Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблем с метан!Съвети?

ГостJordan_staff_* 20 ноември 2015 - 01:29

Здравейте колеги,
обръщам се към вас с идеята за адекватни съвети с цел разрешаването на проблема,описан по-долу.
Колата е Астра G с екотековият мотор,който е познат на всички ви - 1.6,16V,101к.с,2000 год.
Астрата съм я купил преди 2 месеца с поставена метанова уредба BRC- за съжаление НЕ инжекцион.
За тези 2 месеца,с колата съм изминал точно 19 000 км като през тези километри са сменяни задължителните консумативи.
Първият път,когато метановата уредба "гръмна" се случи в ниските обороти при включване на задна скорост в градски условия.Тогава беше отворен въздушен филтър,както и скъсана гумичка на т.нар. "гръм клапа","пърдялка".След този гръм колата работеше на 3 цилиндъра и в опит да бъде установен проблема за мое съжаление "замина" запалителната бубина подавайки ток от компютър за проба.Реалната причина за работата на 3 цилиндъра се оказа хлабава букса(която се е разместила при гърма) към нея и пишман майсторите(който се оставили кабелите голи и некадърно запоени).Тогава сменихме бубината с друга втора ръка - Делфи,която работи нормално след проби.Оправихме и сменихме и буксата + презапояване и обличането йм в термошлауфки,както сменихме и свещите с нови Бош.След това колата не беше създавала абсолютно никакви проблеми за бъдещите 10 000 км до онзи ден.
Отново в ниските обороти за секунди се усети предръпване,немощ и колата отново "гръмна".Този път не беше скъсала гумата на "гръм клапата",както и въздушният филтър,а беше се разпорила гофрираната част на въздухоотвода след въздушният филтър (там имаше сложена "хоби лента" с която взех колата).Наместих гофрираната част ,залепих със същата лента и потеглих - нямаше проблем.До следващият ден - 2 пъти,на по - следващият ден още 2 пъти и се стигна до почти ежедневно гърмене от седмица насам.Колата не гърми при високи обороти и при настъпване,а в ниските.Иначе като шум на двигателя,работа на двигателя всичко е нормално и в норми,поне от мои впечатлениия.
Забелязвам също,че при поддържане на постоянна скорост между 80-90 на дълъг път се усеща отвреме навреме леко придръпване.
Моля за информация на какво се дължи това и евентуалните причини?
Както и се замислям ,колко ли ще струва преправянето от обикновенният метан към инжекцион?
Това е актуална снимка към днешна дата на двигателя.

Публикувано изображение
Отговори

ceko45 снимка ceko45 20 ноември 2015 - 09:17

Здравей колега.
Като начало за тези детонации има причина- или бедна/богата смес на метана или проблеми със запалването. Настой газовата уредба както трябва и след това провери/смени по запалителната система- свещи, бобина.
Отговори

ГостJordan_staff_* 20 ноември 2015 - 09:42

Бобината на Делфи при теста работеше нормално.Възможно ли е свещите да са се издухали за 10 000 к?
Иначе за настройка трябва да мина през газ анализатор предполагам?
Какво друго трябва да се обслужи по метана?Убеден съм,че никой не е обслужил почти нищо по тази уредба десетки хиляди километри....скоро ще сменям мембрани на изпарителя също...какво друго?
Отговори

jordan_staff снимка jordan_staff 20 ноември 2015 - 13:48

След проведен кратък телефонен разговор по телефона със оторизиран сервиз на BRC - Бургас,майстора спомена първо отново да сменя свещите с нови на - NGK - и точен модел - BKR6EZ NGK.И едва след това да се види дали колата ще прави същият проблем.
Отговори

jordan_staff снимка jordan_staff 28 ноември 2015 - 06:55

Здравейте отново колеги.
След смяна на старите (едномесечни)свещи с нови такива еднополюсни NGK BKR6 и минаване на преход на малко повече от 400 км колата отново прави същият проблем с гърменето. Забелязвам,че преди да настъпи съществената детонация и гърменето при нормално и спокойно каране с около 2300/400 оборота с 80-90км в час се усеща леко придърпване на моменти.
Четох тук във форума,че доста хора карат коли,които изискват инжекционни системи с обикновенни такива и нямат никакви проблеми.
Тъй като бях в София ми се искаше да намеря компетентен човек в или около студентски град,сойто да може да погледне за какво става дума. Там в района има магазин,който продава и поставя уредби,но по незаинтересован майстор,който кара клиента си да монтира и демонтира сам неща не бях виждал.... намерих и друг в района,който беше категоричен,че докато не се постави инжекцион на колата винаги ще създава проблеми.
Можете ли да ми помогнете с всякаква информация ,какво друго би могло да бъде проблема,който се оказва и причината за гърмене?
Отговори

jordan_staff снимка jordan_staff 28 ноември 2015 - 07:50

Различното,което забелязвам е че преди гърмеше на ниски обороти и висока предавка. Сега в момента прави проблема с гърменето и на висока скорост с весока предавка.
Отговори

mincho78 снимка mincho78 28 ноември 2015 - 13:58

Пробвай с намаляване разтоянието на свещите,примерно на 0.7мм.
Успех!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg