Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

X14XE, Астра ф, комби, 97 г., прекъсва при палене

Trifonoff снимка Trifonoff 13 юли 2011 - 09:27

Здравейте колеги, от известно време имам един малък проблем с моята Астра. Попрегледах форума, но честно казано не открих решение и реших да пусна нова тема.
Проблемът е следния - при запалване ( без значение топла или студена е колата) колата заработва на 3 цилиндъра и след около 10 секунди като поработи се оправя и всичко си е наред. Сменил съм свещи, кабели, като си мислех, че е от тях, но проблема си остана. Друго, което забравих да спомена, че не при всяко палене прекъсва, някога си пали нормално, но не съм открил някаква закономерност, кога прекъсва и кога не. След като си заработи на 4 цилиндъра, всичко си и е наред, работи си нормално двигателя, има си тяга, не прекъсва. проблема е единствено при паленето.
Някой ако има идея от какво може да е проблема, ще съм благодарен ако сподели :helpsmilie:
Отговори

stifler снимка stifler 31 юли 2011 - 21:30

Аз съм със същия двигател и имам абсолютно същия проблем. Но дори в сервиз на Опел не могат да разберат от къде е проблема. Пиши ако разбереш от какво е.
Отговори

Trifonoff снимка Trifonoff 01 август 2011 - 14:47

 stifler, на 31 юли 2011 - 21:30, каза:

Аз съм със същия двигател и имам абсолютно същия проблем. Но дори в сервиз на Опел не могат да разберат от къде е проблема. Пиши ако разбереш от какво е.

ок, колега, ако има нещо ще пиша. Скоро говорих с един майстор, чу колата как пали, попита ме дали ми намалява антифриза ( а той действително намалява) и стигна до заключението, че най-вероятно влизал антифриз в един или повече цилиндри и затова при палене отначало прекъсвала, докато изгони антифриза. Но при положение, че не го прави винаги и още повече, че е стояла примерно и два три дни (логично е като стои толкова време да влезе повече антифриз в цилиндрите)и си пали без да прекъсва. Но знам ли, може и да е прав. Поздрави!
Отговори

kara4 снимка kara4 01 август 2011 - 23:59

Проверете бобината.
Отговори

jokomoro снимка jokomoro 02 август 2011 - 00:29

[quote name='Trifonoff' timestamp='1310542078' post='963702']
Здравейте колеги, от известно време имам един малък проблем с моята Астра. Попрегледах форума, но честно казано не открих решение и реших да пусна нова тема.
Проблемът е следния - при запалване ( без значение топла или студена е колата) колата заработва на 3 цилиндъра и след около 10 секунди като поработи се оправя и всичко си е наред. Сменил съм свещи, кабели, като си мислех, че е от тях, но проблема си остана. Друго, което забравих да спомена, че не при всяко палене прекъсва, някога си пали нормално, но не съм открил някаква закономерност, кога прекъсва и кога не. След като си заработи на 4 цилиндъра, всичко си и е наред, работи си нормално двигателя, има си тяга, не прекъсва. проблема е единствено при паленето.
Някой ако има идея от какво може да е проблема, ще съм благодарен ако сподели :helpsmilie:
[/quot
Издухана гарнитура на главата 100%
Отговори

stifler снимка stifler 02 август 2011 - 16:47

Блок-бобината я смених с оригинална(почти 400 лв)в сервиз на Опел. И там бяха на 100 % че е това, ама уви...

Между другото и аз забелязах скоро, че ми е намалям антифриза и долях. Версията на Трифонофф може да излезе достоверна...
Мнението беше редактирано от stifler: 02 август 2011 - 16:49
Отговори

Trifonoff снимка Trifonoff 17 август 2012 - 23:00

Проблема с прекъсването е решен. И все пак се оказа гарнитура на главата. След смяната всичко е наред! Нито антифриза намалява, нито прекъсва при палене. Поздрави!
Отговори

EmilioSalagari снимка EmilioSalagari 19 август 2012 - 18:51

Колега колко ти излезе ремонта и каква марка е качествената гарнитура Аз съм със X14XE 97год и същия проблем от 8месеца и преди 200км смених кабели Magnet Marelli свещи GM и масло и филтърGM Трябва ли да сменя и маслото Благодаря за отговора предварително
Отговори

fantoms снимка fantoms 21 август 2012 - 15:20

А надуваше ли маркучите преди да смениш гарнитурата на главата?
Отговори

Trifonoff снимка Trifonoff 23 август 2012 - 22:22

 EmilioSalagari, на 19 август 2012 - 18:51, каза:

Колега колко ти излезе ремонта и каква марка е качествената гарнитура Аз съм със X14XE 97год и същия проблем от 8месеца и преди 200км смених кабели Magnet Marelli свещи GM и масло и филтърGM Трябва ли да сменя и маслото Благодаря за отговора предварително

здравей колега, гарнитурата която сложи майстора е Виктор Рейнц, а цената и около 40 лева, а за смяната на гарнитурата, ми взеха 80 лв., като получих оферти и за 100 и за 120, а предполагам има и нагоре :) . А за маслото според мен след смяна на гарнитура на главата, трябва да се смени.

 fantoms, на 21 август 2012 - 15:20, каза:

А надуваше ли маркучите преди да смениш гарнитурата на главата?

надуваше ги, и то много, а също така ми губеше и антифриза, а след смяната ( да не казвам голяма дума :) ) не е мръднало нивото на антифриза.
Мнението беше редактирано от Trifonoff: 23 август 2012 - 22:44
Отговори

EmilioSalagari снимка EmilioSalagari 24 август 2012 - 01:36

Благодаря колега Trifonoff :thu:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg