Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Съединител на Астра Ф - X14NZ

galina снимка galina 20 февруари 2013 - 22:14

Наскоро си купих кола Астра Ф X14NZ, хечбек, 60 к.с., 96г. внос от Белгия. Имам едно съмнение , че съединителят ми скоро ще е за смяна защото отделя много високо. Въпроса ми е как се сменя съединител, какво ми е нужно и дали за този модел се разделят скоростите от двигателя или има друг по-лесен начин? Друго питане ми е дали сте чували или знаете дадени части от други автомобили да стават за опелчето например от Деу, защото ми препоръчаха дискове от Деу в магазина , а съм чувалa че има взаимозаменяемост
Мнението беше редактирано от galina: 23 февруари 2013 - 13:43
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 21 февруари 2013 - 10:10

Съединителят на тези коли се сменя без сваляне на скоростната кутия. Има си начин да се издърпа първичния вал на скоростната кутия и след това през капака на съединителя изпада самия съединител най-общо казано. Сменя се абсолютно целия комплект съединител АКО това е необходимо. В комплекта вървят феродов диск, лагер на съединителя и притискателен диск и евентуално скобите, необходими като инструмент за да се направи самата смяна. Комплекта съедитилен се движи около 200-250 лева. Като марка препоръчвам ЗАКС.

За да тестваш съединителя направи следния опит. Дърпаш ръчната и се опитваш да потеглиш на 4-та предавка. Ако колата загасне бързо значи съединителя е наред.


Колежке, честито за новата придобивка ! :) Остава да й сложиш и една читава обикновена газова уредба за да караш икономично :)
Отговори

Don4o333 снимка Don4o333 21 февруари 2013 - 11:50

Щом отделя горе,трябва да се отпусне,иначе свършва бързо съединителя,после на 3 -та скорост се пробва да тръгне,и ако иска да гасне колата,значи е добре
скоро сменях съединител и ми го смениха за няма и час,отдолу през капака и отстрани на кутията,но трябва майстор дето знае какво да прави,за работата ми взеха 45 лв.
Отговори

galina снимка galina 21 февруари 2013 - 13:08

Благодаря за бързите отговори. Колата е внесена преди година като аз я купих от човек има сложена газова,мисля че Ловато но ми дава разход към 8 извън града и мисля че е много но още не ми остава време да я видя в мене е колата от 2 седмици. Иначе няма тропане по окачване и най-вече е здраво купето , но трябва да се види разхода на газ. Бях чела че към 7 най- много трябва да е.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 21 февруари 2013 - 13:16

Разход 8л / 100 км извънградско ако караш с 90-100 и ако го засичаш правилно си е наистина много. Въздушен филтър скоро сменян ли е ? Той много влияе на разхода на газ. Сменя се на 5000 км. Ако филтъра е добре отиди в някой сервиз, където имат газанализатор. Там вече ще преценят дали има нужда от смяна на мембрани, каква настройка да направят и т.н.
Отговори

galina снимка galina 23 февруари 2013 - 13:47

И на мен ми казаха че може да са мембрани, за което нямам никаква представа, но споделиха че може да има нужда от настройка. Иначе съм я обслужила ролка, ремък, масло, маслен, горивен и въздушен филтър.Ще трябва да попитам за добър майстор по газови уредби в Търговище понеже съм там за момента.
Отговори

galina снимка galina 02 март 2013 - 10:50

Ходих на майстор , който ми провери свещите и кабелите и каза да ги сменя защото според него не са добре особено свещите и каза , че от там може да е по-висок разхода. Ще ги сменя , но възможно ли е да вдигат много разхода , защото не съм забелязвала колата да не работи добре или нещо такова.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 02 март 2013 - 16:18

Значи трябва да ги смениш. Лошото е че не съм сигурен дали само това е причината за разхода на газ , но то ще се види.....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg