Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

ел. стъкла

Тази тема е заключена

Гостzazarko_* 21 юли 2007 - 13:04

Въпроса ми е мога ли да вържа стъклата към' + ' който е постоянен,да не се налага всеки път да давам контакт,че да работят(казаха ми,че машинките горяли-верно ли е това)!А по проблема- когато вдигам двете стъкла едновременно и загася ДВГ едно от двете съвсем избирателно се връща в долно положение(след като е стигнало горна точка),а когато работи ДВГ се вдигат нормално и двете.Търсих нещо такова във форума,но ненамерих!!!!!
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 22 юли 2007 - 08:12

 zazarko, на Jul 21 2007, 02:04 PM, каза:

Въпроса ми е мога ли да вържа стъклата към' + ' който е постоянен,да не се налага всеки път да давам контакт,че да работят(казаха ми,че машинките горяли-верно ли е това)!А по проблема- когато вдигам двете стъкла едновременно и загася ДВГ едно от двете съвсем избирателно се връща в долно положение(след като е стигнало горна точка),а когато работи ДВГ се вдигат нормално и двете.Търсих нещо такова във форума,но ненамерих!!!!!

Моторите са ти захранени с постоянен + а прекъснат е плюса на копчетата той се явява команден. Щом така са фабрично не мисля че ще горят ел.мотори. Ако си решил да правиш нещо такова трябва да подадеш постоянен + на копчетата.
Отговори

Гостzazarko_* 23 юли 2007 - 17:02

Ами ако ги въжа към плафона ,като отворя някоя врата тогава да работят ще светят ли пак копчетата?
Отговори

Гостzazarko_* 26 юли 2007 - 10:25

 zazarko, на Jul 23 2007, 06:02 PM, каза:

Ами ако ги въжа към плафона ,като отворя някоя врата тогава да работят ще светят ли пак копчетата?



Няма ли кой да ми отговори!!!!! :icon_redface:
Отговори

Тони снимка Тони 26 юли 2007 - 11:07

Ами мойте са като си отворя вратата и без да съм на контакт пак мога да си ги отварям и затварям,благодарение на Kalonkin ама как да ти обесня като не отцепвам,май към онова копченце дето като се отвори вратата и светва плафона,ама не съм много сигура...даже никак
Отговори

Гостzazarko_* 27 юли 2007 - 11:33

 Тони, на Jul 26 2007, 12:07 PM, каза:

Ами мойте са като си отворя вратата и без да съм на контакт пак мога да си ги отварям и затварям,благодарение на Kalonkin ама как да ти обесня като не отцепвам,май към онова копченце дето като се отвори вратата и светва плафона,ама не съм много сигура...даже никак


Имал ли си проблеми като са вързани по този начин, и аз си го мислех да ги вържа там ,но незнаех дали като натискам копчето няма и по някакъв начин да ми светка плафона(не се смеъ много нямаме по ел.частта,и затова ме е страх малко да пипам, от Кадет на Астра се качвам)?
Аз ще попитам в някой сервиз каой кабел трябва да вържа и ще дерзая :icon_redface:
Отговори

Гостzazarko_* 02 август 2007 - 12:54

Много било лесно ,подаваш към копчето + през реле и хващаш маса за релето от копчето на вратата за плафона :opel_forever:
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg