Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Как да си ремонтирам предните спирачни апарати?

Minkov снимка Minkov 25 март 2008 - 00:23

Здравейте,
Може би се вглеждам повече отколкото трябва, но предните дискове на моята "Астара F", '97 г. винаги са доста горещички - така я купих. Напоследък доста често ги проверявам. Дори си поставих за цел и от София до Сандански шофирах "пенсионерската": никакви изпреварвания, по възможност спиране само на двигател. И пак бяха доста топли, почти не можех да си държа ръката върху тях. Отбелязвам, че през късната есен първо ги раздвижваха в сервиз. Не ми хареса работата и се захванах с работата сам: раздвижих буталата и водачите на двата апарата, включително ги пришлайфах с много фина шкурка (2000), но след сглобяването, накладките пак не се връщаха достатъчно (според мен).

Моля, споделете: нормално ли е накладките да трият постоянно в дисковете до степен да ги загряват? Ако не е нормално, как да се справя с този проблем?
Отговори

LOTUS-OMEGA снимка LOTUS-OMEGA 25 март 2008 - 01:20

колега и при мен го забелязах това
според мен е от крив спирачен диск
дано да не е! :dance:
Отговори

Minkov снимка Minkov 25 март 2008 - 08:09

Не мисля, че е от криви дискове. Кривината би изтласкала (върнала) накладките навън, а точно това не се случва - има някаво задържане или в буталата или във водачите и след като като натисна педала, накладките отиват напред, но след отпускане на педала, те не могат да се върнат достатъчно и трият прекалено силно в диска. Струва ми се, че в движещите се части липсва смазка и това пречи на свободното връщане.

Ефектът от това триене се забелязва осезаемо на хоризонтален терен, в самия край на спирането, когато колата се движи с 2-3 km/h. При отпуснат педал, в тази ситуация колата спира, като дори след спирането се получава лек "откат" назад.
Забелязвам също така, че за няколко месеца, дисковете са се поокопали значително.

Този проблем го имах и с един "Kadett" и не можах да се справя.

Започвам да си мисля, че има някакъв конструктивен дефект. Знам ли?
Отговори

filipov75 снимка filipov75 25 март 2008 - 08:35

Абсолютно нормално е.За това никои не ти пише.
Отговори

tonkostz снимка tonkostz 25 март 2008 - 09:11

Според мен е напълно нормално да трият в дисковете,но не до такава степен,че да ги загряват(значително ако това си имал предвид) без дори да си натискал спирачката.На Кадет-а бях сменил единия супорт и също ми правеше такива бели като не връщаше,но там положението беше доста сериозно и чувствах дори спиране на колата.
Ако имаш крив диск като караш и натиснеш спирачката ще имаш тресене във волана(поне при мен беше така),но ще те излъжа при каква скорост-трябва да пробваш.Вдигни предницата на крик и завърти колелото(без да си свалил гумата)-трябва да се усеща известно триене,но не чак толкова,че да не можеш да го завъртиш или много трудно да тръгва.После спри колата на равен път(или съвсем леко забелижеимо надолнище) и като пуснеш спирачката виж дали колата тръгва леко напред или назад.
Отговори

silvaro снимка silvaro 25 март 2008 - 10:59

 Minkov, на Mar 24 2008, 11:23 PM, каза:

Здравейте,
Може би се вглеждам повече отколкото трябва, но предните дискове на моята "Астара F", '97 г. винаги са доста горещички - така я купих. Напоследък доста често ги проверявам. Дори си поставих за цел и от София до Сандански шофирах "пенсионерската": никакви изпреварвания, по възможност спиране само на двигател. И пак бяха доста топли, почти не можех да си държа ръката върху тях. Отбелязвам, че през късната есен първо ги раздвижваха в сервиз. Не ми хареса работата и се захванах с работата сам: раздвижих буталата и водачите на двата апарата, включително ги пришлайфах с много фина шкурка (2000), но след сглобяването, накладките пак не се връщаха достатъчно (според мен).

Моля, споделете: нормално ли е накладките да трият постоянно в дисковете до степен да ги загряват? Ако не е нормално, как да се справя с този проблем?

здравей,колега аз имах подобен проблем но беше далеч по сериозен ,колата ми беше стояла 2 години без да се кара и като я взех всичко беше "запекло по нея",но при мен при каране нощно време даже диковете ставаха червени но да знаеш който и да бях питал всеки викаше че с раздвижване нищо не става и си реших проблема с два "нови" сп.Апарата от морга като при купуването много важно е като ги вземеш буталата им да се движат свободно с ръка,слагаш и забравяш,само дето при мен се бях изкривили и дисковете от прегряване ,но след смяната има колата заспа - спирачки огън!
успех!!!!
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 25 март 2008 - 17:19

Дигни на крик и завърти гумата ище разбереш дали задържа
Отговори

ruci снимка ruci 25 март 2008 - 17:53

Колега същия проблем имах с един Кадет. Като го пусна по енирция по наклон вместо да набира той леко почваше да намоля скороста,и така се нагряваха дисковете че чак джантата пареше, и то при условие без на натискам спирачка.Два пъти ходих на маистор да ги раздвижват, даже втория път леко ги шлаифаха като теб но никакъв ефект.Отидох при друг маистор и тои ме посъветва да си сменя апаратите.Когато буталцето се поизноси при излизане напред то леко се засуква и след това неможе да се пребере до край,защото има лувт от износването.Смених си апаратите и всичко се оправи. :beer: п.п.От прегряването дисковете се бяха изкривили и се наложи да ги сменя и тех, така че не се чуди а взимаи някъкви мерки навреме :dance:
Отговори

Minkov снимка Minkov 26 март 2008 - 00:10

 ruci, на Mar 25 2008, 04:53 PM, каза:

......Отидох при друг маистор и тои ме посъветва да си сменя апаратите.Когато буталцето се поизноси при излизане напред то леко се засуква и след това неможе да се пребере до край, защото има лувт от износването.....

Това сигурно е вярно, но като че ли при мен не е точно така, защото след раздвижване всичко е нормално, но след няколко часа каране, мъката започва. Все още си мисля, че чалъма е в някаква смазка или нещо в гумички и уплътнители. Знам ли? Но не знам какво да купя.
А на тези, които казват,че загряването е нормално явление, ще кажа, че тайничко проверявам температурата на дисковете на други току що спрели на междуградски паркинги "Астри". Доста от тези дискове са топли, но не парят.
Отговори

ruci снимка ruci 26 март 2008 - 19:45

При мен също като ги раздвижиха 1-2 дена нямам проблеми и после пак почват да греят, и така докато не смених апаратите.
Отговори

Minkov снимка Minkov 27 март 2008 - 12:58

 ruci, на Mar 26 2008, 06:45 PM, каза:

При мен също като ги раздвижиха 1-2 дена нямам проблеми и после пак почват да греят, и така докато не смених апаратите.

Ей, какви колеги бре! Въртят, сучат все към магазина ме ориентират :newsm05_41: .
Дайте някава идея, като за "Направи си сам".
Отговори

LOTUS-OMEGA снимка LOTUS-OMEGA 27 март 2008 - 13:29

колега вдигни колата на крик и ако колелото се върти спокоино ,без да се усеща сериозно задържане мисля че нещата са наред
аз така моите супорти и цилиндърчета съм ги раздвижвал и нямат ядове
а преди колето правеше 1-2 оборота само при завъртане :newsm05_41:
сега е доста по добре ,вземи си приникващо масло и напръскаи цилиндърчетара отвътре и ги раздвижи!аз така направих
нормално е дисковете да са топли
поздрави :newsm05_41:
Отговори

Minkov снимка Minkov 28 март 2008 - 00:30

 LOTUS-OMEGA, на Mar 27 2008, 12:29 PM, каза:

.....вземи си приникващо масло и напръскаи цилиндърчетара отвътре и ги раздвижи!...

Развъртането на колелата и раздвижването на буталата и супортите съм го правил, но проблема е в това, че ефекта е краткотраен. За това и по-горе споменах, че явно не уцелвам материалите и смазките.
Какво е това проникващо масло?

Днес се оплаках на един познат и той сподели, че е чувал, супортите да се намазват с консервираща оръжейна грес - по-трудно поемала влагата и издържала на по-висока температура. Чудя се дали да търся такава грес?
Отговори

LOTUS-OMEGA снимка LOTUS-OMEGA 28 март 2008 - 10:34

ами аз днес си купих такова проникващо масло щото ми трябваше
в всеки магазин домашен маистор го има
казва се проникващо масло и струва към 4 лв в един зелен флакон!
мисля че ще свършиш работа :newsm05_41:
Отговори

Minkov снимка Minkov 28 март 2008 - 21:07

Ще потърся.
Благодаря!
Отговори

LOTUS-OMEGA снимка LOTUS-OMEGA 29 март 2008 - 13:15

колега има ли напредък с раздвижването
намери ли си това масло и използвали го вече,резултат има ли? :newsm05_41:
Отговори

Minkov снимка Minkov 29 март 2008 - 20:13

Не съм започвал ремонтите, но днес колата си има инерция, дисковете са нормално топли!!!
Нямам думи!
Не знам какво да мисля!
Отговори

m_a_r_t_o снимка m_a_r_t_o 29 март 2008 - 20:45

Преди да взема Астрата,като карах на баща ми Ладата се появи същият проблем.
Карам,карам спирачките са си нормални,после едно-две спирания и няма тръгване от сфетофара.
Навирва задница,мъчи се да тръгне,давам газ...
Веднъж даже на дълъг път започна да убива скороста и спрях на място и неможех да помръдна.
Оправи се проблема,като сменихме спирачната помпа(със сервоусилвател е) с нова.
Нещо подаването и връщането на спирачната течност е било при мен,може и от сервоусилвателя да е било.
Но сменихме помпата заедно със сервото и проблема изчезна.

А...и понякога се получаваше като при колегата Minkov,няма задържане,няма греене,но на другият ден пък се почва със задържането.

Може да не е това причината при вас,но при мен така се получи,проблема беше в сприрачната помпа и/или сервото.
Поздрави и :newsm05_41:
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 30 март 2008 - 19:53

Виж аз какво продавам и дали ще стане.
http://www.opelclub-...showtopic=43050
Отговори

astra1 снимка astra1 30 март 2008 - 20:22

здравейте , мисля че ще мога да помогна , проблема го имат почти всички по стари апарати , буталото на цилиндърчето рядко блокира , най срещания проблем е че запичат водачите на самия апарат особенно ако са изпаднали тапичките , от задната страна на апарата има две гумени маншончета махаш тапичките (ако са там де) отдолу са болтовете които ще трябва да развиеш , за целта ти трябва шестограм н7 (няма го в повечето комплекти), процедурата е като за смяна на накладки , сваляш половината апарат и там където влизат болтоете и самите болтове почистваш и мажеш леко с грес , наи добре има специална за тази цел , ако нямаш и с графитна става , внимавай че водачите имат гумени втулки -чистят се само с парцалче , тази процедура я правя на всяко сменяне на накладките и до сега няма задържане , успех
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg