Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Шенкели (корса Б) 1.0 & 1.6 GSI

VencityYy снимка VencityYy 23 юни 2013 - 19:09

Здравейте колеги случи ми се нещо странно ... взех си купе от корса Б 1.0 12В .... и реших да прехвърля всичко е него до тук всичко 6 ... стигнах до окачването наредих моите шенкели ,поуоски, носачи ... отивам на стенд за регулиране на предницата понеже наредих всичко на ново шарнири,накраиници ... Пича ми казва че има градус на колелата еднакъв седят под наклон като на дрифтарските БМВ ... въпроса ми е кое подяволите е различно в окаването на корса Б 1.0 12В и 1.6 GSI самите шенкели и носачи или кое ? почвам да смятам че имат разлика в растоянието на носачите от единия болт до др (левия и десни носач ) ... НЯкой има ли престава от къде идва проблема ?
Отговори

Стефан Стефанов снимка Стефан Стефанов 24 юни 2013 - 12:03

Ако разбирам правилно имаш страшно голям страничен наклон на предните колелета нали така, нещо от сорта на градус и половина два ? Има май някаква разлика в носачите от корса Б преди и след фейслифта, аз си взех за проекта от Корса Б, но не знам дали ще успея да направя такъв ъгъл,защото не знам дали са преди или след фейслифта, ако тия няма да ти трябват, свиркай :p

Това е корса А с носачи от Б

Публикувано изображение

Ляво с носач Корса А, Дясно с носач Корса Б

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Стефан Стефанов: 24 юни 2013 - 12:14
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 24 юни 2013 - 18:30

Явно има разлика ... това за корса А ... го разбрах точно така ми седят колелетата ... като на корсата от снимките ти ... носачите които сложих са преди фаса но вървят с шенкелите и щангите ,сложени са на купе след фаса 1998 година 10.12в ,сега колата е с c20ne ... но не искам да е така ако смяташ че ще ти свършат работа ще се разберем в идеално състояние са с нови шарнири болтове шенкелите и всичко ... но Последно има ли разлика или няма ?
Отговори

Стефан Стефанов снимка Стефан Стефанов 24 юни 2013 - 20:39

Има разлика в носачите на Корса Б преди и след фейслифта доколкото разбирам немския език .. явно има и разлика в шарнирите, за да се компенсира това но щом си закачил всичко от GSi-то на 1.2-то явно има разлика и по купето, в ибея намирам два различни вида шенкели за корса Б, като тези преди фейслифта приличат като за Корса А

ПРЕДИ ФЕЙСЛИФТ
http://www.ebay.co.u...=item51a8f02920

СЛЕД ФЕЙСЛИФТ
http://www.ebay.co.u...=item4d09f93474

П.С. Навит съм да ги взема, да (Ако имат и полиуретан още по-муцка, че за А-то имам а на Б пак са различни, язък че мислех опела за лего ....)
Мнението беше редактирано от Стефан Стефанов: 24 юни 2013 - 20:43
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 24 юни 2013 - 21:43

Да за носачите и шарнирите преди малко го видях нагледно даже си позволих сложих тея от 1.0 на моето купе но оставих шенкела от GSI ... пак седи еднакво разтворена остана тогава да има разлика в шенкела ,защото и двата вида носачи сложени на моя шенкел седи еднакво разтворено ... остава да има разлика в шенкела само тва но немога да намеря шенкели да сравня и да видя ...
сега ще ти приложа снимка незнам колко ще се види колко е разкрачена ...
Отговори

espero2000 снимка espero2000 24 юни 2013 - 22:25

По програма не е разликата в шенкела мисля , ами в шарнира. По стария модел го дават ч ее 46,5 мм а другия 64мм. Имат разлика в ъгъла. Предполагам и от там може да идва и разликата в геометрията. Имат и два модела носачи, абе зависи значи кой модел ви е. Снимайте и ще ви кажа кой модел е, може да се хванат по номер шаси. Мога да съдействам с някъв хелп през ТЕС ДОС.
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 24 юни 2013 - 23:16

Това искам да обясня отново сложих шенкелите и всичко от GSI и колелата имат градус ....
Ето ...
Публикувано изображение


Пробвах с носачи и от 1.0 както са били на това купе ... но нямах шенкели и оставих от GSI ... и отново имат същият ъгъл (градус) ... за това си мисля че остава само в шенкела да е разликата за да излиза пак гумата така ...
Да видях че шарнирите са различни ... но не премерих да видя един до друг дали са еднакви носач ,шарнир VS GSI ... но щом колелото остава така значи .... И аз не знам ... огледайте снимката не знам дали се вижда но е градус и нещо си ... :sad-smiley-046: :sad-smiley-046: :sad-smiley-046:
Мнението беше редактирано от VencityYy: 24 юни 2013 - 23:19
Отговори

Стефан Стефанов снимка Стефан Стефанов 25 юни 2013 - 15:10

Градус има бая .. явно има разлика в самите шенкели, лошото е че мисля че страничния наклон нямаше никаква зона за регулиране при тия корси, но се продават регулируеми болтове за между шенкела и макферсона, аз си взех такива на Eibach Springs и са 40-50 лева с доставката.

Публикувано изображение
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 25 юни 2013 - 17:26

определено чакам само някой да каже че има разлика в тях и още в събота съм я наредил с всичко от 1.0 купето ... и донор намерих но не върви да меря да гледам и тогава да сменям ... далечко си ми е ...
Отговори

espero2000 снимка espero2000 26 юни 2013 - 10:23

Шенкела ням ада го сменят и в него това разминаване трудно да се получи. Сега ако имаш двете купета, хващаш една ролетка и мери от център до център разстоянието между макферсоните, или ако са на болтове към купето до тях. Предполагам че по новата е с по тясно купе заради мотора защото е по малък. Това беше при мен, след като я ударих мойта избяга отдясно с 4 см купето навътре, и гумата седеше по същия начин да не кажа по зле. Разминаването може да е малко но оказва влияние. Сравни носачите на размер ако имаш и от двата вида. На теб 2см да бяга някъде е достатъчно да окаже този наклон. Пък какво ти дреме ще тръгва по хубаво.
Отговори

vladkata снимка vladkata 26 юни 2013 - 17:26

Аз като ходих на стенд и мойта имаше този проблем имайстора ми дадедобър съвет като разпробиеш горния отвор на амортисьора и направои наклона. :icon_wink2:
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 26 юни 2013 - 23:15

Добре момчета нещо не схващам ... Аз че няма да разпробия няма да го направя ! Както споменах сложих и двата вида носачи + към тях шарнирите ... и тя пак седи така ... Купето е на 75 000км реални автомобила е със сервизна книжка и всичко ,няма удар от къде да се поличава тогава всичкото това разминаване ... :pardon:
Отговори

vladkata снимка vladkata 27 юни 2013 - 09:33

И аз като тебе какво ли не сменях -нови амортисьори, носачи ,шарнири дори ходих от една морга взех шенкели (викам мойте може да са криви) от една добре изглеждаща корса :pardon: и пак на стенда каза ,че е леко разчекната :biggrin: .В купетата едва ли има разлика!
Отговори

espero2000 снимка espero2000 27 юни 2013 - 10:26

Премери диагоналите или разстоянието на две купета които са с различните части. И недей си мисли че не може в купето да има разлика, Японеца сменява половината работи на 3-6 месеца в един и същи модел кола.
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 27 юни 2013 - 20:08

амии тогава трябва да сложа всичко от 1.0 ... за да се оправи шенкели,щанги и носачи ! преди малко колегата Вампира премери понеже тои има и 2те купета и се оказва че 1.0 купе е с 1см по различно от другото при разтоянието между болтовете на носачите ,но може и да са мръднали все пак са коли които се карат ... едвали 1см. се отдаде такъв наклон !
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 27 юни 2013 - 21:50

И след разговор с един приятел от форума ... се замислих дали тоя ъгъл не идва точно от шенкела като се замисля за да дадеш градус трябва да е от там ... за това явно те нямат разлика освен в отвора за амортиорите (ъгълат им ...) ... съгласни ли сте с мен ?
Отговори

espero2000 снимка espero2000 27 юни 2013 - 22:09

Вервай ми дава.
Отговори

Стефан Стефанов снимка Стефан Стефанов 27 юни 2013 - 23:10

разликата между носачите на корса а и корса б е точно 1 см,тази която съм показал на снимките по горе
Мнението беше редактирано от Стефан Стефанов: 27 юни 2013 - 23:10
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 28 юни 2013 - 20:10

Явно разликата е в че има разлика в дължината на носачите ... + разлика в ъгълът на носача при захвата на амортиора ....
Отговори

quitter снимка quitter 06 юли 2013 - 23:15

Брат моята корса купето пак е от 1.0 12v и е по съшия начин. Колата е със спортно окачване и предните и задните колела имат лек градус но не ми е правило никакви проблеми така си я карам не ми е правило впечатление :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg