Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретни части за OPEL

Датчик за налягане на масло

ASTOR снимка ASTOR 26 юли 2009 - 10:01

Колеги от къде мога да си намеря този датчик за налягане на маслото при по- новите Калибри ? Евентуално колко струват
Отговори

calibul снимка calibul 26 юли 2009 - 11:21

Поне при моята върви заедно с дачика за маслото койото е за индикацията на таблото. И по-евтино от 120 лв по магазините го няма. Информирах се понеже ми премигва понякога индикацията на таблото при положение че нивото и налягането са ОК, но засега още няма да го сменям :icon_smile2:
Мнението беше редактирано от calibul: 26 юли 2009 - 11:22
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 26 юли 2009 - 12:38

Говорим за уредите дето са на централната конзола нали ?
Отговори

oci снимка oci 26 юли 2009 - 15:26

 astor1, на 26 Jul 2009, 01:38 PM, каза:

Говорим за уредите дето са на централната конзола нали ?


Само датчика е 20-30-40лв. Иначе самите уредчета(дето са волтметър и този за налягане) заедно с пластмасата се намират трудно и са цифра- към 100тина кинта. Ако имаш уредите но нямаш датчика, този датчик е същия като при Вектра и Кадет с дигитално табло. :icon_smile2:
Отговори

yasmania снимка yasmania 26 юли 2009 - 15:40

Писал съм ти Л.С. с инфо .. .
Отговори

calibul снимка calibul 26 юли 2009 - 20:55

 astor1, на 26 Jul 2009, 01:38 PM, каза:

Говорим за уредите дето са на централната конзола нали ?


Аз говорех конкретно за датчика, който управлява именно тази индикация за налягането на маслото на средната конзола, но все пак са 2 отделни части :)
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 26 юли 2009 - 22:35

Дам само датчика ме интересува.Ако някой знае къде има да свирка.
Отговори

BlackEagle снимка BlackEagle 02 декември 2009 - 01:11

Малко старичка тема, но да не отварям нова ще питам тук.
На мойта вектра гл(гола като циганче горката) няма нищо от изброените неща. Може ли да обясните на непросветения мога ли да си сложа тези уреди и как става. Предполагам че волтметъра не е голама философия и като го вържа за акумолатора трябва да захапе(нали?!), но налягането на маслото откъде да го измеря и дали изобщо имам с какво?
Отговори

stepo3 снимка stepo3 02 декември 2009 - 10:19

Може да сложиш такива уреди. За волтметъра е лесно, а за налягането просто ти трябва друг датчик (с 2 извода), които се монтира на мястото на стария ти :)
Отговори

Ivo_Dinkov снимка Ivo_Dinkov 02 декември 2009 - 10:44

На ФАЕ има такива датчици за около 60лв нови.
За Аудитата ми купувах 2 такива и двата работят без проблеми.
Оригиналните иначе са над 100 лв (за датчик на Хела ми искаха 204 :love_opel: )

Публикувано изображение
Отговори

BlackEagle снимка BlackEagle 02 декември 2009 - 11:40

Значи ми в крайна сметка кво ми трябва? Самите уреди(80-90 кинта), за маслото датчик(60 кинта, един или два са? и къде аджеба стой/стоят???) и малко кабели да опъна тъй ли? Сега с риск да се изложа ще си задам и глупавия въпрос. Как се захранват тези уреди? Вмисъл предполагам, че имат някво вътрешно осветление за по тъмно, от контактния ключ ли земат ток? И също така минава ли въпросния ток през таблото с бушоните(демек трябва ли ми бушон и евентуално някво реле)?
Отговори

espero2000 снимка espero2000 02 декември 2009 - 20:29

Ами колеги в Евро07 го има въпросният датчик но цената му беше 80 и кусур лъвчета и на този етап изобщо нямам намерение да го сменям
Поздрави!
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 02 декември 2009 - 22:52

Имаш четири кабела отзад на конзолата с уредите - към датчика, маса, постоянен плюс и прекъснат плюс /или нещо подобно/.
Плюсът се вързва и към запалката, осветлението на конзолата е с две лампи от задната им част.
Датчикът е един, просто заменя обикновения, който ти е за маслото, като този е с два извода - за лампата на таблото и
за уредите. Ако е оригинален датчикът, резбата пасва, ако е някакъв друг - най-вероятно ще се наложи преправяне,
пък може и да пропуска масълце после оттам.
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 04 декември 2009 - 22:47

Абе остави масълцето няма да протече нищо по важното е да съответстват омово , демек да са съвместими щото други датчици може да не показват коректно.
Отговори

Ivo_Dinkov снимка Ivo_Dinkov 04 декември 2009 - 22:58

Кабелите са:
- маса
- сигнал от датчика
- плюс след контакт
- плюс за подсветка
- най- вероятно още една маса за подсветката (поне на моите уреди е така, но те са в ауди)
Отговори

BlackEagle снимка BlackEagle 04 декември 2009 - 23:20

 Ivo_Dinkov, на 04 Dec 2009, 22:58, каза:

Кабелите са:
- маса
- сигнал от датчика
- плюс след контакт
- плюс за подсветка
- най- вероятно още една маса за подсветката (поне на моите уреди е така, но те са в ауди)


Една маса не е ли достатъчна и за двете :mhihi:

Така значи с две думи к'во е положението:
Пускам кабел плюс(да кажем от часовника) за осветлението. Пускам кабел плюс(да кажем от запалката) за да работи джунджурията. Минус(или маса) постоянна(ако трябва два, все тая). Пускам кабел от датчика. Пускам кабел от акумулатора.

До тук забележки?

Ако няма питам: Кабел от акумулатора, директно вързан за уреда ли. Всмисъл ако самия уред е волтметър друго нали не трябва? Особенно важно да е знам има ли голямо значение какъв е кабела(смисъл откъм сечение. дали по-голям или с повече съпротивление ще ме лъже). И последното, къде е въпросния датчик за маслото?

Благодаря предварително за отговорите, след всичките смислени и глупави въпроси съм една стъпка по близко до "направи си сам" :pardon:
Мнението беше редактирано от Петър Атанасов: 04 декември 2009 - 23:22
Отговори

Ivo_Dinkov снимка Ivo_Dinkov 04 декември 2009 - 23:24

Датчика ти е някъде около масления филтър.
Ето една снимка от ВАГ- мотор, но на Опел би трябвало да е същото :pardon:

Публикувано изображение
Отговори

milenxe снимка milenxe 05 декември 2009 - 00:12

Колеги,извинявам се предварително ,но и аз като колегата да не пускам нова тема.Та по нагоре прочетох за тия датчициза налягането.При мен таблото е дигитално,и налягането показва 5 бара,явно е датчика. Въпроса ми е, имате ли идея колко струва в момента такъв датчик? :pardon:
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 05 декември 2009 - 10:41

 milenxe, на 05 Dec 2009, 0:12, каза:

Въпроса ми е, имате ли идея колко струва в момента такъв датчик? :mhihi:

Имаш ЛС :mhihi:
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 05 декември 2009 - 11:59

 milenxe, на 05 Dec 2009, 0:12, каза:

Колеги,извинявам се предварително ,но и аз като колегата да не пускам нова тема.Та по нагоре прочетох за тия датчициза налягането.При мен таблото е дигитално,и налягането показва 5 бара,явно е датчика. Въпроса ми е, имате ли идея колко струва в момента такъв датчик? :mhihi:


Нямаш датчик или се е разкачил.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg