Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Calibra

Calibra - Парно / Климатроник

silvaro снимка silvaro 24 януари 2010 - 23:24

 niggaz_nature, на 24 Jan 2010, 23:05, каза:

...... Няма никакъв ефект от промиване и т.н.

Защо колега, ще се обосновеш ли ?
после аз ще се обоснова, защо има ефект
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 24 януари 2010 - 23:30

 silvaro, на 24 Jan 2010, 23:24, каза:

Защо колега, ще се обосновеш ли ?
после аз ще се обоснова, защо има ефект


Защото и с каквото и да се промие не може да стане толкова добре и след няколко месеца е на същото положение. Пробвахме на един познат и в момента е пак полу запушено. При мен беше запушено но изобщо не си играх да го сменям . Смених цялата кутия защото имах и проблем с изпарителя на климатика.

А и цялата тази играчка не си заслужава про положение че може да се намери за около 40-50 лв ново такова.

Кажи с какво може да се промие че да има по-дълго ефект.
Отговори

silvaro снимка silvaro 24 януари 2010 - 23:40

по скоро не с какво ,а как е въпроса! На вектра А промих радиаторчето на парното с една от най - скъпите добавки за промиване....разбира се при свалено радиаторче , загрято в леген с много гореща вода .....ефект никакъв! Да ама не, след 5мин мислене взех 2л оцет....съвсем обикновен оцет от хранителния магазин, напълних радиаторчето и пак в леген да кисне поне 15мин. Е ако искаш вярвай ама като го промих след това с топла вода излезна една шепа глеч,ръжда, и кви ли не ла'на!В резултат от това промиване го пробвах с топла вода и радиаторчето се затопляше равномерно и за секунди а не както преди само в средната си част. Резултата все още е налице ....колата има перфектно парно а тази процедура я правих началото на 2008г. Невиждам проблем да се промие и да се изчисти при положение че самото то е месингово и много здраво, а и лесно се забелязва че точно тази част от охладителната система на колата е на такова място ,че всичко се утаява там!
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 29 януари 2010 - 13:35

Свалих радиаторчето всичко около него беше мокро с антифриз, текло е здраво... надух го на 0.5 бара в леген и пускаше мехурчета.. затова се отказах да го промивам иначе колегата с оцета е много прав! оцета е киселина и маха налаганията,наи вече варовика сигурен съм че ефектра е много положителен!
П,П колеги при вас колко струва това радиаторче аз в цяла стара загора намерих наи евтиното 68лева...
Отговори

calibul снимка calibul 29 януари 2010 - 19:23

В началото на зимата сменях и аз, като за C20NE с климатик цената на радиаторчето беше към 160 лв, а без климатик към 40 лв :devil-smiley-019:
Така че тази цена която казваш е направо трепач :20ashley_results:
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 29 януари 2010 - 22:48

да не казвам голяма дума ама добре че имам три резервни :) тук някъде към 150лв беше :(
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 30 януари 2010 - 01:39

Е*Ати и търговците хора! в стара загора ми казаха цена за радиатор за парно на калибра БЕЗ клима - 89лв!!! с клима (което купих - 68с намалението иначе е 75) а в оторизиран опел магазин някво австрииско не оригинално- така ми казаха!- 225 лева и ми викат "ама много са хубави" УЖас

П.П смятам,дори съм напълно обеден че радиаторчетата са еднакви за климатик и без... имам снимки на моето някои ако има на такова без клима да качи да сравним...главата си режа че са еднакви или поне могат да се заменят без много грижи
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 30 януари 2010 - 01:41
Отговори

Papo снимка Papo 30 януари 2010 - 02:08

извинявам се, че ползвам темата на колегата но няма смисъл да пускам друга тема... аз имам същия проблем със парното но при мен незнам вече кое е решението... цялата ми система е нова.. радиаторчета, трабички... всичко... но парно няма... уплатнявах радиаторчето разменях вход и изход отпред в коша... днес термостат сменях и замервах с мултицета температурата... всичко работи идеално трабичките на радиаторчето се загряват - не можеш да ги пипнеш нооооо духа съвсем леко топло... всичко съм пробвал но ефект няма незнам вече какво да направя :mhihi: :icon_razz2:

П.С. колега тая цена за радиаторчето е направо бомба.... за мойта кошница ментето струва толкова.... Nerven_Hamster утре като утида в магазина (имам магазин за авточасти) ще отворя програмите и ще ти кажа размерите на радиаторчетата :) кажи ми година на производство на колата коне и прочие :)
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 30 януари 2010 - 11:43

Ми тя колата е калибра c20ne 91"година, може и да има различни радиаторчета защото днес гледах един каталог и там имаше няколко вида за вектра с различно положение на маркучите...
Имам и друг въпрос - повечето ми маркучи по системата и на двата кръга бяха напукани и втвърдени, та вчера ги смених почти всичките със български маркуч за вода не за масло защото тея за маслото които ми предложиха съм ги ползвал и се напукват точно за 1 година. въпросът е дали антифриза няма да изяде маркуча които е създаден само за вода? И несе ли прецаках като не купих масло устоичив?
Според мен антифриза няма такова качество да унищожава гумените уплътнения.
Аз налях червен антифриз,нека някои ако има идея с тея БГ маркучи да сподели ако може

 Papo, на 30 Jan 2010, 2:08, каза:

извинявам се, че ползвам темата на колегата но няма смисъл да пускам друга тема... аз имам същия проблем със парното но при мен незнам вече кое е решението... цялата ми система е нова.. радиаторчета, трабички... всичко... но парно няма... уплатнявах радиаторчето разменях вход и изход отпред в коша... днес термостат сменях и замервах с мултицета температурата... всичко работи идеално трабичките на радиаторчето се загряват - не можеш да ги пипнеш нооооо духа съвсем леко топло... всичко съм пробвал но ефект няма незнам вече какво да направя


Колега почти съм сигурен че щом радитори маркучи и термостати са ОК някоя клапа на парното не ти отваря или седи полу-отворена и смесва топлият въздух със студен от някаде... гледаи клапите там ти е белата! вентилаторът на пълни обороти ли работи?
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 30 януари 2010 - 11:44
Отговори

s7oich0 снимка s7oich0 10 юни 2010 - 11:11

здравиете .. не знам дали темата е за тук ... примерно.. сега нямам клима.. но искам да сменям мотора ако го сменя и другия мотор е с клима лесно ли ще стане да се припасне всичко ? :)
Отговори

ivo123 снимка ivo123 11 юни 2010 - 09:33

от мотора почти нищо не зависи /освен захващането на компресора/
трябват ти доста нещица и работата е трудоемка но не и невъзможна.
компресор, закрепване на компресора, дехидратор, тръбички с пресостати 2 броя, инсталацията на климатика, кутията с въздуховодите в купето, заедно с радиатор вътрешен и външен. Сваля се таблото - подменя се кутията на радиаторите, прекарват се тръби до отвън, закрепва се компресора и се окабелява.
Климатика трябва да е от същата кола със същия мотор за да стане лесно закрепването на детайлите.
Вероятно съм пропуснал нещо но на думи в общи линии е това - доста игра си е.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg