Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Напрежение в бензинова помпа при газ?

alexanderandreev снимка alexanderandreev 10 октомври 2006 - 22:40

Полемиката е следната : Когато карам на газ трябва ли да изключва бензиновата пома ,или да има напрежение в нея. Доколкото знам тези настроийки ги правят при поставянето на уредбата. Чух досега две противоположни мнения - едното,че като е включена обраща бензин и се хаби по-бързо. Вълнувам се,че тази година на 2 коли сменях - 1 месец бачках за бензинови помпи:) Айде безаварийна!
Отговори

myrshavija снимка myrshavija 11 октомври 2006 - 05:24

Ако допуснем, че караш на бензин и помпата работи постоянно(няма как :) ) , то амортизацията и е същата. Според мен е добре да си работи, а и на няколко пъти съм бил свидетел как части стават негодни за употреба от липса на такава.
Отговори

fanatic снимка fanatic 11 октомври 2006 - 08:33

При мен работи постоянно. Товари се повече, но не е фатално.Фатално е обаче когато няма бензин/ и я прецаках/
Отговори

motobaik снимка motobaik 11 октомври 2006 - 09:12

fanatic, на Oct 11 2006, 08:33 AM, каза:

При мен работи постоянно. Товари се повече, но не е фатално.Фатално е обаче когато няма бензин/ и я прецаках/
 



Според мен си е най-добре да се направи с реле караш на газ тя почива изкаш бензин тя работи налягането в системата не се променя такаче при превклучване то няма момента на предърпване и да няма проблеми защото като спре помпата и Аналгина не помага тогава! :)
Отговори

fanatic снимка fanatic 11 октомври 2006 - 09:17

Това трудно ще стане с автоматичен ключ как то е при мен. Тя винаги си пали на газ и на 2000 оборота превключва. А ако в движение или при изпреварване свърши газта минава обратно на бензин. Ако помпата не работи тогава ще угасне колата.
Отговори

motobaik снимка motobaik 11 октомври 2006 - 19:58

Мойта също е автоматичен клуч говоря за 1.8 16V мотор но имам допалнително реле и в момента когато преминава на газ изклучва помпата и после при гасене или преминаване към бензин се активира пак. А релето ми струваше 2лв. :)
Отговори

borro снимка borro 11 октомври 2006 - 20:27

И при мен реленцето е 2 кинта - от лада. Баца без грешка.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 11 октомври 2006 - 22:41

Аз лично предпочитам помпата да си ми бачка и така съм си я вързал по важното е да са изключени дюзите че съм виждал пишман маистори да изключат помпата и да остават дюзата да маа на сухо
Отговори

Спас Славчев снимка Спас Славчев 13 октомври 2006 - 10:48

borro, на Oct 11 2006, 09:27 PM, каза:

И при мен реленцето е 2 кинта - от лада. Баца без грешка.
 


Kолега, а има ли забавяне като превключиш на бензин?Питам щото при мен газта свършва винаги в най сублинните моменти, когато изпреварвам или се налага да се изнеса по бързичко..

П.С. Аз съм с уж заводска газова ( холандски внос) и хората са оставили помпата да работи - явно има защо, но аз съм се навил да я изключа с реле главно за това, че скапва бензина при постоянното циркулиране.
Всяка сутрин я паля на бензин и когато намалее доливам, но обичам поне един път в седмицата да я карам само на бензин.Като не съм доливал скоро колата хич я няма - все едно ми е запушен инжектора, а като долея 5-6 литра свеж бензин и става самолет.. , но само за 3-4 дни ..:bravoo:
Отговори

alexanderandreev снимка alexanderandreev 13 октомври 2006 - 13:23

Майстора,при който ходих да ми сменя това онова го питах как да постапя,щото новата помпа е с половин идея по шумна или поне аз почнах да и обръщам внимание.Той каза като да отида там дето са ми слагали АГУ-то и да кажа да ми я изключат като съм на газ.А аз и до сега ръчно съм минавал на бензин,при свършване на газта :bravoo: Най хубавото е че колата върви и върши работа. :61: Обаче ни щъ пак да давам кинти за нова помпа:)
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 13 октомври 2006 - 16:06

fanatic, на Oct 11 2006, 10:17 AM, каза:

А ако в движение или при изпреварване свърши газта минава обратно на бензин. Ако помпата не работи тогава ще угасне колата.
 


Как автоматичния ключ разбира че газта е свършила? :bravoo:


ПП: За колегите които се чудят дали ще им загасне на газ колата заради свършила газ в бутилката:

Когато газта в бутилката е пред свършване, това се усеща в поведението на колата при ускорение. Аз досега не съм карал кола на газ, която да не я усетя че ще загасне още 3-4-10км преди да свърши съвсем газта.
Отговори

zmiori снимка zmiori 15 октомври 2006 - 11:00

PeteRHR, на Oct 13 2006, 04:06 PM, каза:

fanatic, на Oct 11 2006, 10:17 AM, каза:

А ако в движение или при изпреварване свърши газта минава обратно на бензин. Ако помпата не работи тогава ще угасне колата.
 


Как автоматичния ключ разбира че газта е свършила? :knee:


ПП: За колегите които се чудят дали ще им загасне на газ колата заради свършила газ в бутилката:

Когато газта в бутилката е пред свършване, това се усеща в поведението на колата при ускорение. Аз досега не съм карал кола на газ, която да не я усетя че ще загасне още 3-4-10км преди да свърши съвсем газта.
 


karal sym awtomobili s razli`na wmestimost na butilkite kolkoto e поголяма бутилката толкова порано разбираш че свършва. сега съм с 20 литрова бутилка и разбирам приблизително 1-1,5 км. не по рано. а за това как разбира ключа че ти е свършила газта ами според мен не разбира то ДВГ-то си върти искрите си цъкат оно сиги регисътрира така че само ключа според мен няма как. освен с нещо допълнително ама не съм чувал.
Отговори

kraskoval снимка kraskoval 15 октомври 2006 - 11:09

espero2000, на Oct 11 2006, 10:41 PM, каза:

Аз лично предпочитам помпата да си ми бачка и така съм си я вързал по важното е да са изключени дюзите че съм виждал пишман маистори да изключат помпата и да остават дюзата да маа на сухо
 


Съжалявам ако е тъп въпроса, ама има ли начин да разбера дали инжекторите се изключват на газ. Газовата е слагана при предишния собственик и не знам какво и как е правено.
Отговори

actafool снимка actafool 23 май 2008 - 20:50

 motobaik, на Oct 11 2006, 10:12 AM, каза:

Според мен си е най-добре да се направи с реле караш на газ тя почива изкаш бензин тя работи налягането в системата не се променя такаче при превклучване то няма момента на предърпване и да няма проблеми защото като спре помпата и Аналгина не помага тогава! :)


Да разбирам,че е по-добре при монтирането на АГУ (при мен газ. инжекция на астра 1.6 16V 98г) е желателно бензиновата помпа да се оставя закачена и да си върти бенз за да може да се охлажда и да работи правилно?
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 24 май 2008 - 13:53

 actafool, на May 23 2008, 09:50 PM, каза:

Да разбирам,че е по-добре при монтирането на АГУ (при мен газ. инжекция на астра 1.6 16V 98г) е желателно бензиновата помпа да се оставя закачена и да си върти бенз за да може да се охлажда и да работи правилно?

Чи тя помпата ако не работи няма нужда от охлаждане!!
Самата помпа по принцип на изгаря (аз поне не съм виждал такава),спира да работи поради износването на колекторчето на ротора а то се износва когато тя работи,ето защо аз съм твърдо "ЗА" изключването и по време на работа на газ!!
Отговори

oci снимка oci 25 май 2008 - 22:00

При правилна експлоатациа на Газова уредба, колата се пали ВИНАГИ на бензин и когато загрее се минава на Газ. Това, че повечето от нас не го правят е ясно, но принципно ако поне 1(веднъж) месечно си палите колите на бензин помпата ви няма да се съсипе от не работене. Много по вероятно е да се запушат първо дюзите, но това е друга тема. От изключително значение е колата да не остава с малко бензин в резервоара - защото помпата върти почти на сухо=слабо охлаждане=проблеми за собственика.
Лично аз съм виждал 4 помпи да изгарят пред мен - 3 от тях бяха на автомобили с ГАЗ-ови уредби и 1 беше на Витара която си търкаля на бензин, но собственика я караше почти винаги докато свърши горивото. Аз лично съм твърдо против работата на помпата при работа на газ, защото е безсмислено да съкращавате живота на толкова скъпа част от вашата кола.
П.С. "За да върви на газ трябва да върви на бензин, иначе иди му фани края..."
Отговори

peterl снимка peterl 26 май 2008 - 16:41

Аз на моита помпа съм и сложил реле, което е изключва.Но колегата е с газ. инж. т.е. електрониката на газ. инж. позволява ли да се изключва бенз. помпа когато мине на газ?
Отговори

chrisb снимка chrisb 27 май 2008 - 11:40

Значи преди време пусках подобна тема и получих различни отговори! Някой ми каза че ак се спре работата на бензиновата помпа когато си на газ няма какво да охлажда дюзите и може да се прецакат нещо, а другите отговори са идентични с вашите. За момента аз си оставям помпата да работи постоянно защото никой неможа да ми даде конкретен отговор. Ако някой може да обясни с подробности какво става и про двете ситуации нека бъде така добър да го направи. :unsure: :unsure: :unsure:
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 27 май 2008 - 14:57

 chrisb, на May 27 2008, 12:40 PM, каза:

Значи преди време пусках подобна тема и получих различни отговори! Някой ми каза че ак се спре работата на бензиновата помпа когато си на газ няма какво да охлажда дюзите и може да се прецакат нещо, а другите отговори са идентични с вашите. За момента аз си оставям помпата да работи постоянно защото никой неможа да ми даде конкретен отговор. Ако някой може да обясни с подробности какво става и про двете ситуации нека бъде така добър да го направи. :unsure: :unsure: :unsure:

Амо то когато дюзите не работят нямат нужда от охлаждане, а и дори да циркулира бензина той не минава през тях а само през колекторчето им и пак в резервоара и според мен пак нищо не охлажда!!
Отговори

chrisb снимка chrisb 29 май 2008 - 13:57

Ами релсата на дюзите по която върви бензина също се нагрява от топлината на двигателя и регулатора на налягането седи там! Дали платната му няма да се опечът сега в тия жеги? По-добре е май да си върти бензина! Ако караш на бензин пак се износва помпата. Според мен помпата не се товари когато са изключени дюзите защото бензина просто си циркулира покрай тях и се връща обратно в резервоара! :unsure:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg