Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Пак изгоря комутатора ?

Nasix снимка Nasix 22 февруари 2010 - 03:57

Здравейте!
Преди 2 седмици някаде ми изгоря комутатора. Добре че бяха колегите да ми кажат какъв ми е проблема предния път :) Та смених комутатора преди няма и седмица (6 дни са точно) и днес като си се прибирах към Бургас и до Сливен ми изгасна и пак не поиска да запали. Усетих какво е станало звъннах на пътна помощ, дойде пича донесе ми комутатор но и ме одруса доста ;( Както и да е, въпроса ми е какво да направя за да спре да изгаря. Момчето от пътна помощ ми каза че може да е от свещи и кабели, някой ми беше казал че било от палеца и чукчето (предполагам това са онези чаркове в дистрибуторната капачка). Та ако имате идея ще се радвам да споделите :)

:25:
Отговори

doolettle снимка doolettle 22 февруари 2010 - 19:48

Смени го с оригинален от представител на Опел а не от тези лицензираните. Съпротивлението на кабелите тряа да е в определени глраници за да не товари много бобината и комутатора. С какви кабели си и евентуално свещи. Разстоянието на свещите също оказва влияние на работата на бобината.
Отговори

floyd снимка floyd 22 февруари 2010 - 20:09

Трябва хубаво да се проверят всички кабели, връзки, бобина, индукционен датчик, и т.н. А ти сложи ли пастата преди да монтираш комутатора?

Колега doolettle, то е ясно за оригиналния, ама струва 200 лева, баси. :25:
Отговори

doolettle снимка doolettle 22 февруари 2010 - 23:28

 floyd, на 22 Feb 2010, 20:09, каза:

ама струва 200 лева, баси. :25:

Ми той си е доста на далавера ако иначе тряа да се сменят през 6 дена.......
Тва за охлаждащата паста също е вариант
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 22 февруари 2010 - 23:32

 doolettle, на 22 Feb 2010, 23:28, каза:

Тва за охлаждащата паста също е вариант


тя трябва да е в комплекта на комутатора и задължително да се сложи. Имам няколко приятели, които си патиха неколкократно или от менте комутатори или от това, че майсторите не им слагаха пастата
Отговори

Nasix снимка Nasix 23 февруари 2010 - 11:26

Здравейте отново
Днес обиколих няколко сервиза и ходих на елкон. В сервиза ми намериха един кондензатор вътре в самото делко на който едното му краче се беше счупило (обикалях по морги сервизи, никаде няма такова кондензаторче) Закарах я на елкон (там ми казаха че няма да е от кондензаторчето) и след като я пусна през компа каза че кабелите ми са имали мн слаба изолация (работели но изолацията им е слаба). Извади едната свещ и каза че била леко раждясала което значело че влиза вода някаде (не запомних точно каде щото пича само с некви термини ми приказваше, а не съм много вещ в нещата) и трябвало да се шлайфа главата.
Колкото до комутатора купих немски най-скъпия който имаха там (50 лв) когато дойде пътна помощ ми докараха същия на 68лв. Паста имаше вътре и двата шъти я сложих цялата.
Ако имате някаква идея какво да направя ще съм ви много благодарен :)

:25:
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 23 февруари 2010 - 11:34

Къде е ръждата- по резбата или на електрода?
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 23 февруари 2010 - 17:47

Това с шлайфа ми се вижда голяма глупост,докато разбера че ми е издухала гарнитурата на главата и докато събера пари да я оправя карах с много издухана гарнитура близо половин година и след това сменях свещи и НЕ бяха ръждясали.Колкото до кабелите направи си един тест довечера застани някъде на тъмно запали колата и виж дали ще има светомузика-дали ще виждаш искрата как се движи по кабелите.А за комутатора това е божа работа колко ще издържи,че са много крехки машинки-много се влият от температура,влага и от почти всичко друго по запалването.
Отговори

Nasix снимка Nasix 23 февруари 2010 - 17:55

Аз не видях да има ръжда по електрода, захабен е, измърсен но не мисля че беше ръждясал. Имаше малко ръжда по резбата но това е което видях. Ще сменя свещите и кабелите някой с подобен мотор да каже какви да взема (имам и газ)

Благодаря предварително
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 23 февруари 2010 - 19:10

Ако имаш възможност и желание купи си свещи денсо(130-тина лв) и кабели Беру примерно,ако търсиш по-евтиния и що годе качесвено решение вземи си кабели тесла-червеникавата кутия (34лв мисля че бяха в косер) и свещи Бош "супер+"(28лв в Киров) щом си с газ.
Отговори

iliev82 снимка iliev82 23 февруари 2010 - 23:17

 doolettle, на 22 Feb 2010, 23:28, каза:

Тва за охлаждащата паста също е вариант

Това е може би най-важното - и аз съм си патил от комутатори - сега съм с някъв от ЕВРО 07 за 30 лева. Сам си го сложих внимателно. Една година кара вече. Пастата е комплект с комутатора. Там е истината.
Отговори

vasko__2 снимка vasko__2 23 февруари 2010 - 23:30

Докато не смениш бобината си носи резервен комутатор в багажника.Колкото и да не ти се вярва. След всичките опели и комутатори ,които смених разбрах защо горят един след друг.Това при нови кабели,палец, капачка ,свещи, термо паста и т.н. Доакто не смених бобината , комутаторите си изгаряха от време на време.
Отговори

kruger снимка kruger 07 март 2010 - 19:01

здр колеги,отностно комутатора три пъти ми горят,сменях с по-евтини малаизииски някви,нови караха по година и реших сам да си го оправя-писна ми от "маистори" този път си купих втора ръка от морга за 20 лв оригинална мисля че Бош беше, с финна шкурка зачистих клемите и контактната плочка,намазах я с контактен силикон и е прикрепих към корпуса ,закачих кабелите ,смених и семеринга на делкото и наи-важното!!!!!! сменя се кабела на бубината заради него ми горяха комутаторите(аз смених всички кабели),от 2 години няма ядове
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg