Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Джанти по итернет

temil снимка temil 25 октомври 2017 - 17:20

Здравейте колеги,
Лятото при пътен инцидент потроших две алум. джанти на Астрата и сега реших да продам другите две и да си взема 4 еднакви такива- В обявите на Базар и ОЛХ има на прилични цени, НО мисля че риска е голям - купуваш "котка в чувал" теста на джантите може да се направи само на машината при гумаджиите, а в Еконт никой няма да ти даде да ги занесеш там без да платиш.
Молбата ми е ако някой знае как да свърша тази работа , да даде съвет
Моля и за мнение за тези джанти:
https://www.olx.bg/a...html#f870d2ada2
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 25 октомври 2017 - 17:27

Ако не са криви много, се изправят. Ако е пукната някоя се лепи, но никой не предпочита лепена джанта. Аз съм лепил на форда (гумаджия естествено) и пак се пукна до заварката, може би некачествена заварка, не знам. Иначе не би трябвало да има проблем. Най-добре е да отидеш на място и там да гледаш за какво иде реч.
Мнението беше редактирано от freeqwerty: 25 октомври 2017 - 17:28
Отговори

k opel e снимка k opel e 25 октомври 2017 - 17:28

Лошото е, че ако не ти харесат, връщаш по Еконт и плащаш и в двете посоки.
А на снимка може най-големите боклуци да ти ги изкарам читави.
Отговори

titan22 снимка titan22 25 октомври 2017 - 18:38

Абе не е в двете посоки плащането.Уговаряш се с продавача за преглед и ако не ти харесат ги връщаш за негова сметка.Относно джантите от снимката,май доста зор ще трябва да видят за да се изкривят,но имай си едно на ум.Винаги искай преглед преди покупка.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 октомври 2017 - 19:02

Връщането все е за твоя сметка за жалост а на тия колограми ще идат едни 40 лв, ако трябва да ги върнеш поне. Тия джанти ми изглеждат боядисани не много добре, но на снимка не мога да кажа на 100%. Дай снимки на твойте. Лепят се и се заваряват, ако не са мн зле.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 25 октомври 2017 - 19:03

Точно Чешките бих ги изключил от офертите за покупка.
Отговори

temil снимка temil 25 октомври 2017 - 19:59

 mrsch66, на 25 октомври 2017 - 19:03, каза:

Точно Чешките бих ги изключил от офертите за покупка.

А има ли на други производители горе долу на тези цени ? Освен това мисля, че няма как да преценя дали и колко е крива джантата без да се качи на баланс. и накрая кой какво отнесъл. Ако продавача е честен човек ще се разберем. Но ако е......... Въпроса е има ли някакъв начин в Еконт да не плащам без да съм ги тествал на машина ???
Ето ги моите здрави джанти https://bazar.bg/%D0...80%D0%B0-%D0%B3
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 октомври 2017 - 21:23

Мен ме интересуваха сцепените в какво състояние са. Аз лично карам моята вектра с една сцепена джанта, която е заварена както трябва и няма проблем.
Отговори

vekarata снимка vekarata 26 октомври 2017 - 00:26

 temil, на 25 октомври 2017 - 19:59, каза:

А има ли на други производители горе долу на тези цени ? Освен това мисля, че няма как да преценя дали и колко е крива джантата без да се качи на баланс. и накрая кой какво отнесъл. Ако продавача е честен човек ще се разберем. Но ако е......... Въпроса е има ли някакъв начин в Еконт да не плащам без да съм ги тествал на машина ???
Ето ги моите здрави джанти https://bazar.bg/%D0...80%D0%B0-%D0%B3

Няма начин Еконт да ти разреши да ги тестваш на машина. Имаш 15 мин за преглед по регламент. Продавача е автокъща и сервиз!!! http://rudy96.com/se...z-avtofar-lom-/ Моят съвет е следният: -Обади се на продавача и попитай,имат ли някакви дефекти (кривини,заварки и прочие). Ако те увери,че всичко е точно и имат само леки ожулвания поискай връщането да е за негова сметка (Увери го,че си коректен). Ако се съгласи,добре! Ако откаже,прецени по гласа му ситуацията и тогава се решавай да ти ги изпрати.
Мнението беше редактирано от vekarata: 26 октомври 2017 - 00:32
Отговори

temil снимка temil 26 октомври 2017 - 09:49

 vekarata, на 26 октомври 2017 - 00:26, каза:

Няма начин Еконт да ти разреши да ги тестваш на машина. Имаш 15 мин за преглед по регламент. Продавача е автокъща и сервиз!!! http://rudy96.com/se...z-avtofar-lom-/ Моят съвет е следният: -Обади се на продавача и попитай,имат ли някакви дефекти (кривини,заварки и прочие). Ако те увери,че всичко е точно и имат само леки ожулвания поискай връщането да е за негова сметка (Увери го,че си коректен). Ако се съгласи,добре! Ако откаже,прецени по гласа му ситуацията и тогава се решавай да ти ги изпрати.

Благодаря за съвета векара. Ще опитам и ще пиша. Сигурно ще е полезно и за други ,но много зависи от "човека" отсреща.
ветеране другите две изкривени джанти ги предадох, по съвет на гумаджиите на пункта за отпадъци.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 октомври 2017 - 10:42

 temil, на 26 октомври 2017 - 09:49, каза:

Благодаря за съвета векара. Ще опитам и ще пиша. Сигурно ще е полезно и за други ,но много зависи от "човека" отсреща.
ветеране другите две изкривени джанти ги предадох, по съвет на гумаджиите на пункта за отпадъци.


Зависи какви са били щетите, но ако са само спукани можеше да се оправят. Явно връщане на зад няма, та търси нови. Из Перник трябва да има страшно много морги. Защо не разгледаш на живо. Аз най-евтините части дето взимам ги намирам точно от вашия град и все от коли с проблемни документи изпадат...
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 26 октомври 2017 - 10:45
Отговори

Коцето снимка Коцето 26 октомври 2017 - 11:01

 temil, на 25 октомври 2017 - 17:20, каза:

Здравейте колеги,
Лятото при пътен инцидент потроших две алум. джанти на Астрата и сега реших да продам другите две и да си взема 4 еднакви такива- В обявите на Базар и ОЛХ има на прилични цени, НО мисля че риска е голям - купуваш "котка в чувал" теста на джантите може да се направи само на машината при гумаджиите, а в Еконт никой няма да ти даде да ги занесеш там без да платиш.
Молбата ми е ако някой знае как да свърша тази работа , да даде съвет
Моля и за мнение за тези джанти:
https://www.olx.bg/a...html#f870d2ada2

Тези джанти с ЕТ-49 са за Вектра, огледай добре твоите и виж че са или 43 или 39 пък и някой колега с Астра да ти каже какви са оригиналните за Астра.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 октомври 2017 - 11:08

Колега, имам едни шестнайски от вектрата. С все още прилични всесезонни гудиъри 205/55/16. Джантите са тези: http://tisho74.snimk...vektra-b.956936
Ако те интересуват- на л.с., че не искам да си пиша телефона тук. То не, че бая народ пи форума ми го нямат, ама все пак;-)
Мнението беше редактирано от tisho.74: 26 октомври 2017 - 11:13
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 октомври 2017 - 11:12

Тишо, човека търси 4 болта джанти :) Дай някой път да кача една от твойте джанти на астрата да видя как ще седят.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 26 октомври 2017 - 11:16
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 октомври 2017 - 11:14

 Ne6to Smisleno, на 26 октомври 2017 - 11:12, каза:

Тишо, човека търси 4 болта джанти :)

Верно бе, къв съм профан, ей сега видях внимателно снимките. Мани- мани... аре със здраве и да ме прощава колегата.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 26 октомври 2017 - 11:16
Отговори

temil снимка temil 26 октомври 2017 - 11:56

 Ne6to Smisleno, на 26 октомври 2017 - 10:42, каза:

Зависи какви са били щетите, но ако са само спукани можеше да се оправят. Явно връщане на зад няма, та търси нови. Из Перник трябва да има страшно много морги. Защо не разгледаш на живо. Аз най-евтините части дето взимам ги намирам точно от вашия град и все от коли с проблемни документи изпадат...

Не са много моргите в Перник. Проверил съм ги. Трудно се намират с 4 дупки и ако има са скъпи - 200/300 лв. Намерих същите като тези които съм харесал по-горе ,но искат 200лв на място. Не е възможно след като ги провериш на баланс да ги върнеш.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 октомври 2017 - 12:08

 Ne6to Smisleno, на 26 октомври 2017 - 11:12, каза:

Тишо, човека търси 4 болта джанти :) Дай някой път да кача една от твойте джанти на астрата да видя как ще седят.

Тя темата на колегата, ама... Мите, вчера видях още една хашка около хотелите в квартала (тая беше бургаска) с такива шестнайски. Да ти кажа никак не беше зле, а и много добре стояха в калниците, включително и странично.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 октомври 2017 - 12:00

 temil, на 26 октомври 2017 - 11:56, каза:

Не са много моргите в Перник. Проверил съм ги. Трудно се намират с 4 дупки и ако има са скъпи - 200/300 лв. Намерих същите като тези които съм харесал по-горе ,но искат 200лв на място. Не е възможно след като ги провериш на баланс да ги върнеш.

Виж в раздел продава аточасти. Колега е пуснал астра 1.7 дизел на части и джантите са с черири дупки на петнайсет цола и цената ми се струва добра.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 28 октомври 2017 - 12:01
Отговори

temil снимка temil 29 октомври 2017 - 19:05

 tisho.74, на 28 октомври 2017 - 12:00, каза:

Виж в раздел продава аточасти. Колега е пуснал астра 1.7 дизел на части и джантите са с черири дупки на петнайсет цола и цената ми се струва добра.

OK. Благодаря!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 октомври 2017 - 09:12

 Ne6to Smisleno, на 26 октомври 2017 - 11:12, каза:

Тишо, човека търси 4 болта джанти :) Дай някой път да кача една от твойте джанти на астрата да видя как ще седят.

Знаеш, че мога да ти дам и четири за проба. Просто се обади;-)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg