Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Как да скрия капачката за зареждане на газовата ?

pacy4 снимка pacy4 15 октомври 2010 - 08:58

 Колеги. От скоро съм с газова уредба. Монтираха ми капачката отзад на бронята по средата в най- долната й част- на Астра Г. Как да я скрия за да не се вижда. Предпочитам да не се вижда, че съм на газ. Мислих си за нещо декоративно, което се маха и се слага- например някакакъв светлоотразител или стоп или капачка от светлина за заден, залепени с велкро, или монтирани на малка панта- да се вдига когато се зарежда. Ако някой има идея да сподели.
Отговори

angel9 снимка angel9 17 октомври 2010 - 09:02

Здр, а замислял ли си се при капачката за бензин?!? „
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 17 октомври 2010 - 10:06

Ами колега и аз преди няколко седмици си сложих газова и ги попитах дали могат да ми сложат маркуча вътре при бензина и така и стана ,но комплекта който ми сложиха струва 35лв. защото има едно нещо което се завинтва когато отвориш капачката на резервоара ,малко по късно ще снимам и ще кача снимки :icon_razz2:
Отговори

Sandman снимка Sandman 17 октомври 2010 - 10:11

За какво ти е да криеш, че си на газ? Освен това, трябва задължително да имаш стикер горе на стъклото, който по-привлича вниманието според мен.
А капачката можеш да я боядисаш в цвят като бронята, и ще се забелязва по-малко.
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 17 октомври 2010 - 10:19

Малко ще се възползвам от темата на колегата ,но искам да попитам за този стикер.Като си взех колата и като го видях веднага го махнах,че нещо не съм превържаник на каквито и да е стикери ,камо ли на такъв.Приятели ми казаха ,че без този стикер нямало да искат да ми зареждат,но до сега никъде не са ми правили проблем ,а зареждах на Лукойл ,ОМВ,ЕКО и една квартална бензиностанция и никой не ми е правил проблем .
Другото нещо за което и казаха ,че бил стикера е за това ,че съм минал преглед ,но аз си имам стикер на бутилката и документи за минат преглед ,как може някой да ми направи проблем за едно стикерче ? Ако някой може да ми обясни за какво служи точно ще съм му благодарен .

Поздрави

Извинявам се за спама ,но случайно попаднах на ето това което ми отговаря на въпроса


ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА
Глава втора.
ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ПЪТНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА

Чл. 18 ал.1. т.16. (нова - ДВ, бр. 32 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) "Моторно превозно средство с монтирана автомобилна газова уредба" - знакът има формата на равностранен триъгълник със светлоотразителни жълт цвят и червена крайна ивица с вписани в него надпис с латински букви "GAS" и знак "Внимание". Поставя се на задното стъкло от вътрешната страна в горния ляв ъгъл или на подходящо място на челното стъкло, ако МПС няма задно стъкло.

Мнението беше редактирано от Mr^DeatH: 17 октомври 2010 - 10:24
Отговори

Sandman снимка Sandman 17 октомври 2010 - 10:23

Като идеш на преглед за газовата, искат да имаш. Освен това, мисля че е задължително и могат да те санкционират :icon_razz2: , ако бъркам да ме поправят :)
Отговори

becinko снимка becinko 17 октомври 2010 - 10:24

Според мен служи затова другите да знаят ,че имаш бомба в колата.Аз лично стикер имам ,но нямам нито преглед ,нито паспорт ,абе никъкви документи на газовата ,но стикер си купих ,че без него не ми зареждаха на лукойл ,но при положение ,че имаш всички нужни документи за газовата в жабката ,въобще не ти трябва...
Отговори

floyd снимка floyd 17 октомври 2010 - 12:24

Тоя стикер не е измислен за зареждане на газостанции, а недай си боже ако стане мяу да се знае, че има бутилка в колата. От тарикатеене може да затриете нечий живот. Ай вземете да пораснете, а?!?
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 17 октомври 2010 - 15:39

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Това е варианта за скриване на капачката .
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 октомври 2010 - 15:51

 Mr^DeatH, на 17 Oct 2010, 16:39, каза:


Е те такова чудо не бех виждал. :icon_razz2: Моята капачка е на бронята ниско долу и пак не се вижда.
Отговори

fantoms снимка fantoms 18 октомври 2010 - 15:16

 floyd, на 17 Oct 2010, 13:24, каза:

Тоя стикер не е измислен за зареждане на газостанции, а недай си боже ако стане мяу да се знае, че има бутилка в колата. От тарикатеене може да затриете нечий живот. Ай вземете да пораснете, а?!?

Подкрепям!
Отговори

petio_78 снимка petio_78 18 октомври 2010 - 17:22

Това е най-добрият начин за скриване на пълначката.Струва 40лв,и се поставя за 15мин.
А относно стикера на задният прозорец,ако го няма глобата е 20лв.
Отговори

Vas снимка Vas 18 октомври 2010 - 17:40

Преди 2г. когато си слагах АГУ незнам колко ми е бил акъла, но ходих специално да ми пробият десния калник за да ми сложат да мога да си зареждам отвън. Но на пролет живот и здраве, ще се трябва да сменям десния калник, защото ръждата го изяжда и мисля да направя нещо такова....
На един колега на Аудито видях, че мястото за зареждане на газ е там където е и за бензин. В смисъл отваряш капачката за бензина и са едно до друго.
Ако го видя с колата ще направя 2-3 снимки

ПС: Mr^DeatH когато зараждаш винаги трябва да слагаш това отделно нали?
Отговори

Maiky снимка Maiky 19 октомври 2010 - 00:59

 floyd, на 17 Oct 2010, 13:24, каза:

Тоя стикер не е измислен за зареждане на газостанции, а недай си боже ако стане мяу да се знае, че има бутилка в колата. От тарикатеене може да затриете нечий живот. Ай вземете да пораснете, а?!?




Аз пък искам да питам колко от тези със стикера си имат редовен преглед? Аз си имам и паспорт и си минавам преглед всяка година нормално! Ама няма как да ме накарате да шибна тоя триъгълник на колата.......Просто хич не ме кефи как седи! Така че, стикера не прави колата по-малко опасна, прави я опасна 10г бутилка, стари клапани, монтаж в домашни условия и лош ползвател.


пс: И моята пълначка е на същото място, само планката за захващане не се вижда! На това място си е от 9г!
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 19 октомври 2010 - 02:01

Ами да колега всеки път го навиваш ,но не е проблем става бързо и лесно ! Аз подкрепям мнението на Maiky въпреки ,че и колегата floide има право ,но за това всеки си носи отговорност дали ще има стикер или не !

Поздрави !
Отговори

blagom снимка blagom 19 октомври 2010 - 13:39

стикера е задължителен съгласно ЗДвП и трябва да го има на стъклото, та господинът пожарникар да вижда че в колата има "бомба" както каза един колега по-горе.
то като сме тръгнали тъй да вземем да махнем и стикера за преглед, и този за ГО, винетка ....
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 19 октомври 2010 - 18:25

Трябва да имаш и стикер, и да си минал на преглед задължително и да си имаш паспорт на бутилката. Иначе само стикер без редовни прегледи е като мъж без мустаци. :kinggrin: Стикерът наистина трябва да го има ако, не дай си Боже, стане напечено положението в буквален смисъл.
Отговори

yuy снимка yuy 19 октомври 2010 - 19:33

Върху вентила се завинтва една черна капачка - имаш ли такава? Ако с нея пак ти се струва, че бие на очи значи те гони комплекс "карам на газ". Бая скъпи коли са също на газ, така че едва ли може да се мериш.

А жълтият триъгълник дето не могат да си обяснят някои за какво служи - идеята му е като стане катастрофа, пожарникари и други спасители да видят лесно че има газова бутилка. Ако изпуска от някоя скъсана тръба и вземат да режат ламарини какво ще стане? Иначе и на мен ми е гадна, че доста се набива на очи - от естетическа гледна точка, не че е голям срам.
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 19 октомври 2010 - 19:39

Искам да се извиня за спама ,но не е нужно всеки да напише за какво е стикера !Първият колега който го написа ,го написа разбираемо и всички които питахме разбрахме !

А относно това за комплексарите,колегата е прав ! Аз видях един път на ОМВ едно Audi A5 Bi-Turbo което беше на газ и даже човека обесняваше на служителя ,че бил с два изпарителя . А моето го наврях там с цел ако реша някой ден да махам газовата де не остават дупки по брони,калници и тем подобни !


Поздрави !
Отговори

deforse снимка deforse 21 октомври 2010 - 07:35

Да продължа и аз темата за колите на газ. Та на ЕКО Сливен ми паднаха очите. На мен и на газаджията дето пълнеше. Та спирам аз да зареждам газ и като се оглеждам какво да видя? Един бял Шевролет либеше, кво беше не знам, но на предния ляв калник имаше цифрички 4,9. Голяма машиан, голямо нещо. Беше два пъти колкото астрата. Та пича си зарждаше газ в несвяст. Той зареждаше и докато моята беше вече напълнена (аз съм със 60л.). Та като отидох да платя той тамън беше готов и сметката му беше 100 и малко лева. Не знам кви бутилки са? А пълначката беше фабрично под капаче като за зареждане на бензин. Явно самата газова беше фабрична. Даже не мога да си представя как американец слага фабрична газова.

Иначе за стикерите - слагайте ги там където е регламентирано, аман от българско шикалкавене. И смятам, че глобата за липса на стикер трябва да е 120 лв. а не 20. Ако на някой не му е естетично да не си слага газова и ще му е супер естетично. И никой няма да го заглежда, че е на газ :padlock: . Мисля, че всеки се е заглеждал по коли за по 20-30 бона на газ. Е аз поне не мога да си представя, че имаш свободно 30 бона и нямаш пари за бензин, макар, че в България нищо не е изключено. Определено има и хора, за които да е лачена колата е по-важно от това дали имат 10 лева в джоба.

Поздрави
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg