Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Смяна моторчето на клапата за парното.

DALGONSKi снимка DALGONSKi 07 декември 2010 - 22:10

 deliyski, на 07 Dec 2010, 22:00, каза:



-Отвиваш близките 2, аз си направих импровизирана отверка - изкривих един пирог във формата на буквата "Г" и с железна пила оформих острието на новата "отверка". На най-вътрешния болт толкова се ядосах, че реших да го счупя. Нещеш ли.. той излезе без отвиване, има гума за уплътнение и тя се изхлузи. След това с малко повече сила го надянах, завих другите 2 с направената за мен отверка и готово!

п.п. Ся като се замислих.. май беше по-лесно да свалиш пластмасата под жабката която е.. от там някъде си бях набутал ръката когато развивах.
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 07 декември 2010 - 22:12

Аз все още не съм направил "операцията", но изказвам благодарности на stambo за осигуреното моторче и подробното снимково обяснение.
При цена, която ми обявиха в един магазин от 200лв, си мисля, че варианта на stambo с малко чук, малко запояване и моторче буквално без пари си струва усилието.
Отговори

medyn снимка medyn 08 декември 2010 - 18:58

 deliyski, на 07 Dec 2010, 22:00, каза:

Ще съм благодарен, ако някой ми обясни точно как се сваля моторчето? Виждам, че има 3 винта, но не мога да си представя колко малка отвертка трябва да имам и ако я имам там мога да бръкна само с два пръста, които няма да са ми достатъчни за да приложа сила да развъртя проклетото нещо! :newsm05_41:
Трябва ли да сваля целият вентилатор и ако да - как се сваля той???
Благодаря предварително!


колега аз залепих едно камъче кръстачка с посипол на ключе 7 или 6 не помня точно във звездата и се развиха двете видиики а третата я счупих а когато го поставих наместих го и малко секундно лепило и така.
Отговори

stambo снимка stambo 09 декември 2010 - 01:46

Ако започнем от самото начало на разглобяването при мен беше така:
Свалих жабката и пластмасата която е под нея, махнах една метална шина която крепи жабката в долната и част, махнах и един пластмасов ръкав който духа от парното в краката на пътника отпред. Така се отваря място за работа (...и лесно се сменя и кабинния филтър). Откачих лостчето към клапата.
Както е писал колегата DALGONSKI двата винта които са по-близо се развиват сравнително лесно, третия вътрешния не го чупете, а дръпнете механизма към вас и леко надолу и той трябва да се изхлузи от гумения тампон и винта който го държи. После обратно внимателно се връща на мястото му.
Отговори

deliyski снимка deliyski 09 декември 2010 - 02:11

 stambo, на 09 Dec 2010, 1:46, каза:

Ако започнем от самото начало на разглобяването при мен беше така:
Свалих жабката и пластмасата която е под нея, махнах една метална шина която крепи жабката в долната и част, махнах и един пластмасов ръкав който духа от парното в краката на пътника отпред. Така се отваря място за работа (...и лесно се сменя и кабинния филтър). Откачих лостчето към клапата.
Както е писал колегата DALGONSKI двата винта които са по-близо се развиват сравнително лесно, третия вътрешния не го чупете, а дръпнете механизма към вас и леко надолу и той трябва да се изхлузи от гумения тампон и винта който го държи. После обратно внимателно се връща на мястото му.

Аз вече го свалих, сега си чакам моторчето от stambo. Много полезна тема! :newsm05_41:
Отговори

pstamov снимка pstamov 12 декември 2010 - 10:34

Благодарско на колегата stambo за моторчето. След смяната и моята клапа си е вече като нова :) . Докато се рових насам натам попаднах на интересна доработка на самата клапа. Четох из форума, че самото моторче остава винаги под напрежение и се прецаква по-бързо. С тази доработка се елеминира този проблем. Ето и линка.. На някой може да му е от полза.

http://www.astra-g.c...=214332#p214332



с Поздрави
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 12 декември 2010 - 13:20

 pstamov, на 12 Dec 2010, 10:34, каза:

Четох из форума, че самото моторче остава винаги под напрежение и се прецаква по-бързо.


-Аз пък четох някъде, че моторчето не е постоянно под напрежение, ами след известно (или по-скоро НЕизвестно) време и се изключва. Незнам до колко е вярно, но наистина няма логика немеца да го е измислил така, че постоянно да е под напрежение. Пък и не вярвам под напрежение да е изкарало 10-години преди да се развали наскоро.. Но дори да е така, съгласен съм да го сменям на всеки 10-год.. :clapping:
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 12 декември 2010 - 14:59

колеги а да попитам възможно ли е при мен на калибрата заради това да ми се изпотяват така стъклата като уплатнението ми е като хората , калибрата е с климатроник .
п.п ако може да ми кажете и къде се намира това моторче че незнам и от къде мога да закупя това малкото електромоторче
благодаря
Отговори

stambo снимка stambo 17 декември 2010 - 15:31

 pstamov, на 12 Dec 2010, 10:34, каза:

Благодарско на колегата stambo за моторчето. След смяната и моята клапа си е вече като нова :) . Докато се рових насам натам попаднах на интересна доработка на самата клапа. Четох из форума, че самото моторче остава винаги под напрежение и се прецаква по-бързо. С тази доработка се елеминира този проблем. Ето и линка.. На някой може да му е от полза.

http://www.astra-g.c...=214332#p214332



с Поздрави


Това изглежда много добра доработка на механизма, ще я разгледам подробно по-нататък и ще съобщя резултата. Почти съм сигурен, че захранването на моторчето не минава през мултитаймера което означава, че е винаги под напрежение.


 ivan todorov, на 12 Dec 2010, 14:59, каза:

колеги а да попитам възможно ли е при мен на калибрата заради това да ми се изпотяват така стъклата като уплатнението ми е като хората , калибрата е с климатроник .
п.п ако може да ми кажете и къде се намира това моторче че незнам и от къде мога да закупя това малкото електромоторче
благодаря


Тази клапа е основна причина за изпотяването на стъклата, без значение е дали колата е с климатроник или не. На калибра не знам къде е клапата, трябва да поровиш из колата или из форума за да разбереш, и около нея ще намериш и механизма който я задвижва с въпросното моторче.
Отговори

ceko45 снимка ceko45 17 декември 2010 - 15:53

При астра Г моторчето не е постоянно под напрежение! То отпада малко след като достигне крайно положение!
Мнението беше редактирано от ceko45: 17 декември 2010 - 16:45
Отговори

radoev снимка radoev 18 декември 2010 - 19:05

Днес се появи малък проблем с моето моторче. От известно време не се включваше вентилацията в купето, но като остава включено (копчето свети) и по някое време се задейства. Днес обаче като запалих и пуснах парното започна да духа само на вътрешна циркулация при несвтещо копче...с две думи обърна му се положението :) Разликата е че като съм на позиция да духа само към стъклото не мога да изключа вътрешната циркулация. Дали ще се оправи без нищо да правя или трябва да се разменят жиците ?
Отговори

stambo снимка stambo 22 декември 2010 - 18:01

 radoev, на 18 Dec 2010, 19:05, каза:

Днес се появи малък проблем с моето моторче. От известно време не се включваше вентилацията в купето, но като остава включено (копчето свети) и по някое време се задейства. Днес обаче като запалих и пуснах парното започна да духа само на вътрешна циркулация при несвтещо копче...с две думи обърна му се положението :) Разликата е че като съм на позиция да духа само към стъклото не мога да изключа вътрешната циркулация. Дали ще се оправи без нищо да правя или трябва да се разменят жиците ?


Не се занимавай да разменяш кабели, в някое от следващите натискания на копчето пак ще заработи в обратна посока, смени си моторчето, така или иначе е почнало да се е*ава скоро ще работи само с почукване докато съвсем спре...
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 22 декември 2010 - 19:13

добре колеги търсих го въпросното моторче но уви не го намерих.И да ви кажа стъклата не си играят потят се здраво и вече мисля че може и то да е ,ако може да ми кажете каква му е ролята конкретно и най вече някой колега ако знае моля да каже на калибра къде може да е .
И колеги понеже не се вижда като цяло какво е точно може ли една снимка като е свалено но не разглобено за да имам представа какво да търся .
п.п Колеги и да не забравя самото моторче вътре от къде мога да го намеря ако е отишло понеже това което колегата е показал нз от къде може да се закупи .
Благодарности
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 23 декември 2010 - 00:29

 radoev, на 18 Dec 2010, 19:05, каза:

Днес се появи малък проблем с моето моторче. От известно време не се включваше вентилацията в купето, но като остава включено (копчето свети) и по някое време се задейства. Днес обаче като запалих и пуснах парното започна да духа само на вътрешна циркулация при несвтещо копче...с две думи обърна му се положението :) Разликата е че като съм на позиция да духа само към стъклото не мога да изключа вътрешната циркулация. Дали ще се оправи без нищо да правя или трябва да се разменят жиците ?


-Колега има начин да се сменят полюсите без да се тазглабя и преправя. Помня че трудно намерих въпросната тема, опитай с търсачката, ако не се справиш утре ако имам време ше поровя отново. Мисля, че се даваше на контакт, натиска се бутона, след тва се изключва от контакт, отновно се натиска бутона, даваш на контакт след това и би трябвало да обърне, но разбира се не съм сигурен в обясненията.. знам, че нещо такова беше.
Отговори

Jossph снимка Jossph 24 декември 2010 - 19:10

 stambo, на 22 Dec 2010, 19:01, каза:

Не се занимавай да разменяш кабели, в някое от следващите натискания на копчето пак ще заработи в обратна посока, смени си моторчето, така или иначе е почнало да се е*ава скоро ще работи само с почукване докато съвсем спре...



Аз си го оправих същото моторче по следния начин:
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...rt=#entry888163
Вземате един каноколит фиксирате магнита в положение в което да работи моторчето и залепвате. Най трудната част е свалянето на модула, но с една тресчотка на която се слагат битове се развинтват всички винтова без да се чупи нищо.

Сега моторчето работи, но върти в обратна посока, както е описал колегата горе което доста ме дразни защото когато духа само към прозореца затваря клапата в положение циркулация на въздуха в купето и се получава обратния ефект. Някой знае ли каква може да е причината. Не е от жиците не са разменени. случи се още преди да го разглобя при едно от блокиранията. как може да се върне към нормален ход?
Отговори

Jossph снимка Jossph 24 декември 2010 - 19:16

 DALGONSKi, на 10 Sep 2010, 22:26, каза:

Предполагам много колеги ще бъдат заинтересовани (като мен самия, разбира се..), за това да попитам - моторчето ли е "слабото звено" в тая верига ? В смисъл.. то ли най-често сдава багажа, или има и други възможни слаби възли и елементи ? И също да споделите къде можем да намерим нещо подобно.. по магазини ли, от нещо което работи с моторче, което е пригодно за целта ни ?



в повечето случаи моторчето не е изгоряло но а магнита около намотката се разлепва от вибрациите и се размества така че спира да върти. връщате го обратно залепвате го и забравяте за проблема до следващия път
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 24 декември 2010 - 19:49

 Jossph, на 24 Dec 2010, 19:16, каза:

в повечето случаи моторчето не е изгоряло но а магнита около намотката се разлепва от вибрациите и се размества така че спира да върти. връщате го обратно залепвате го и забравяте за проблема до следващия път


-Стана ми любопитно това, ако можеш да покажеш с някоя снимка, предполагам ще си полезен на много-много хора във форума. :hi: Щото като свалях моето и го пробвах, в едната посока въртеше без проблеми, но в другата запъваше. Исках да отворя самото моторче и да го разгледам, но ударих на камък.. неможах по никакъв начин да го отворя.. За щастие не ми беше и наложително, колега от форума (на който съм безкрайно благодарен) ми изпрати целия модул.. за мен остана само да подменя каквото трябва и да сглобя. Сега проблема с потенето остана в историята.. Сега единственото, което остава е.. да се молим новото да изкара колкото е възможно повече.. :dw: :doh:
Отговори

radoev снимка radoev 24 декември 2010 - 20:38

Аз нищо няма да правя докато не изгори :) Много съм благодарен на Stambo, че ми продаде две моторчета. Имам резервна цялата кутиика със зъбните колела и сега ще си направя всичко да е готово, когато изпуши това на колата, свалям го и слагам работещо. Засега не ми пречи, защото съм го сложил да духа на стъклата и долу, не се изпотява нищо и мисля да си доизкара така живота.
Отговори

Jossph снимка Jossph 25 декември 2010 - 08:51

 DALGONSKi, на 24 Dec 2010, 19:49, каза:

-Стана ми любопитно това, ако можеш да покажеш с някоя снимка, предполагам ще си полезен на много-много хора във форума. :ranting: Щото като свалях моето и го пробвах, в едната посока въртеше без проблеми, но в другата запъваше. Исках да отворя самото моторче и да го разгледам, но ударих на камък.. неможах по никакъв начин да го отворя.. За щастие не ми беше и наложително, колега от форума (на който съм безкрайно благодарен) ми изпрати целия модул.. за мен остана само да подменя каквото трябва и да сглобя. Сега проблема с потенето остана в историята.. Сега единственото, което остава е.. да се молим новото да изкара колкото е възможно повече.. :icon_wink2: :newsm05_41:



http://www.opelclub-...rt=#entry888163
в тази тема мнението на astrolog. описал е всичко има и снимки.
Отговори

stambo снимка stambo 26 декември 2010 - 15:52

 Jossph, на 24 Dec 2010, 19:16, каза:

в повечето случаи моторчето не е изгоряло но а магнита около намотката се разлепва от вибрациите и се размества така че спира да върти. връщате го обратно залепвате го и забравяте за проблема до следващия път


Да колега в повечето случаи моторчето не е изгоряло, но работи когато си поиска и на където си поиска което не ни върши работа и все едно е "изгоряло". Явно има случаи когато магнита който го играе статор да се разлепи, но ти си втория които съобщава за такова нещо, при мен и други колеги не беше така ...

 Jossph, на 24 Dec 2010, 19:10, каза:

Аз си го оправих същото моторче по следния начин:
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...rt=#entry888163
Вземате един каноколит фиксирате магнита в положение в което да работи моторчето и залепвате. Най трудната част е свалянето на модула, но с една тресчотка на която се слагат битове се развинтват всички винтова без да се чупи нищо.

Сега моторчето работи, но върти в обратна посока, както е описал колегата горе което доста ме дразни защото когато духа само към прозореца затваря клапата в положение циркулация на въздуха в купето и се получава обратния ефект. Някой знае ли каква може да е причината. Не е от жиците не са разменени. случи се още преди да го разглобя при едно от блокиранията. как може да се върне към нормален ход?


... моторчето сега ти работи в обратна посока защото има значение в какво положение спрямо корпуса си залепил магнита, не просто да работи, а трябва да съобразиш на къде и как работи, би трябвало ако обърнеш кабелите да заработи както трябва ... astrolog е споменал в темата си, че в руския форум пише, че има значение как се лепи магнита, но го е пренебрегнал ето ТУК казват, че магнита се лепи така, че полюсите му да съвпаднат с крачетата които държат капачката (на снимката се вижда, че крачетата ги няма както стана и при мен после как закрепват капачката отзад нямам идея ...), а полюсите на магнита си мисля, че не бяха означени и до колкото разбирам руски пише с тънка отвертка да се усети къде магнита привлича отвертката най-силно намествате тази зона на магнита срещу крачетата за капачката лепите и трябва да сте готови :) На мен специално ми беше по-трудно да отворя самото моторче металните крачета бяха доста здрави и след намесата се прецакаха и не остана какво да държи пластмасовата капачка ...


 radoev, на 24 Dec 2010, 20:38, каза:

Аз нищо няма да правя докато не изгори :) Много съм благодарен на Stambo, че ми продаде две моторчета. Имам резервна цялата кутиика със зъбните колела и сега ще си направя всичко да е готово, когато изпуши това на колата, свалям го и слагам работещо. Засега не ми пречи, защото съм го сложил да духа на стъклата и долу, не се изпотява нищо и мисля да си доизкара така живота.


Добре си се запасил :) Ако питаш мене сменяй за да нямаш ядове ...
Мнението беше редактирано от stambo: 26 декември 2010 - 17:08
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg