Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Астра Г Y17DT умря след дъжд

пешо-жоро снимка пешо-жоро 01 август 2021 - 19:27

Здравейте колеги.Имам проблем с колата - Астра G 1.7 DTI 2003 год. Исузу мотор Y17DT. Вчера се прибрах в проливен дъжд и нямаше проблеми.Днес сутринта колата запали леко по-мудно и неубедително , а като понечих да тръгна установих,че сервото на волана не работи , а лампата за зареждане НЕ СВЕТИ при работещ мотор. (т.е. не е алтернатора).При това светнаха и още лампи - абс, еърбек, ръчна спирачка . Реших да рестартирам,изгасих и до там. Колата стана мъртвец.Не се и опитва да завърти стартера,а всички лампи по таблото започват да мигат когато завъртя на стартер,като се чува и някакво тракане от таблото - сякаш реле някакво чука.Педалната диагностика показва (кой знае защо) само един код - 0571 - неизправност във веригата на круиз контрола !?!?!? А аз НЯМАМ активиран такъв. Някакви идеи за това къде да търся причината. Имам известни подозрения,но искам да чуя и други препатили. Имам чувството,че ако я дръпна и ще запали ,но не знам да не се прецака пък друго нещо още. Как мислите? Дали да опитам да я дръпна? И ако запали , а при изгасване съм пак в същата ситуация?Това не ще да е решение явно. Някой ако е имал подобен проблем нека сподели.Благодаря!
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 01 август 2021 - 19:34

Смени акумулатора!
Отговори

distefano59 снимка distefano59 01 август 2021 - 19:39

+1
Акумулаторът ти е умрял най-вероятно. Намери от някой да сложиш за проба, за да си сигурен!
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 01 август 2021 - 19:46

 distefano59, на 01 август 2021 - 19:39, каза:

+1
Акумулаторът ти е умрял най-вероятно. Намери от някой да сложиш за проба, за да си сигурен!

Благодаря за бързия отговор,колега.Ще опитам с друг акумулатор.
Отговори

vdwind снимка vdwind 02 август 2021 - 06:42

Точно тези симптоми са при умряла клетка на акумулатор. Като за начало пробвай с друг акумулатор, не пробвай с кабели за ток няма да стане нищо само ще си загубиш времето. Постави работещ акумулатор от друга кола и ако запали нормално, отивай на магазина за нов. След проливен дъжд обаче ми е горяла и плочката на динамото. Динамото на тоя двигател е много уязвимо според майсторите също. В проливен дъжд или карай много бавно или не карай въобще най-добре. След такъв дъжд се прибрах нормално и на другия ден като запалих колата се оказа че диодите на динамото са заминали и колата черпи ток от акумулатора за работата на компютъра, уредите по таблото и сервото. Понеже имам волтметър на запалката гледам как напрежението взе да пада на 12 после на 11 после на 10 и като падне под 10 волта започват едно по едно да отказват първо уредите на таблото, после сервото на кормилото и на спирачките, по-нататък не знам кое отказва защото едвам успях да мина 1 километър до сервиза. Смениха повредената част и всичко се оправи, за щастие тогава акумулаторът не се беше повредил. Но с последният ми акумулатор стана точно така, както при теб. Запалих от четвърт всичко работи идеално и като тръгнах да се прибирам въртя, стрелките удрят насам натам, лампичките премигват, нещо цъка тихо, а стартерът все едно го няма никакъв. Дръпнаха ме на 3 скорост и запали, така се прибрах, в никакъв случай не включвай на първа или втора, по възможност не я дърпай въобще, че скъса ли ремък трябва да ходиш за друга кола да си купуваш.
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 05 август 2021 - 21:17

 vdwind, на 02 август 2021 - 06:42, каза:

Точно тези симптоми са при умряла клетка на акумулатор. Като за начало пробвай с друг акумулатор, не пробвай с кабели за ток няма да стане нищо само ще си загубиш времето. Постави работещ акумулатор от друга кола и ако запали нормално, отивай на магазина за нов. След проливен дъжд обаче ми е горяла и плочката на динамото. Динамото на тоя двигател е много уязвимо според майсторите също. В проливен дъжд или карай много бавно или не карай въобще най-добре. След такъв дъжд се прибрах нормално и на другия ден като запалих колата се оказа че диодите на динамото са заминали и колата черпи ток от акумулатора за работата на компютъра, уредите по таблото и сервото. Понеже имам волтметър на запалката гледам как напрежението взе да пада на 12 после на 11 после на 10 и като падне под 10 волта започват едно по едно да отказват първо уредите на таблото, после сервото на кормилото и на спирачките, по-нататък не знам кое отказва защото едвам успях да мина 1 километър до сервиза. Смениха повредената част и всичко се оправи, за щастие тогава акумулаторът не се беше повредил. Но с последният ми акумулатор стана точно така, както при теб. Запалих от четвърт всичко работи идеално и като тръгнах да се прибирам въртя, стрелките удрят насам натам, лампичките премигват, нещо цъка тихо, а стартерът все едно го няма никакъв. Дръпнаха ме на 3 скорост и запали, така се прибрах, в никакъв случай не включвай на първа или втора, по възможност не я дърпай въобще, че скъса ли ремък трябва да ходиш за друга кола да си купуваш.

Благодаря за изчерпателната информация,колега.При мен се оказа стопен диоден блок,а акумулатора го провериха с товарна вилка и беше много добре. Справих се ,но ме озадачи фактът,че лампата не светеше , а и това примигване на всички лампи не се беше случвало,макар че това е третият ремонт на този алтернатор.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg