Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

астра 1.7дти исузо 2002г не пали

danymish снимка danymish 29 декември 2010 - 10:01

здравейте колеги , примен се случи следното.колата е астра 1.7 дти исузо мотор . един ден просто угасна и не можа да запали повече.ходих на диагностика и там излезе грешка SPILL VALVE MALFUNCTION.интересува ме това някакъв клапан ли е или е заминала помпата.благодаря ви.
Отговори

reload снимка reload 29 декември 2010 - 14:28

Здр. не ти е заминала помпата ! Това е клапана за отсичане края на подаването. Виж го ТУК Отваряш капака и го намираш ТУК
Замерваш съпротивлението и сравняваш с ТУК
Ако има отклонения го отвиваш с камък 38 мм /преди това демонтираш ERG клапана, който е отгоре ако ти пречи/ и се обаждаш ТУК-ЧАСТИ и си го купуваш или от автоморга.
Ако с клапана всичко е ОК и стойностите са в границите, пиши, ще ти кажа как да свалиш блока за управление на помпата/ и той се сваля лесно и бързо/ и там какво да замериш и видиш. Ще намериш причината не е сложно. Напиши и номерата на грешките ако ги знаеш.
Успех !
Отговори

danymish снимка danymish 29 декември 2010 - 15:36

 reload, на 29 Dec 2010, 14:28, каза:



благодаря за отговора reload, може ли да ми кажеш от коя страна на деигателя е помпата отпред или отзад
Отговори

reload снимка reload 29 декември 2010 - 16:06

...отзад между дв. и купето в дясната страна. Там върху помпата има изолация-капак затова не се ориентираш, виж откъде тръгват тръбичките за дюзите там е завит този клапан.
Отговори

danymish снимка danymish 30 декември 2010 - 08:34

доколкото си спомням грешката която излезе беше P 0251
Отговори

reload снимка reload 30 декември 2010 - 12:29

Трябваше с това да започнеш. Не пипай нищо по помпата. Тази грешка излиза при лоша спойка в модула за управление на помпата. Този модул се намира ТУК Закрепен е за помпата с четири болта. Там вибрациите са най-големи и затова към 7-8 година от експлотацията може да се появи тази ,,студена връзка,, Първите признаци преди да спре колата са неуспешен старт. В "Каргоекспрес" официален вносител на OPEL за България цената е 2800 лв, тук във форума има много хора ги презапояват 100-150 лева, а по автоморгите са от 300 до 600 лв. Този блок е независим от помпата не му трябва препрограмиране. Някой му викат ,,комп. на помпата,, но това не е никакъв компютър. Модула за теб става от Корса, Мерива и Комбо.
Съветаът ми е, ако е само слаба връзка презапояваш и караш така, но ако има изгорели пътечки търси друг. Аз карам от една година с модул от Корса. Намерих го в Дупница, доставен с куриер на цена 280 лв Тези двигатели вече се намират доста по моргите сигурно има и евтини. Имам два стари модула с изгорели пътечки на платката, виж ги ТУК само да придобиеш представа.
Така беше при мен с този код Р 0251 и не само при мен. Това е слабо място. Сваляш отваряш и виждаш и дано имаш късмет с едно презапояване само !
Мнението беше редактирано от reload: 30 декември 2010 - 12:50
Отговори

Гено снимка Гено 30 декември 2010 - 12:53

за начало се убеди, че грешката е тази, която казваш. На твоята кола трябва да става самодиагностика с двата педала - натискаш газта докрай и спирачката едновременно, даваш на контакт, без да палиш и гледаш жълтата лампа като почне да мига и броиш внимателно миганията. Ако грешката е само една я повтаря 3 пъти, ако са няколко, трябва да ги редува, пак общо 3 пъти. После пиши резултата пак тук.
Отговори

reload снимка reload 30 декември 2010 - 13:24

САМОДИАГНОСТИКАТА, за която говори Гено, подробно пише ТУК , а малко снимки как се разглобява модула в някакъв хърватски сайт ТУК
Отговори

danymish снимка danymish 30 декември 2010 - 16:37

Свалянето на този модул може ли да стане отгоре праз капака или се налага да се води до канал или подемник,а колата не се движи.Ако може ми какви са ботовете че отгоре няма никаква видимост към тях.
Отговори

reload снимка reload 30 декември 2010 - 17:35

 danymish, на 30 Dec 2010, 16:37, каза:

Свалянето на този модул може ли да стане отгоре праз капака или се налага да се води до канал или подемник

Става отгоре, закрепен е с четири болта, мисля М6 бяха. С два от тях има малко проблем с развиването защото пречи казанчето на хидравликата затова си приготви малка ,,тресчотка,, Първо се ориетирай с напипване. Работата е за 10 мин ако си го правил преди това. След като развиеш болтовете махаш и буксата с кабелите. Самия блок има капак отзад, който е залепен, с малка отверка го отлепяш и разглеждаш за поражения. Ако няма изгаряния виж за слаби връзки, обикновено припоя е лъскав, а местата, където е преискрявало е матов.
Най-вероятно, ако колата е спряла внезапно има намеса преди теб в този детайл от някой друг.
Пиши като го разгледаш какво е състоянието му.
Отговори

danymish снимка danymish 30 декември 2010 - 18:56

Благодаря ти много ще пиша за всичко което направя и видя.това най вероятно ще е сла празниците че сега няма много свободно време а и този студ...Благодаря на всички отзовали се , да сте живи и здрави и весело посрещане на новата година :devil-smiley-019:
Отговори

reload снимка reload 30 декември 2010 - 19:14

Ами, наздраве тогава :devil-smiley-019: за тези които пият ! Весело порещане на Нова година !
Отговори

danymish снимка danymish 06 януари 2011 - 13:02

Здравейте ,и за много години.Дннес свалих модула и слд като го отворих видях че има доста места където припоя е матов ,но неможах да отлепя платката ида я погледна отдолу.Развих всички болтове и пак не излиза .Какво да правя от тук нататък.Със сигурност модула беше отварян преди
Отговори

reload снимка reload 06 януари 2011 - 15:24

Здр. може и да изкараш късмет с Новата година. Това, което си направил е достатъчно. Отиди в първия радио-тв сервиз да ти презапоят лошите връзки. Следващото много важно нещо е с какво ще залепиш капака отзад. Ако е обикновен силикон киселината в изпаренията повреждат платката, затова купи от този, с който лепят огледала/ в Практикер 8-10 лв/
Монтирай блока и пробвай, вече поне знаеш как е и ще ти е лесно!
Не се мъчи да вадиш платката, защото има много места, които трябва да се разпояват и е нужно малко спец. оборудване и умения. Ако все пак си решил ето ТУК са местата, които трябва да се освободят/ заградени в червено / Платката е двуслойна и при обратното запояване после много вероятно е да стане грешка.
Има и други неща, които може да се замерят, но първо пробвай и пиши после.
Отговори

danymish снимка danymish 06 януари 2011 - 15:47

Благодаря отново за бързия и изчерпателен отговор reload.Това презапояване се осъществява върху матовите уастъци на платката,т.е. върху самите пъпчици защото самите пътечки са от долната страна
Отговори

reload снимка reload 06 януари 2011 - 16:27

 danymish, на 06 Jan 2011, 15:47, каза:

Това презапояване се осъществява върху матовите уастъци на платката,т.е. върху самите пъпчици, защото самите пътечки са от долната страна.

Пътечките са отгоре и отдолу, но това няма значение. Засега презапои тези места които са матирани. Ако се вгледаш внимателно в тези ,,пъпчици" ще видиш съвсем малки пукнатини, там където е преискрявало. Нека това го направи някои които разбира, защото напрежението вътре е 130 волта и ако не се направи внимателно всичко изгаря, ако има нещо объркано.
Успех !
Отговори

reload снимка reload 06 януари 2011 - 19:06

 danymish, на 06 Jan 2011, 13:02, каза:

...Със сигурност модула беше отварян преди

...най-добре да търсиш друг модул, гледай само да не е отварян преди теб ! След намеса макар и с гаранции никога не същото, защото не знаеш какви са били пораженията.
Отговори

danymish снимка danymish 08 януари 2011 - 16:23

здр. днес монтирах електронния модул на колата,след като вчера техник ми презапои прегорелите връзки вурху платката.След това направих самодиагностиката.Лампичката със колата и ключето започна да мига бързо и непрекъснато,което според прочетеното във форума означава че няма грешки.След това се опитах да я запаля но не успях.Тъй като преди това разни майстори отваряха тръбичките към гор. фитър и отвиваха тръбичките към дюзите може ли в системата да е навлязъл въздух,и как става обезвъздушаването.Може ли и причината да е в този клапан за коъто писах още в началото,а именно
SPILL VALVE MALFUNCTION
Отговори

reload снимка reload 08 януари 2011 - 19:45

 danymish, на 08 Jan 2011, 16:23, каза:

SPILL VALVE MALFUNCTION

Модулът подава напрежение единствено на SPILL VALVE MALFUNCTION и затова ти е давало тази грешка, че не работи. Замери му съпротивлението ако се съмняваш, без да го сваляш. Нека някой да ти помгне с с обезвъздушаването. Ако не стане с това ще ти пратя какво да се замери в блока преди да търсиш нов. В момента пиша от друг комп.
Отговори

danymish снимка danymish 09 януари 2011 - 10:30

Здр.вчера когато монтирах ел. блока не залепих капачето тъй като исках само да пробвам дали ще запали и ако всичко беше наред щях да го монтирам след това.Молбата ми е ако можеш да ми кажеш какво да се замери на блока за да го занеса на техника и да му обясня.Сле това ще гледам да измеря и съпротивлението на клапана.Благодаря.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg