 Jun 2009, 10:40 AM, каза:

италианско е моят климатроник Делфи -Диавия ! :newsm05_41:
Публикувано изображение



Здравейте колеги. Аз също съм с този вид климатроник, но имам един малък проблем. Един слънчев ден решихме да правим малко ремонти по таблото на колата, имах изгорели диоди. След като подменихме изгорелите и зглобихме таблото, разбрахме че панела на климатроника не свети, дисплеят си работи и свети, но бутоните не светят. Като поогледахме забелязах, че буксата която се включва в панела има едно краче по-малко от колкото са тези на панела. Въпроса ми е някой знае ли колко кабела има буксата или евентуално да ми каже от къде може да ми е проблема? Възможно ли е, като сме ровили да сме измъкнали едно кабелче от буксата и за това да не свети?
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 13 юли 2009 - 20:04

а сега де!дисплея свети винаги и при мен имаше изгорели диоди който са смененеи с мощни бели и сега прави ден ! жълтите са смешна работа и найстина горят ! бутоните светват когато екуто каже ! то си има букса която се закача към осветлението на колата и оттам тръгват !намерете я ! грешката на борда е от незакачен температурен датчик понеже го продадох и ме мързи да си направя нов :)
Мнението беше редактирано от Коцето-Шумен: 13 юли 2009 - 20:06
Отговори

Ivan Enchev снимка Ivan Enchev 14 юли 2009 - 00:22

 Коцето-Шумен, на 13 Jul 2009, 09:04 PM, каза:

а сега де!дисплея свети винаги и при мен имаше изгорели диоди който са смененеи с мощни бели и сега прави ден ! жълтите са смешна работа и найстина горят ! бутоните светват когато екуто каже ! то си има букса която се закача към осветлението на колата и оттам тръгват !намерете я ! грешката на борда е от незакачен температурен датчик понеже го продадох и ме мързи да си направя нов :)



Неможах да разбера, имаш в предвид, че може да са ми изгорели диодите на бутоните ли ? само бутоните не светят след отварянето на таболото.
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 14 юли 2009 - 02:49

нееее към еку то има една букса която се включва нейде зад таблото за да знае ЕКУ то че си светналфаровете и е време за диодите ! диодите на копчетата не работят постоянно !
Отговори

HellRell снимка HellRell 14 юли 2009 - 07:06

koце много яка вектрата ти
браво
Отговори

Ivan Enchev снимка Ivan Enchev 14 юли 2009 - 18:21

 Коцето-Шумен, на 14 Jul 2009, 03:49 AM, каза:

нееее към еку то има една букса която се включва нейде зад таблото за да знае ЕКУ то че си светналфаровете и е време за диодите ! диодите на копчетата не работят постоянно !



Преди да отворим таблото, диодите на копчетата светеха винаги когато пусна габаритите.
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 14 юли 2009 - 19:41

е точно де ! виж дали не се е загубила връзката ,иначе в панела има едно транзисторче което се управялва от процесора в панела кога да светнат !
Мнението беше редактирано от Коцето-Шумен: 14 юли 2009 - 19:42
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 24 януари 2010 - 12:10

Здравейте колеги, тези дни е студено температурата пада под минус 10 сутрин, по принцип парното ми духа слабо но в тоя студ направо е мъртвец мисля че ми е запушено радиаторчето,или водната помпа е счупила витла и върти слабо ( но ако бе така при високи обороти щях да имам усилване на топлият поток от парното а не е така) за това мисля че радиаторчето е запушено, въпросът ми е как да го сваля трябва ли цялото табло да измъкна? Явно при мен ще е по трудно защото съм с климатик и тои е малко странен- с вакуумно управление на клапите е т.е няма врътки а е с бутончета. а зад таблото ще има маркучи маркучи... налага ли се да свалям цялото табло?
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 24 януари 2010 - 12:11
Отговори

oci снимка oci 24 януари 2010 - 12:17

За 1239218 път при вектра а и калибра НЕ СЕ сваля цялото табло за да се измъкне радиатора на парното. Прочети другите теми - сваля са барчето под ръчната(понеже е едно цяло от край до край) и мисля още нещо се махаше но не помня вече. :devil-smiley-019:
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 24 януари 2010 - 12:23

Използвах търсачката но не намерих пак ще пробвам,при мен като свалях жабката има един куп сигурно вакумни маркучи ,зелени жълти и розови.
Отговори

oci снимка oci 24 януари 2010 - 12:33

Сигурно не си ме разбрал правилно затова да опитам на ново: барчето, което започва между двете предни седалки, продължава напред под ръчната и влиза в централната конзола под пепелника(или пепелника беше на него не помня) - ето това трябва да свалиш! Жабката като я свалиш може би ще ти е по-удобно да отвиеш тръбите после, но първо свали това барче, след него може да се наложи да свалиш и един декоративен капак(на някои коли го няма) и ще си видиш радиатора!
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 24 януари 2010 - 12:36

Благодаря разбрах те отлично като го огледах по добре и мистана ясно.
Отговори

dionisi снимка dionisi 24 януари 2010 - 12:55

Здравей,
Не си писал но все пак да си те попитам колко ти е температурата на охлаждащата течност? Защото ако ти е прецакан термостата и колата не може да загрее следователно и парно няма да имаш :devil-smiley-019: Ако си го проверил и колата загрява добре сори за въпроса :)

Поздрави.
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 24 януари 2010 - 13:45

Да термостата ми е попрецакан бавно загрява, но говоря че към 90гр пак няма силно парно. за проба съм сложил картон пред радиатора с него си дигам 90гр нормално икато се вкл перката си сваля темп. нормално ама парното едвам се усеща...ще се сваля радиаторчето няма начин.
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 24 януари 2010 - 23:05

Смяна на термостат . Не е скъп а и смяната му е супер лесна на този мотор. Другото което е направо слагай ново радиаторче . Няма никакъв ефект от промиване и т.н.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg