Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Проверка на лентовият кабел на airbag-a на Астра Г

zaplesa снимка zaplesa 23 август 2018 - 15:49

Здравейте колеги,

Наскоро сменях капака на airbag-a на моята Астра Г.
При смяната бях извадил клемата на акумулатора, но въпреки това след смяната ми светна лампата на airbag-a.
Съмненията ми са, че проблема идва от лентовият кабел.
Въпросът ми е как мога да тествам/проверя, дали лентовият кабел е прекъснат и е за смяна?
Колата е Опел Астра Г, 2008г - 1.6 Twinport - Z16XEP

Благодаря предварително!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 август 2018 - 18:43

Опком.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 23 август 2018 - 20:53

Или като свалиш самия кабел и прозвъниш пистите (с мултицет, примерно)..
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 август 2018 - 21:51

Само да питам малко, пък да видим:
Защо смени капака с възглавницата?
Защо те съмнява лентовия кабел? Каква е историята с тоя кабел?
Отговори

benzy снимка benzy 23 август 2018 - 22:03

Вероятно е сменил капака с възглавницата, защото другата опция е китайски капак, който обече се поставя без нитовете и недай боже при удар излита и ти троши главата, защото се държи само на пластмасовите палчета. Моргите не продават само капак, а винаги заедно с еърбега и той си има и нитове да държат капака върху "ринга" на възглавницата.

Това упражнение го правих преди около месец и малко, но при мен мина безболезнено.
Някъде из темите четох, че имаш няколко смени на еърбег преди да се наложи зануляване през ОБДто - възможно ли е твоята да е горд победител в няколко катастрофи? Тогава ще трябва както Тишо е казал с опком...
Мнението беше редактирано от benzy: 23 август 2018 - 22:04
Отговори

zaplesa снимка zaplesa 24 август 2018 - 08:14

Колеги, аз реално смених само капака на възглавницата(без нея).
Взех нов капак(китайче за 20лв) и го смених, защото моят беше с дупки на копчетата за клаксона.
При самата смяна бях откачил акумулатора, за да не записва грешка. Въпреки това след смяната лампата светна.
Направих диагностика с Опком, и показа грешка с еърбега.
Вчера пак го свалих и проверих буксата и се опитах да премеря с мултицет и пробна лампа, дали идва ток на пиновете на самата букса на лентовия кабел, но нищо...
И сега се чудя, дали аз не меря както трябва или просто кабела си е заминал.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 24 август 2018 - 08:26

Принципно, ако не си го прещипал едва ли ще дефектира току така. Виж си хубаво буксите ги щракни, изчисти грешката с опкома и кажи какво става.
Отговори

zaplesa снимка zaplesa 24 август 2018 - 08:45

Това и направих, но за съжаление не можеше да се изчисти грешката. Въобще не намираше еърбега и това ме кара да мисля, че проблема е може би в кабела.
Реално аз не съм правил нищо повече от това да извадя буксата и да я сложа след това, но сега не намира изобщо еърбегът...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 24 август 2018 - 08:48

дай номер на грешката
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 август 2018 - 13:01

Явно имаш проблем с друго, не с този еърбег.
Казвам го защото когато вадих моя волан да го боядисвам, махах буксата, отвивах волана, свалях го, след това пак обратно кабел всичко - нямаше нито лампа, нито грешки.
Да не си направил нещо ти когато си сменял капака? Както казва ИвайлоМ, нещо да си го гънал кабела, дръпнал заедно с еърбег-а - защото не е много дълъг когато го извадиш от мястото му. Но ако си направил всичко както е трябвало по обратния ред - не би трябвало тая грешка да е излязла от това..
Казвам го, защото и аз съм със същия волан и еърбег и също бях извадил минуса когато го правих

А дали трябва да има напрежение - не мисля, защото имаше точно два пина(поне така запомних). Би трябвало да има, когато се задейства този еърбег.

И сега се сещам че даже и в ОПКОМ-а пишеше ако правиш нещо в това меню, да излезеш навън. Хахахаха, както има тестове в другите менюта за другите модули, смятай ако тестваш еърбеците така :)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 август 2018 - 13:12
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 24 август 2018 - 13:17

Къде другаде имаш airbag? Седалката местил ли си?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 август 2018 - 14:35

Без номера на грешката или нейното точно описание няма как да се познае какво точно е, или поне коя верига е.
Принципно минималния брой на пиропатроните на астра г е 6, така че кой от тях е...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 август 2018 - 14:37
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 24 август 2018 - 14:43

Аз мислех, че си подменил и самия лентов кабел.. Сега така както го обясняваш - ако не си смачкал някое от телчетата, които влизат в самата букса, нищо чудно (случайно или не), да е дала фира самата букса на бег-а! Това е често срещан проблем, аз преди време имах премеждия с грешки на AirBag и като отворих и презапоих всички букси (често с годините излизат на яве студени спойки и т.н.) - и веднъж за винаги приключих този проблем.
Отговори

zaplesa снимка zaplesa 24 август 2018 - 18:06

За съжаление не записах номера на грешката, но при следващата диагностика ще я запиша. Не съм вадил нищо освен буксата на лентовия кабел и после обратно я сложих. Не съм местил седалка или нещо друго.
Ако извадя изцяло лентовия кабел, има ли начин да се провери, дали е заминал, или буксата е заминала?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 август 2018 - 20:16

Не го вади преди да видиш какво е записала.
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 05 септември 2018 - 15:25

Минах по този път вече. Просто трябва да изчистиш грешката с опком и си ти.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 05 септември 2018 - 16:01

А ти прочете ли, че вече го е правил?
Отговори

zaplesa снимка zaplesa 21 септември 2018 - 12:33

И отново хиляди благодарности на колегата Тишо.
Оказа се, че лентовият кабел е здрав.
След прочитане с Опком и изчистване на грешката всичко е ок.
Карам вече седмица и грешка няма.
Темата може да бъде заключена.
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 25 септември 2018 - 09:52

 amalexiev, на 05 септември 2018 - 15:25, каза:

Минах по този път вече. Просто трябва да изчистиш грешката с опком и си ти.



 IvailoM, на 05 септември 2018 - 16:01, каза:

А ти прочете ли, че вече го е правил?



 zaplesa, на 21 септември 2018 - 12:33, каза:

Оказа се, че лентовият кабел е здрав.
След прочитане с Опком и изчистване на грешката всичко е ок.
Карам вече седмица и грешка няма.


Аз много хубаво прочетох... , ама нали явно идеята тука е не да си помагаме, а да се заяждаме.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 25 септември 2018 - 10:45

Никой не се заяжда, просто и той каза, че се е опитал, но е стояла активна. Аз също му казах да я изтрие. Явно е имал проблем с опкома. Ти обаче държиш да повториш предните предложения, с което реално спамиш, а не помагаш! Тъй, че не виждам за какво претендираш и се сърдиш?!
Мнението беше редактирано от IvailoM: 25 септември 2018 - 11:45
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg